Skocz do zawartości

Pomoc w znalezieniu radia


CameliQs.01
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

    Aktualnie posiadam Alpine CDA-9856R, ale niestety gra ono w moim odczuciu gorzej niż Clarion DRX8575Rz. Trochę za mocna góra. Clarion był cieplejszy w brzmieniu. Nie jestem audiofilem, więc to subiektywne odczucia.

 

   Uprzejmie proszę o pomoc w znalezieniu radia, które spełni moje wymagania:

 

Budżet - do 500zł

- dobre brzmienie (najlepiej jeśli byłoby zbliżone do poprzedniego Clariona)
- obsługa MP3 (może być z CD, ale jakby był port USB lub slot SD to jeszcze lepiej)
- wyświetlacz "nie kalkulatorowy ;)" - np. taki jak jest w Alpine 9885R/9856R
- najlepiej jakby panel był w czarnym lub ciemnych kolorach
- podświetlenie pasujące do zegarów takiego koloru:

http://img607.imageshack.us/img607/1976/cc25.jpg


Reszta sprzętu:

Przód: Helix Dark Blue 62.1
Wzmak: Alpine 3555
Sub: Intertechnik MDS-08

Mile widziana możliwość wyboru koloru podświetlenia przycisków w radiu (np. jak w Alpine 9855R). Nie nastawiam się na konkretną firmę, więc jeśli jest coś ciekawego nawet mniej znanego producenta to rozważę to.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za wszystkie propozycje. Jesli chodzi o Alpine to wlasnie taki wyswietlacz jak w 9855/9856r podoba mi sie (Bio-Lite jesli dobrze pamietam) i to jest jedno z moich podstawowych kryteriow (kwestia indywidualna - dla mnie estetyka jest rownie wazna co brzmienie). Clarion DXZ788 wyglada tez ciekawie, ale poki co nie znalazlem zadnego w moim zasiegu finansowym. Co jesli chodzi o inne firmy?

 

7893/7894, 9833r niestety tez maja kalkulatorowy :)). Z Alpinek slyszalem w moim aucie tylko 9856R, ktore aktualnie posiadam i troche sie martwie o gore, bo jest naprawde mocno agresywna. Bawiac sie korekcja i luzujac gore dzwiek sie robi mocno nienaturalny (nie ma tam pelnego EQ tylko po prostu reguluje sie wysokie lub niskie tony)

 

9835r - ten ma taki wyswietlacz jakiego szukam i wyglada tez calkiem spoko ;) Orientuje sie ktos jak wyglada tam z dzwiekiem? Problemem tylko jest cena, bo z tych egzemplarzy, ktore na razie sa dostepne kazdy mocno przekracza moj budzet

 

9853r - zgłupiałem. Na allegro jest bez biolite (http://img12.allegroimg.pl/photos/oryginal/37/30/62/55/3730625582), a na youtube niby jest z biolite

 

 

Oznaczenie na panelu takie same. - update: To jest 9855r, ale ktoś wsadził panel w obudowę po 9853r ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w moim przypadku (patrzac po wyswietlaczu) to musze sie rozejrzec za 9835r, 9855r (czasem idzie trafic wersje black). Co do blaupunkta to szczerze mowiac nie bardzo podoba mi sie jego wyglad. O clarionie DXZ788 przeczytalem pare sprzecznych informacji jesli chodzi o brzmienie, wiec musialbym zapolowac i przesluchac gdzies takiego sam.

 

Co jesli chodzi o inne firmy? Jestem w stanie nawet zrezygnowac z napedu CD jesli jest obsluga USB czy kart SD, odpowiedni wyswietlacz, kolory podswietlenia i przyjemne brzmienie

 

Mastah - pewnie, licze sie z jakimis kompromisami, ale to nie jest zakup "na gwalt", wiec jesli znajde pare odpowiednich modeli to i w koncu ustrzele sobie sztuke w dobrej cenie :). Wole spytac tutaj na forum, gdzie macie wieksze doswiadczenie ode mnie. Moze akurat jest jakis nawet mniej znany model, ktory podejdzie w tych cechach na ktorych mi zalezy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...