Skocz do zawartości

Poszukuje Głośnika 10" do ciasnej zabudowy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Zabrałem się właśnie do poprawy o odrobine swojego nagłośnienia w VW Gosi 4 i po wymianie (mocno zmęczonych niestety) oryginalnych głośników na Hertz DSK 165.3 jestem na etapie tworzenia koncepcji zabudowy suba.

Ponieważ autko zasilanie jest podtlenkiem Lpg koło zapasowe wywędrowało do góry, chcę podnieść i wyrównać całą podłogę, a suba umieścić w niej obok kola, głośnikiem do góry, aby uzyskać płaską (w miarę) powierzchnię.

 

Ale do rzeczy

Poszukuję głośnika max 10" którego dało by się zestroić do 35-37Hz i wcisnąć w obudowę 35-38L netto, najlepiej BR, zasilane to będzie wzmakiem o mocy 380w wiec wydaje mi się że 300w głośnika będzie odpowiednie.

 

Zazwyczaj słucham muzyki w stylu electro, trance, Lindsey Stirling, Sander van Dorn, wiec trochę Kicku i mnóstwo niski schodzących generatorów ;) Oczywiście bardzo fajnie byłoby uzyskać sporo dB, lecz bardziej chodzi o uzupełnienie pasma gdyż 55Hz to strasznie słabo. Co do ceny głośnika raczej liczę na rozsądek gdyż zakup Hertzy był smutnym dniem dla mojego portfela.

W domu posiadam zestaw 2 kolumn na  STX-ach 27-150-8-SC strojone do 32Hz i jestem niesamowicie z nich zadowolony, jednak skrzynka z nimi zajęła by mi cały bagażnik, a ja myślę o zabudowie mało użytecznej przestrzeni.

 

Podejrzewam że założenia są mocno nagięte i nie wiem czy im sprostamy, jednak ufam załodze forum że znajdziemy jakiś kompromis.

Pozdrawiam SadeXo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety RE przewyższa mój budżet dwukrotnie, powiedzmy że mam do wydania 250 no max 300pln

 

Dostałem kilka fajnych propozycji takich jak PB-B1054 v.2 oraz Vibe PT-100

Czy może ktoś mi cos opowiedzieć o tych głośnikach?

 

Jestem bardziej za zakupem PB bo ma dobre opinie i prezencje ;P a poza tym BR czyli ciut więcej dB. Jednak tu pojawia się Vibe który pracuje w closed co rozwiązało by sporo moich problemów z zwrócony do góry w podłodze bagażnika BR, lecz mam złe wspomnienia z zamkniętymi głośnikami. zazwyczaj było tak że niby wszystko ładnie gra jednak mocy brak :( a czasami kopa poczuć też bym chciał;)

(ps. nie mogę znaleźć parametrów do tego PB):


Właśnie dorwałem parametry tego PB i chyba na nim skończę poszukiwania , bardzo ładny wykresik w WinISD wychodzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy szukam jakieś alternatywy dla mojego wyboru odnośnie wzmacniacza do CA szukam czegoś do tego PB tak z zapasem lekkim czyli coś koło 300 W mi i coś aby ładnie rozpędziło hertze dsk ale w 4CH bo mam lichy ale jednak tył


cena za komplet tak do 600-700 PLn


czego szukać z używek


chodzi o wzmacniacz nie o głośnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...