Skocz do zawartości

Prosba o pomoc w doborze glosnikow i wzmacniacza


Demoniq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chcialbym prosic Was o pomoc w doborze systemu glosnikowego oraz wzmacniacza.

 

Samochod to golf 4. W tym momencie jest tam zainstalowany standardowy system 2-drozny 165mm - tweetery w trojkatach i woofery w drzwiach. Chcialbym wymienic to na cos lepszego do 500 zl. Dodatkowo jakis w miare mozliwosci, maly (gabarytowo) wzmacniacz do 300 zl (moze byc uzywany np. z allegro).

Bedzie to chodzic pod radiem Clarion DXZ668RMP ( http://www.clarionworld.co.uk/stock/dxz668rmp.asp )

Nie planuje wkladac suba, gdyz jest mi potrzebne miejsce w bagazniku (wzmak chcialem zainstalowac w boku) dlatego milo by bylo gdyby dalo sie wyciagnac troche basu z tych nowych glosnikow :)

Drzwi beda gluszone

 

Z gory dzieki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skibaolsztyn, problemy z czytaniem ze zrozumieniem :):)

Chcialbym wymienic to na cos lepszego do 500 zl. Dodatkowo jakis w miare mozliwosci, maly (gabarytowo) wzmacniacz do 300 zl (moze byc uzywany np. z allegro).[

Moja propozycja tak na szybko z nowych to :

- μ-Dimension EL Comp 6 - głośniczki bardzo przyjemne w odsłuchu

- μ-Dimension EL-A52 - wzmacniacz mały gabarytowo tak jak chciałeś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj, niedawno byl poruszany temat o zestawach do 500zł... Jesli nie chcesz suba zakup cos co da kicka i lekko wiecej niz 50-60w, oczywiscie wypada to tez zasilic odpowiednio.

Mysle ze odpowiednio i zdecydowanie lepiej od serii zagra np:

RAINBOW SLX 265 badz CSX

http://www.allegro.pl/item529426395_rainbo...ratis_raty.html

http://www.allegro.pl/item539533298_rainbo...ow_wroclaw.html

 

 

SL165W + NEO25S

http://www.allegro.pl/item537936015_sinusl...o25s_mlawa.html

 

Hertz ESK 165

http://www.allegro.pl/item530690649_hertz_...lka_gratis.html

 

Powerbass 2xl-6c- sprawdz czy nie sa dostepne w Axelu- moze bedzie taniej :)

http://www.essa.com.pl/oferta/index.php?id...79&pid=1101

 

TO wszystko wypadałoby zasilic czyms w miare normalnym...

 

RF 550x

http://www.allegro.pl/item538335191_rockfo...azja_tanio.html

 

Mozesz poszukac Xeteca Gravity 4g600 w prawdzie przekroczy troszke Twoj budzet ale wzmacniacz kompaktoeych wymiarów a mocy sporo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze nie specjalnie jestescie zainteresowani tematem... :)

 

To moze podpowiecie mi jaki wzmacniacz kupic do zestawu 2-droznego TYLKO na przodzie

 

Czy wziac 2-kanalowy i zasilic nim tylko woofery a tweetery bylyby zasilane przez radio (i czy nie bedzie z tym problemu), czy nie bawic sie i wziac 4-kanalowy i wszystko podlaczyc do niego a w radiu wylaczyc wzmacniacz.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam raz jeszcze

 

Po przeczytaniu gazyliona postow na roznych forach (w tym i naszym) sporzadzilem liste glosnikow, ktore sa chwalone i wymieniane jako rozsadny zakup. Ograniczylem troche ostateczna ilosc zestawow bo w koncu trzeba sie na cos zdecydowac :)

 

PowerBass 2XL-6C

μ-Dimension EL Comp 6

RE Audio RE-6 Comp

Rainbow SAX 265.20

 

Ktory z powyzszych zestawow bylby najlepszy, biorac pod uwage fakt, ze nei bedzie subwoofera ?

