Skocz do zawartości

Sterowanie subem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W chwili obecnej przód zasila jeden wzmacniacz, drugi zasila suba. Do jeszcze jutra sygnał z wyjścia wzmacniacza (tego który napędza przód) jest podany na wzmacniacz do subwoofer'a (tam ustawione filtry)... Jutro będę dokładał drugą parę RCA na subik. W radiu jest opcja Subwoofer: ON/OFF i teraz pytanie: na jakiej zasadzie odbywa się to sterowanie? Czy w kostce radia jest wyprowadzony jakiś dodatkowy przewód do sterowania (drugim?) wzmacniaczem czy sterowanie odbywa się na zasadzie: Sub ON - sygnał jest podawany na RCA, Sub OFF - radio nie podaje sygnału na RCA... Trochę ta pierwsza opcja jakoś mi się nie widzi bo co w przypadku wzmacniacz 4ch?

 

Pytanie banalnie proste a ja mam z tym straszny dylemat..  :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz 3 wyjścia RCA po 2.5V 

 

Oba wzmacniacze podpinasz pod jedno Remote (wzbudzenie wzmacniacza). Jak masz Sub OFF to radio nie podaje sygnału na wyjścia RCA subwoofera i gra tylko przód. Nawet w przypadku wzmacniacza 4 kanałowego nic złego się nie dzieje, przód nadal pracuje. Jak masz osobne wzmacniacze to i tak oba są włączone (przez remote), ale sekcja basowa nie gra, bo nie dostaje sygnału przez RCA z radia. 

 

No i masz trochę więcej ustawień niż SUB ON/OFF :P

 

instrukcja PL 

http://manual.kenwood.com/files/4c19541a4940c.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z placu boju. Dołożyłem drugą parę RCA i działa ona właśnie tak jak napisał wojtas. 

 

A z ustawieniami będę się bawił jak już "wnętrze" samochodu wróci na swoje pierwotne miejsce bo póki co nawet nie ma na czym usiąść...  :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...