Skocz do zawartości

Żywica VS masa bitumiczna


Rekomendowane odpowiedzi

W moim samochodzie  drzwi są wygłuszone matami Bolla Flex (wiem że złe wybrałem, ale nie będę już ich odklejał), z racji bardzo ciężkiego dostępu maty nie są położone idealnie, w niektórych miejscach nie byłem w stanie ich przykleić. Szukam dodatkowego specyfiku który dodatkowo wygłuszy i  zmniejszy wibrację moich przednich drzwi.

Co będzie lepsze, masa bitumiczna czy żywica?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie chcesz tego Bolla wywalać a jedynie ubytki uzupełnić, to użyj gymy z puszki, takiej do zabezpieczania spawów. Ze żywicą nie kombinuj, chyba że zamierzasz usztywnić otwory rewizyjne laminatem a następnie dołożyć matę dla wytłumienia konstrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guma z puszki jest ok, co do mat bitumicznych, to dobrze i starannie nalozone robia beton, wiec nie jest to wcale zly wybor. :) Ogladalem furtki zrobione na takich matach, 3 lata i nic nie popekalo, ani sie nie odkleilo, a same drzwi wytlumione, ze ho ho. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Preparat zamierzam nałożyć nie tylko na miejsca które nie są pokryte matami ale również na maty, tak aby efekt był jak najlepszy.

Zajmij się przede wszystkim miejscami gdzie nie ma maty. To, że zrobisz dokładkę gumy/bitumu na maty nie musi sprawić iż drzwi będą bardziej stywnwne/szczelne i zaczną grać, za to na pewno będą cięższe.

 

 


Pytanie co będzie lepsze do tej czynności, guma z puszki o której pisałeś czy masa bitumiczna?

Hmm... Gumę z puszki albo z tuby (Wurth lub Braven) doskonale znam i jestem przekonany, ze należycie spełni swoje zadanie. A masy bitumicznej nie znam, przynajmniej takiej, którą można by bezboleśnie zastosować w dzrzwiach i być pewnym jej zbawiennego działania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś w stanie polecić mi jakiś tańszy laminat?

 

Hej, hej... to o co właściwie pytasz? Laminat produkujesz sam z żywicy i maty szklanej, a gumę masz na ten przykład w puszkach od Bolla albo Novola, gravit 620.

 

 

Den Braven SPECTRUM-FOIL EXTRA .

Raczej nie, potrzebujesz czegoś gęstszego, od bravena podpada elastorub, kauczuk dekarski albo aqua silicon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak i nie :D Jeśli  dasz kilka cienkich warstw i dasz im wyschnąć to nie musisz się obawiać o zapach... dobra o smród :)  ale i tak kilka ciepłych dni potrzebnych jest na odparowanie. Grubych warstw nie próbuj kłaść, znacząco wudłuża się czas schnięcia chociaż i tak gruba warstwa zadanie swoje spełni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przyklejając maty boczek wisiał tak jak na zdjęciach. W tych warunkach było wiele niedostępnych miejsc... Najlepsze jest to że gdzieś trzeba usnąć matę ponieważ boczki się nie domykają.

post-12900-0-27081900-1386169067_thumb.jpg

post-12900-0-96791100-1386169099_thumb.jpg

 

 

Kupiłem masę kauczukową Bolla ale jej nie użyłem, za wygłoszenie muszę się zabrać jeszcze raz, ale nie mam pomysłu i już sił na te drzwi.

Przy instalacji głosników w końcu doszedłem jak zdjąć wiszącą tapicerkę.

post-12900-0-13712100-1386169426_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...