Muza jaka bedzie leciec bedzie naprawde rozna. Najwiecej rock/metal i "czarnej" muzy

 

Ewentuanie gdybyscie mogli dodatkowo doradzic jakis rozsadny cenowo wzmacniacz do powyzszych glosnikow.

Zgory dzieki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demoniq, μ-D sobie daruj, w nich wykopu nie znajdziesz, są to dosyć umiarkowane i spokojne głośniki, które charakteryzują się glównie dużo wiernością szczegółów w tej kasie :) Ja bym obstawiał PB albo RE, zestawy tch firm od zawsze uważane były za bardziej "szalone" i zdaje mi się, że powinny sprostać twoje oczekiwania, jednakże nie miałem z nimi do czynienia. Jedynie szybki odsłuch PB, więc poczekajmy na inne wypowiedzi :P

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gilotyn@:

 

Nie bardzo rozumiem pytanie :)

Tak jak napisalem w pierwszym poscie - bedzie tylko zestaw przedni, 2-drozny, odseparowany. NIE BEDZIE SUB'a.

Wzmacniacz, o ktorym mowa mialby napedzac wlasnie przod. Na 99% nie bede mial nigdy suba, wiec wystarczy 2-kanalowy.

 

[ Dodano: 2009-02-04, 10:42 ]

Acha i jeszcze jedna rzecz... jakby dalo rade to chcialbym, aby wzmacniacz mial male wymiary, bo chcialem go schowac w boku (3-drzwiowe auto).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PowerBass 2XL-6C

 

Muza jaka bedzie leciec bedzie naprawde rozna. Najwiecej rock/metal i "czarnej" muzy

 

Odsluchiwalem te PB pod katem rocka i metalu wlasnie i powiem krotko - dno, zal i masakra. Nie nadaja sie kompletnie moim zdaniem ze wzgledu na gore. Gra na gitarze brzmiala jakby ktos metalowa rurka pocieral o inna metalowa rurke. Brrrr.... Bolesne doswiadczenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FUBU:

Hmmmmmm

Czytalem Twoja "Rockowa Vectre" i musze przyznac, ze muza ktorej sluchasz (Metallica, AC/DC, Guns'n'Roses, Van Halen, Pink Floyd) jest bardzo podobna do mojej. Ja bym jeszcze dorzucil jakies nowsze zespoly typu Linkin Park czy Disturbed.

Ale musze sie przyznac, ze nie rzadko gosci u mnie muza typu RnB, pop, dance (Busta Rhymes, Ludacris, Ciara, Madonna, etc.) dlatego tez potrzebuje jakiegos zestawu, ktory bedzie gral dosc "uniwersalnie" ale przy okazji bedzie mial do zoferowania troche rozsadnego basu (ze wzgledu na brak sub'a).

 

Ogolnie to bardzo ciezko jest wybrac cos naprawde dobrego ze wzgledu na bardzo duza losc firm robiacych sprzet audio jak rowniez mnogosc opinii na ten temat. Jeden jest zachwycony danym zestawem a inny twierdzi, ze to szajs.

W sumie to mnie zdolowales bo juz bylem nastawiony wlasnie na te PB 2XL. Szczegolnie po przeczytaniu opisu na stronie essy: http://www.essa.com.pl/oferta/index.php?id...79&pid=1101

 

Czekam na wasze dalsze opinie albo rady co do "uniwerslnego zestawu z basem do 500zl" :)

 

Pozdro 600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jeszcze dorzucil jakies nowsze zespoly typu Linkin Park czy Disturbed.

 

 

Disturbed balem sie puscic po bolesnym doswiadczeniu jakiego doznalem przy odsluchu Seek & Destroy :P Nie brzmialo by to tak miesnie i soczyscie jak powinna brzmiec gra na przesterze (mowa o brzmieniu gitarowym nie o zakloceniach w glosnikch :P )

 

 

Ale musze sie przyznac, ze nie rzadko gosci u mnie muza typu RnB, pop, dance (Busta Rhymes, Ludacris, Ciara, Madonna, etc.)

