Skocz do zawartości

Problem z dzwiekiem :(


wojciu94
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Ogolnie zaczelo sie to tak ze na poczatku glosniki tracily moc i graly slabiej, gdy auto pochodzilo bez radia ok. 5 min to moc wracala, wiec pomyslalem ze przydalby sie kondensator bo mocy troche jest, a mianowicie na jednym piecu mam 480rms a na drugim 160rms (+-100rms z radia) Pomyslalem zeby kupic kondensator i padlo na powerbassa 1.2farada. Wszystko podlaczylem i 30 min dobrze gralo a potem znowu padlo. Po paru chwilach znow wszystko gralo ok  i bylo tak do konca dnia. Dzis nawet nie zdazylem posluchac 1 piosenki i znow braklo mocy, wysiadlem poszedlem do bagaznika poruszalem kablem rca od wzmaka subow i niby wszystko bylo ok, ale znowu na chwile. Zdenerwowalo mnie to i probowalem popodlaczac wszystko inaczej, kondzik poszedl na wzmaka od subow podlaczylem mase do kondesatora a przedni zestaw wogole odlaczylem. Dodam ze dzis naladowalem akumulator i wlasnie po naladowaniu gralo niecala piosenke tak jak wczesniej pisalem, a potem ruszalem tym kablem. Niestety zmiana podlaczenia kabli nic nie dala, odseparowalem zasilajace jak sie dalo najlepiej ale nadal nic:( Jestem strasznie zniesmaczony, bo dzwiek niedosyc ze jest slabszy to jeszcze strasznie znieksztalcony (tylko wtedy gdy brakuje mocy a teraz jej nie ma).
Mysle ze wszystko wyjasnilem najlepiej jak sie dalo i licze na wasza pomoc, bo sam juz nie mam pojecia co jest nie tak
Aha dodam ze dzwiek slabnie tylko na subach, a przod gra dobrze i kombinowalem z tym wzmakiem od subow wszystko co sie chyba dalo)
Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś kolega miał dokładnie podobny problem co sie okazało bezpiecznik nie łaczył mimo ze był cały. Po dłuższych obserwacjach zobaczyłem iskrzenie na bezpieczniku (rurkowy). Jak sie okazało odlutował sie element topikowy w środku - stąd iskrzenie i braki mocy.

 

Sam kiedyś miałem dziwne przepalenie bezpiecznika ANL. Przepalił się tworząc minimalną przerwę co skutkowało przerywaną grą suba przy głośniejszym słuchaniu.

 

Kolega znów kiedyś przyjechał z objawami przerywania i zaniku dzwięku z suba - jak sie okazało miał kable z tyłu radia poskręcane bez izolacji ktore dotykając obudowy radia i innych kabli robiły zwarcie

 

Różne są przypadki

 

Moja rada:

- sprawdz dokładnie wszystkie połaczenia- potem,

- zamien RCA bo być moze to wina w sygnale- potem

- zamień piece bo być moze piec jest uszkodzony

 

Masz problemy z odpaleniem auta? Jeśli nie to dyskwalifikuje akumulator bo na odpalonym silniku przy takiej mocy nie powinno byc problemów

 

Jaki przekrój kabli? jaki bezpiecznik? jakie klocki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto odpala bez problemu i czy wlaczone czy nie to mocy brak, a najczesciej dobrze gra po dlugim postoju auta ok 3godz jak stoi i odpale to gra chwile dobrze.
Calego kabla RCA nie zmienialem, ale podlaczylem bezposrenio do wzmaka od subow i nic nie dalo, a myslalem ze rca laczacy wzmaki jest uszkodzony po tym jak go ruszalem, ale niestety nie. Radio tez patrzylem i na oko niby wszystko ok, ale popatrze dokladniej. Bezpieczniki patrzylem ale nie rurkowy .
Jutro jeszcze przeniose wzmaka do kumpla i zobacze czy u niego tez tak bedzie.
Klocki:
-crunch gti 2100 (bezpiecznik 20) do niego powerbass s6c
-gelhard indy 480 (bezpieczniki 2x20) do niego 2x powerbass s124dx
kable 10mm 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zle napisalem to jest 20 i jest wszystko ok nic sie nie grzeje


Moge podlaczyc wszystko odrazu do kondesatora bez bezpiecznika?
Dodam jeszcze bo tego zapomnialem napisac, ze gdy chcialem naladowac kondensator to zarowka sie nie swiecila wiec podlaczylem bez ladowania, ale jest cyfrowy wiec nie trzeba tego robic. W dodatku dzis sie pewnie naladowal razem z akumulatorem, wiec to chyba wyklucza ten blad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku kondensator nie jest źródłem prądu a jedynie krótkotrwałym buforem! Bardzo szybko sie ładuje a jeszcze szybciej oddaje ładunek ( w przybliżeniu pół sekundy powiedzmy)

 

I w Twojej instalacji jest zbędny. Najlepiej wyjmij go dla testu - im mniej składowych tym lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze nie jest zrodlem pradu, na wyjetym tez sprawdzalem i nadal to samo bylo, wiec to nie bedzie wina dodania kondesatora. Mysle ze to bedzei ten bezpiecznik tak jak mowiles, ale to sie okaze jak to sprawdze. Tylko sie jeszcze raz zapytam czy moge to wszystko podlaczyc bez bezpiecznika tylko bezposrednio podac prad na wzmacniacze? 
Raczej sie nic nie stanie bo niektorzy bez bezpiecznikow jada :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi co chronisz tym bezpiecznikiem w takiej lokalizacji? Być może powodem spadków napięcia moze być przetarty kabel robiący zwarcie bo nic go nie chroni przed zwarciem

 

wiesz ze możesz auto skopcić bez bezpiecznika znajdującego się jak najbliżej aku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzedni wlasciciel mial tak pociagniety kabel i bezpiecznik byl w bagazniku, a mi z braku checi nie chcialo sie tego przekladac, az do dzisiaj :)




Wlasnie bylem i rozkrecilem bezpiecznik podociskalem kable na kapturkach i uwaga....niby teraz wszystko dziala!
Jutro zmienie miejsce bezpiecznika i juz wiem gdzie w razie czego szukac usterki :) Dzieki wielkie za podpowiedz, ale jeszcze sie nie ciesze za bardzo bo jutro po chwili sluchania moze sie wszystko zmienic, czego bym nie chcial i mam nadzieje ze bedzie juz wszystko dobrze


Dzis wszystko bylo przez caly dzien ok dopoki nie zmienilem miejsca bezpiecznika przy aku... Dzwiek sie znow zepsol i postanowilem ze podepne wzmaka do innego auta i niestety gra tak samo jak u mnie :( Jutro oddam do elektryka bo podejrzewam ze sie masa w takim razie uwalila na rca, bo jak ruszalem kablem to dziwek sie poprawia ale na ulamki sek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...