Skocz do zawartości

wzmak do helon 15


rafael19
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oj oj helon tak słabo dmucha? to podpowiem Ci ze mialem skrzynie 64l strojenie 45hz i duuzy br a nie puszczałem generatora tylko zejście bo z generatora mniej mi dmuchalo i przy mocy 650rms w 4ohm 144.5 db wyszło wiec nie warto pakować nie wiadomo ile kw tylko miec lepszą kontrole nad głośnikiem i na zawody jechać z dobrym piecem który ma kopa przy 4ohm  dla porownania kumpel zapodal 1.2kw przy 1ohm i miał  z 0.2db wiecej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 131
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie istotne... Jakoś szwabiska kiedys nie wiedziały ze sa do dupy i nawet 173,3 na sztuce potrafili zrobic...

 

15-20 kw dali helonowi? nie wiem panowie co wy ćpacie.. 

173db na jednej 15" ?? super.. skoro taki wynik udało im się wyciągnąć to bardzo ciekawi mnie to dlaczego nie widnieje w rekordach świata

na przyszłość proponuję pomyśleć kilka razy nad tym co piszecie, bo serio nie wiem czy taki helon dałby radę chociaż 150+ zrobić przy granicach jego możliwości..

 

Dobre wygłuszenie i prąd to podstawa, a później już tylko zabawa.. zmiana klocków, strojenie skrzynki, lakierowanie itd. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


15-20 kw dali helonowi? nie wiem panowie co wy ćpacie.. 
173db na jednej 15" ?? super.. skoro taki wynik udało im się wyciągnąć to bardzo ciekawi mnie to dlaczego nie widnieje w rekordach świata
na przyszłość proponuję pomyśleć kilka razy nad tym co piszecie, bo serio nie wiem czy taki helon dałby radę chociaż 150+ zrobić przy granicach jego możliwości..

 

No tak miszczu. Przecież zęby zjadłeś na dibidragu i wiesz więcej niż wszyscy. Kolejnego czaka norisa mamy na forum. Doucz się troche chłopcze to może oświeci cie w jaki sposób to się stało, że helon łyknął 20kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Jak skrzynka i postepy w temacie, jakies postepy? I tak z ciekawosci ostatnio mierzylem taki zestaw oriona 2500 i audio system 15" i na odpalonym aucie orion podlaczonego mial audio system w 2ohm bo jedna cewka byla podpieta i oddal 1.3kw a w 1ohm oddal 1.5kw na glosnik tyle ze zasilanie mizerne bo aku kwas pod maska i jakis kondensator z tylu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! 

 

Jak tam walka z Helonem?

Jako iż byłem właścicielem 4 sztuk owego głośnika (2x12" i 2x15") na przestrzeni 6lat postanowiłem też się wypowiedzieć w temacie.

Helon faktycznie kiedyś był zbyt mocno faworyzowany i powstał o nim mit, że nie ma na niego bata. Fakt jest taki,że głośnik ma 

swoje wady ale ma spory potencjał jeśli chodzi o ciśnienie. Głównym problemem jest właśnie jego odpowiednia aplikacja :P i stąd 

pojawia się rozczarowanie "co tak mało db?" Naklepałem sporo skrzynek i z reguły stosowałem się do litrażu zalecanego przez 

producenta czyli do 12" 70l netto czyli tak naprawdę 80l bo głośnik i objętość portu zajmowały 10l w wersji 15" ok 120l netto 

Jedna same litry to nie wszystko ponieważ najważniejszy w tej zabawie jest port i ustawienie skrzyni w autku. Co do portów to 

niedawno testowałem helona 12" w paczce 70L z aero portem (rura od kibla 160mm) strojenie ok 47hz i na 1,8kw było 147db w grande punto.

Wersja 15" jest "odczuwalnie" zdecydowanie mocniejsza. miałem setup Helon15 i orion 2500d w escorcie kombi. Paczka 110L 45hz 

na szczelinowym porcie. Niestety nigdy nie było to zmierzone ale robiło robotę :) Jeśli miałbym Ci doradzić to pobaw się z rurami

(lepiej się przerabia port) daj fi 250mm rurkę w te 120L i pobaw się z jej długością przy mierniku (jeśli istnieje taka możliwość) 

Jeśli nie to zrób na próbę porcik z tej rurki na 30cm wyprofiluj krawędzie i zobacz.

 

Pozdrawiam leon_max!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
siemka co do tych helonów to fakt może robią robote ale są ciężkie do ogarnięcia dlatego też cały zestaw spyliłem i nabyłem rockforda 4kw piec i będa 2x15" ale to narazie jeszcze nie jest jasna sprawa co dokładnie wybiorę. dotego czeka mnie wymiana sznurów na 50mm więc jeszcze troche kasy przedemną a wypłaty jak to w polsce :) a tak z ciekawości oprócz helona i hcca co polecacie? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hs15 , limitowana wersja i jedyne 5sztuk  zesmy tego sciagneli dla siebie. 3szt  w matizie jezdza i ponad 158db dmucha przy ponad 10kw zmierzonej mocy wchodzącej w głośniki. oraz dla testów  robiliśmy ze  na głośnik podawalismy po 8kw i głośniki bez problemu sobie z tym radzily

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym sezonie  największy wynik na oficjalnych zawodach to jak sie nie myle 151,5db i na chyba 4 głośnikach. no ale co zawody to będzie coraz więcej aut wpadać i wyniki coraz wieksze bo niektórzy dopiero kończą projekty a inni moze  nawet nie wyjada w tym sezonie


a tak poza tym zapraszam na jakies zawody db-drag i porozmawianie z ludzmi co robia wyniki  w 4oczy bo jak widac na forum nikt co gra powyżej powiedzmy 151db ci nic nie podpowiedział.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...