Skocz do zawartości

opis wyjść wzmaka


1grzecho
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

zakupiłem podobnego wzmaka jak z tego linka

http://ampguts.realmofexcursion.com/Kenwood_KAC-X401M/

mój jest wersją PS, no ale nie ważne...

chodzi mi o wyjścia które ma ten wzmak, a z którymi nie miałem jakoś do czynienia. wzmaka będę podłączał w sobote to i pare piwek pęknie :)

no to po koleji

1BATT i GND

to wiadomo :)

2 SPEAKER OUTPUT

też wiadomo :)

3. ale z drugiej strony mam trzy wyścia opisane tak

GND, obok P.CON, obok EXT.AMP.CONT

DO CZEGO TE TRZY??? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak ten GND to jest do podłączenia masy przewodów RCA - rzadko spotykana opcja, gdy przy sygnałówkach oprócz REM masz jeszcze dodatkowy kabel uziemniający (rzekomo pozwala to na bezpieczne wzięcie masy z radia w razie sytuacji awaryjnej - brak masy na wzmacniaczu orqaz poprawia jakość i zmniejsza zakłócenia).

NIE WOLNO TU PODŁĄCZAĆ UZIEMNIENIA WZMACNIACZA (-) Z AKU LUB KAROSERII!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

P.CONT - tu chyba jest to zwykłe REMOTE (chociaz u mnie w BMW pod takie złącze w fabrycznym wzmaku sa podpięte jakieś przewody od systemu głośnomówiącego oraz od nawigacji i służy ono do kontroli mocy zewnętrznego źródła współpracującego z jednostką sterującą - z tym że na REM mam oddzielne złącze.)

 

EXT.AMP.CONT - pozwala na kontrolę i równoczesne sterowanie (ustawianie) max 3 wzmacniaczami, pod warunkiem, że w kostce radia jest takie wyjście - chyba jest to tylko w Kenwood'ach po 2000 roku (kabel bodajże różowy).

 

A tu masz instrukcje do Twojego modelu (niestety ENG):

INSTRUKCJA OBSŁUGI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.te 3 co nie wiesz gnd to chyba masa?P.con to sterowanie wzmakiem inaczej remote a ten trzeci to kontrola podbicia basu

ale to jak masz jednostkę centralna,która to obsługuje.Tak mi się wydaje poza tym na stronie producenta możesz pobrać

instrukcje obsługi do tego wzmaka tam all pisze.Najlepiej sobie sam opczaj co i jak.

 

Pozdrawiam SZymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koggi, dzięki za instrukcje! :] na pewno się przyda :hyhy: tylko po zaglądnięciu do tej instrukcji nasuwa mi się pytanie... chodzi o podłączenie głośnika? według schematu instrukcji do podłączenia głośnika używa się 4 terminali, tzn 2 terminale idą do jednej końcówki głośnika a 2 do drugiej. dobrze zrozumiałem? dziwne... :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Inaczej zwany subsonic, jak zasila suba, to sub gra od 15/20/25/30Hz. Mając włączony subsonic nie obciążasz głośnika w dużym stopniu częstotliwościami których często nie potrafi przenieść. Opcja fajna, choć czasami potrafi więcej zepsuć niż pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co może popsuć HP ustawiony na 20Hz, nic bo i tan poniżej 20Hz nie ma go grać

A słyszałeś o czymś takim jak dobroć filtru? Im wyższa stromość filtru tym wyższa jego dobroć(jest to też zależne od charakterystyki). A wysoka dobroć działa negatywnie na odpowiedź impulsową(to jest właśnie Group Delay, które w pewnym stopniu symuluje WinISD).

Niektóre filtry są tak skonstruowane, że dodatkowo podbijają częstotliwość graniczną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inaczej zwany subsonic, jak zasila suba, to sub gra od 15/20/25/30Hz. Mając włączony subsonic nie obciążasz głośnika w dużym stopniu częstotliwościami których często nie potrafi przenieść.

czyli czasem jest to praktyczne! a w szczególności do mocnego grania :hyhy:

Im wyższa stromość filtru tym wyższa jego dobroć(jest to też zależne od charakterystyki). A wysoka dobroć działa negatywnie na odpowiedź impulsową(to jest właśnie Group Delay, które w pewnym stopniu symuluje WinISD).

Niektóre filtry są tak skonstruowane, że dodatkowo podbijają częstotliwość graniczną

natomiast Twoja wypowiedż mówi że nie zawsze użycie takiego filtra dobrze wpływa na jakość i charakterystyke brzmienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...