 

Do tego te PB sie moim zdaniem nadaja Archer slucha chyba wlasnie podobnych gatunkow muzyki i jego instalacja byla nastawiona na ten rodzaj brzmienia i powiem ze gralo to bardzo ladnie :) spisywalo sie w swojej roli bardzo dobrze :P

 

Ogolnie to bardzo ciezko jest wybrac cos naprawde dobrego ze wzgledu na bardzo duza losc firm robiacych sprzet audio jak rowniez mnogosc opinii na ten temat. Jeden jest zachwycony danym zestawem a inny twierdzi, ze to szajs.

 

Racja, dlatego powinienes szukac mozliwosci odsluchu tego co Cie interesuje :P ja posluchalem PB i mi sie slabo zrobilo po prostu jelsi chodzi o rocka :P Natomiast w innym gatunku muzyki brzmienie mi sie bardzo spodobalo :P

 

W sumie to mnie zdolowales bo juz bylem nastawiony wlasnie na te PB 2XL. Szczegolnie po przeczytaniu opisu na stronie essy: http://www.essa.com.pl/of...id=179&pid=1101

 

No przepraszam :P Ale po to zasiegnales opinii :P Pozatym gdyby wszyscy robili zakupy po przeczytaniu opisow to pol swiata mialoby 500W piździngi w drzwiach :P

 

Czekam na wasze dalsze opinie albo rady co do "uniwerslnego zestawu z basem do 500zl" :P

 

Hmmm moze cos z hertzy? Chociaz one sa specyficzne ale widziales sam w moim temacie ze ponoc pasuja do rocka :P Pozatym generalnie ciezko jest znalezc zestaw "uniwersalny" :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FUBU:

Ale co do essyi tego opisu... to duzo ludzi sie powoluje wlasnie na ich opinie. Chocby tutaj: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic545796.html

 

Wycinek wypowiedzi dejot'a:

"W sprawie różnic w wykonaniu i brzmienia jest tak jak na naszej stronie. Nie ma tam kitu. Opis jest po przesłuchani kilkunasu zestawów zamontowanych w różnych autach."

 

Ale jak sluchales tych PB 2XL to faktycznie tak beznadziejnie graly Twoja muze ?

Bo moze masz w domu zestaw audio za 5 kafli i jak odsluchales w samochodzie te PB za 500zl to zwatpiles hehe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak sluchales tych PB 2XL to faktycznie tak beznadziejnie graly Twoja muze ?

 

Mowie co slyszalem :P Seek & Destroy znasz nie? :) i wiadomo ze tam powinno bys troche mieska, ciepla zeby to brzmienie bylo typowo gitarowe. Niestety w PB bylo bardzo suche metaliczne brzmienie. Mnie ono nie podchodzi. Ale wiadomo sa rozne gusta :P

 

Bo moze masz w domu zestaw audio za 5 kafli i jak odsluchales w samochodzie te PB za 500zl to zwatpiles hehe :P

 

Bez przesady :P Wydaje mi sie ze potrafie byc obiektywny :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do PB 2XL-6c w moim wydaniu to jeszcze trzeb dodać że fubu słuchał takiej muzy na sprzęcie dostrojonym do muzyki głównie elektronicznej, więc trudno się dziwić, że się mu nie podobało! Ale i tak twierdzę że PowerBassy są dobrymi głośnikami i szczególnie z tej serii. Jeśli wystroisz zestaw bardziej neutralnie (bo masz bardzo duży rozrzut jak chodzi o gatunki) to na pewno tez będą inne odczucia!

 

Sam na początku miałem tylko te głośniczki w samochodzie i pędzone były USAmpsem... a ponieważ nie było czasu na zajebiste strojenie to wszystko było ustawione neutralnie i nie będę mówił ze grały idealnie rocka, ale miło było na tym zestawie posłuchać wszystkiego!

