Skocz do zawartości

Wybór pistoletu lakierniczego


aeron
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siema Panowie, na pewno wielu z was miało stycznośc z tego typu wynalazkami.

Szukam jakiegoś sensownego pistoletu do drobnych poprawek w autach (ranty drzwi, psiknąć jakieś progi, maxymalnie jakis drobny element pojedynczy), oraz do polakierowania kolumn domowych. Fajnie jakby sie nadawał zarówno do podkładu jak i do lakieru bazowego/klaru.

 

Kompresor myślę ze ok 100L - jak sobie lukałem to ciśnienie które dmucha to ok 6-8 bar.

 

Jesteście w stanie coś polecić do ok 150 zł (kwota nie zawiera reduktora i odwilżacza).

 

Z góry dzięki za odpowiedzi

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne tanie pistolety SICO http://allegro.pl/sico-bronze-hp-hvlp-z-ceny-200-zl-wyprzedaz-15-i3686572171.html

Dołożysz 3 dyszki i masz dwie sztuki,do podkładu z dyszą 1.7-2.0 i do bazy/klaru z dyszą 1.3-1.4.

W pracy używałem do podkładu z dyszą 2.0 i służył bardzo dobrze,jak się o niego dba czyli porządne czyszczenie po każdym użyciu to posłuży długie lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Kompresor myślę ze ok 100L - jak sobie lukałem to ciśnienie które dmucha to ok 6-8 bar
Samo ciśnienie nie ma znaczenia bo i tak będziesz je znacznie redukował przy samej rączce a dokładniej pod nią reduktorem który musisz sobie dokupić oddzielnie.Ważniejsze żeby pojemność samej butli była możliwie duża.Pistolety wysokociśnieniowe "wydmuchują"dużo powietrza i przy małej butli często załącza się kompresor co nie jest korzystne.I tutaj dlatego korzystniej jest kupić pistolecik niskociśnieniowy.Ale jak sam pisałeś do rantów i delikatnych poprawek dasz radę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo ciśnienie nie ma znaczenia bo i tak będziesz je znacznie redukował przy samej rączce a dokładniej pod nią reduktorem który musisz sobie dokupić oddzielnie.Ważniejsze żeby pojemność samej butli była możliwie duża.Pistolety wysokociśnieniowe "wydmuchują"dużo powietrza i przy małej butli często załącza się kompresor co nie jest korzystne.I tutaj dlatego korzystniej jest kupić pistolecik niskociśnieniowy.Ale jak sam pisałeś do rantów i delikatnych poprawek dasz radę.

I tu się mylisz.Pistolety wysokociśnieniowe tak się nazywają ponieważ dają wysokie ciśnienie na wyjściu dyszy,owszem ale zadowalają się małym zapotrzebowaniem na powietrze a co za tym idzie nie są wymagające względem sprężarki.Dlatego do słabego kompresora używa się pistoletów wysokociśnieniowych RP.Inna sprawa,że te pistolety nie "układają" tak ładnie lakieru jak niskociśnieniowe HVLP ale do amatorskich zastosowań jak kolega aeron pisze są w zupełności wystarczające.

Te reduktory to szmelc...

Jeżeli piszesz o reduktorach z aukcji,którą podałem to się zgadzam w 100%.Są plastikowe i przy myciu nitrem się zwyczajnie rozpuszczają.Nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że ja mam całkiem przyzwoity kompresor :P (a nawet 2).

Chodzi mi o dobranie czegoś, co ładnie pomaluje, bez skórki pomarańczy itd.

 

 

 


Te reduktory to szmelc...

 

Coś konkretnego polecacie - chce mieć zestaw, który w miarę sie sprawdzi - a reduktor sie przyda też do innych urządzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że ja mam całkiem przyzwoity kompresor :P

Jeżeli Twój kompresor te 8 barów,o których pisałeś utrzyma bez spadków podczas lakierowania klarem z ustawieniem na reduktorze pistoletu ciśnienia rzędu 2,2-2,5 bar to OK :wink:

Skórka pomarańczy zależy bardziej od lakieru i lakiernika niż od pistoletu :wink: Temat lakierowania to temat rzeka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak pomoge ;) szukaj pistoletow hvlp (niskocisnieniowych  ciisnienie pracy ok 2 -3 bary )  to ze kompresor dmucha 6-8 bar nie ma znaczenia,znaczenie ma zeby wydmuchiwal odpowiednia ilosc powietrza na minute. 

...a pistolety HVLP potrzebują znacznie większej ilości powietrza wydmuchiwanego na minutę niż RP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 No jesli twierdzisz ,ze 200l/minute to stanowczo zamalo dla hvlp   to nie wyprowadzam Cie z błedu   5 lat malowalem  takim pistoletem samochody wiec moze sie myle  

Spoko,nie twierdzę,że tak nie było.Nie wiem jak te auta wyglądały,jaka była struktura klaru,co to był dokładnie za pistolet itd.Tak jak pisałem to temat rzeka i łatwo wywołać kolejną wojenkę.

panowie - kolumny to ja powinienem w 20 -30 sek pomalować max.

rant drzwi raczej też :)

Skoro tak to kup najtańszy pistolet i nie patrz na oznaczenia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos wtym jest Slawo... Kiedy szukałem i czytałem odnosnie pistoletów każdy polecał hvlp do małych kompresorów... Choć na forum lakierników(zreszta tak jak u nas w CA) nikt Ci nie poleci SICO czy innych chinczyków(cos jak tutaj buszenów) :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slawo 81 ty sie nie boj o strukture bo jak dobrze rozrobisz clar     to byle jakim pistoletem  pieknie go polozysz - wojny jakie wojny ja tylko mowie z doswiadczenia a nie jedno ani dwa auta sie robilo   ;)

 

A tak pozatym to  az dziw ze nikt nie napisal : bylo --> szukajka   google 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos wtym jest Slawo... Kiedy szukałem i czytałem odnosnie pistoletów każdy polecał hvlp do małych kompresorów... Choć na forum lakierników(zreszta tak jak u nas w CA) nikt Ci nie poleci SICO czy innych chinczyków(cos jak tutaj buszenów) :P

Polakierować można każdym pistoletem tak jak każdy głośnik wydobędzie z siebie jakiś dźwięk :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...