 

dlatego też wprowadzam trochę MĘTLIKU w Twoją głowę... bo jak dla mnie to dobry wybór!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do PB 2XL-6c w moim wydaniu to jeszcze trzeb dodać że fubu słuchał takiej muzy na sprzęcie dostrojonym do muzyki głównie elektronicznej, więc trudno się dziwić, że się mu nie podobało!

 

True, to nieco zmienia postac rzeczy :)

 

Ale i tak twierdzę że PowerBassy są dobrymi głośnikami i szczególnie z tej serii.

 

Nigdzie nie powiedzialem ze sa zle :P Po prostu mi nie podeszly :P

 

Jeśli wystroisz zestaw bardziej neutralnie (bo masz bardzo duży rozrzut jak chodzi o gatunki) to na pewno tez będą inne odczucia!

 

Ale nie wiadomo czy takie jakich oczekuje :P Aczkolwiek Demoniq, jesli zakupisz te PB i wystroisz je neutralnie jak mowi Archer to chetnie wyslucham twojej opinii jak sie sprawuja w rocku :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Axton Impact moim zdaniem gubi detale,
zdecydowanie... Mialem to samo pisac ale mnie uprzedziles :) Axtony starych serii nie zachwycaja... Na poczatek zabawy z CA sa dobre, pod ostre PB czy Helixy, ale nie mozna od nich wymagac cudów...

Kurde ciezko cos konkretnie poradzic, bo np moje obecne Phase pod axtonem i jednostka kenwooda grały tragicznie, cos w podobie do Twojego opisu FUBU, jakby je ktoś kocem nakrył... Kiedy zagrały pod xetec'kiem zmienilo sie wszystko, rock to byl rock, metal odczuwalem jako metal, pojawilo sie mase szczegułow... Po zmianie kenwooda na Clariona drx 9375, znów zagrały inaczej, wyostrzyl on góre i środek i zagrały mocniej, bardziej precyzyjnie, tak jak chcialem. Musialem zwrocic jednak decka i wrzucilem obecne JVC, zmienilo sie duzo wycofal sie srodek, przod zagral mocniejszym i cieplejszym dolem ale brakuje mi precyzji Clarka...

Tak ze jeden odsłuch głosników chocby 2xl w danej konfiguracji nie oznacza ze nie moga one zagrać inaczej, ba zaryzykowalbym stwierdzenie ze mogą...

Tylko wlasnie potrzeba Ci raczej wzmacniacza serii XM Soniaka czy 3xxx Alpiny- z takich tanszych i uzywanych a swietnych jakosciowo...

I na koniec dodam ze nie ograniczam sie do jednego gatunku muzyki, bo pozawszy od Grechuty czy Bajora poprzez rock i metal az po eurodance... Staralem sie stworzyc system uniwersalny ale ze lubie eksperymentowac to jeszcze nie jest to moj ostatni system.

A moze chcesz moje Phase??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mastah22:

 

Dzieki za propozycje ale jeszcze nie mam kasy na sprzet do auta. Najwczesniej w maju bede kupowal. Zalozylem temat wczesniej bo chcialem zasiegnac opinii ile sie da :)

 

Ogolnie kwestie glosnikow mam coraz bardziej wyklarowana ale o wzmacniaczach nei wiem nic. Kiedys myslalem, ze wzmacniacz jak nazwa wskazuje, jedynie wzmacnia sygnal :) A gra tak jak radio. A tu zonk. Okazuje sie ze kazdy gra inaczej O_o Zeby dobrac odpowiedni to musialbym wszystkie odsluchac - czyli praktycznie niemozliwe.

 

Ale powiedzcie mi, jaki jest sens kupowac drogie radio skoro wzmacniacz i tak zagra "swoja" muze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalozylem temat wczesniej bo chcialem zasiegnac opinii ile sie da :)
I to się chwali :)

 

Ale powiedzcie mi, jaki jest sens kupowac drogie radio skoro wzmacniacz i tak zagra "swoja" muze ?
Jednostki tez maja swoje profile brzmienia, zimne, cieple, neutralne itd. Tak jak i wzmaki, systemy głośników, a nawet kabel sygnałowy potrafi zrobić różnicę ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...