Skocz do zawartości

PHASE LINEAR " OPUS 4 "


sanders156
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Tak jak w temacie chcialbym zmienic us amps 1600.4 na PHASE LINEAR " OPUS 4 " z tym ze nie mam pojecia o tym wzmaku i nie wiem czy warto o niego powalkczyc , jezeli roznicy nie mial bym odczuc to nie widze sensu. Ewentualnie moglby zastapic rainbowa bo nie spelnil moich oczekiwan.

 

Jakie jest wasze zdanie ?

 

Ewentualnie gdyby ktos mi mogl podpowiedziec jaka kase on jest wart tak maxsymalnie zakladajac ze wizualnie jest w bdb stanie i nie byl naprawiany.

post-1-1232664242.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sanders156, szczeze Ci powiem ze jakbym mial kupowac Phase Linear to raczej bym szukal Phase Linear 1.2skw 4 o wiele lepsza jednostka od "opus 4" mialem okazje ja odsuchac i powiem ze trzepie niezle :)

 

# 0.6skW Nominal Power RMS into 4 ohms @ 13.8 V: 4 x 70 W

1.2skW Nominal Power RMS into 4 ohms @ 13.8 V: 4 x 150 W

0.6skW Nominal Power RMS into 2 ohms @ 13.8 V: 4 x 140 W

1.2skW Nominal Power RMS into 2 ohms @ 13.8 V: 4 x 300 W

0.6skW Nominal Power RMS into 1 ohm @ 13.8 V: 4 x 200 W

1.2skW Nominal Power RMS into 1 ohm @ 13.8 V: 4 x 400 W

0.6skW Nominal Power RMS into 4 ohms Bridged @ 13.8 V: 2 x 300 W

1.2skW Nominal Power RMS into 4 ohms Bridged @ 13.8 V: 2 x 600 W

# 0.6skW Tri-mode Power: 4 x 70 W + 2 x 140 W

# 1.2skW Tri-mode Power: 4 x 150 W + 2 x 300 W

# Distortion at Nominal Power 0.06 % THD

# Signal to noise ratio > 98 dB Unwtd.

# Frequency range 12 Hz - 20 kHz (-1dB)

# Selectable input sensitivity 0.100>1V - 0.700>5 V

# 24 dB/Oct. Low Pass crossover 40Hz - 180 Hz

# 12 dB/Oct. High Pass crossover 40Hz - 180 Hz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam tak , uzywalem us ampsa do napedzenia hertzow i granie bylo ostre dynamiczne ale i scena byla naprawde szerowa a na tym rainbow wszystko to samo tylko ze gorzej , gra mocniej srednica kick jest slaby krotko mowiac po wzmaku za 1200zł spodziewalem sie czegos innego wole zdecydowanie brzmienie us ampsa , ale mysle nad tym zeby sprzedac rainbowa kupic mocno 4 kanalowke na suby a ampsem napedzic przod tylko moje wymagania co do 4 kanalowki sa duze bo mialo by to byc 500wat RMS ale nie wyssane z palca tylko pewne i dobrej jakosci , mono odpada bo jest opcja ze wroce do jednego suba a dwa kanaly uzyje do napedzenia kick basow w boczkach a us amps na przod w bi amping ale najgorsze jest to ze musialby byc ten wzmak w kwocie do 1400zł jak najbardziej uzywka :)

 

[ Dodano: 2009-01-23, 15:21 ]

RF.TEAM, bardzo fajna jednostka z parametrow mniemam ale mi chodzi o cos dostepnego w polsce najlepiej w chwili obecnej no i nie wiem czy w kwocie bym sie zmiescil :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mit z super Rainbow`em iPaul obalony.

 

Ps. to ja lepiej nie będę mówił za ile kupiłem tego swojego phase...

tak myślę właśnie czy by nie dokupić drugiego 1.2SkW. Tylko czy by ta przetwornica podołała. Niby ma dwa wyjścia z napięciem czyli może by to dało radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opus jest na allegro czaje sie na niego narazie 444zł i nie wielu zainteresowanych , maila pisalem do goscia ale sie nie odzywa

 

[ Dodano: 2009-01-23, 23:53 ]

Tez wrazenie zrobil na mnie dual mono analogowy PHASE OPUS 150.2 ale to chyba dopiero jak wpadne na szatanski pomysl wzmocnienia sekcji subniskotonowej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Odgrzeję kotleta.

Ktoś może coś więcej powiedzieć o tym piecu ( Phase Linear OPUS 4)?

Szukam czegoś mocniejszego grającego równie przyjemnie jak od Xetec P4, a na OLX wisi od jakiegoś czasu Opus  4 w dobrej monecie.

I nie wiem czy dobrze zrozumiałem- do niego potrzebna jest przetwornica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do OPUSa przetwornicy nie potrzebujesz. Jedynym mankamentem jest sposób jego wykonania. Nie chcę skłamać ale to jakaś klasa T czy coś w ten deseń (bardziej obczajeni niech poprawią). Generalnie jak coś się sypnie to kaplica i ekskluzywny przycisk do papieru.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe OT z mojej strony. Jeśli szukasz czegoś co zagra mocno, dynamicznie i z werwą to proponuję Precision Power DCX 1000.4.

Xetec P4 to mocna konstrukcja więc nie szukałbym czegoś mocniejszego "na waty", a raczej o innym charakterze.

Ewentualnie warto poszukać HiFonicsa Olympusa VII/VIII, może właśnie "amerykańska" szkoła przypadnie Ci do gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem, to PP trochę ostrzy, a mi zależy na stonowanej górze.

Tak naprawdę, sam nie wiem co chcę i po to non stop zmieniam sprzęt, ciągle mi mało.

Polowałem na Phase'a Evo Opus 150.4, ale dostać go graniczy z cudem.

Przekonałem się do marki Helixa - RS6 i P10W robią robotę, do kompletu brakuje tylko wzmacniacza z tej firmy,  chyba w najbliższym czasie jakiś zagości- pewnie P400, tylko obawiam się co będzie na górze, bo ucho na wysokie mam bardzo wrażliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opus 4 to klasa T (Tripath). Mialem tego wzmaka kilka lat temu w kinfiguracji z clarionem 958, morel tempo, jl 10w3v3. Wzmak ma spory potencjal, mocowo daje spokojnie radę ( 2x100rms + 475rms ). Radzil sobie dobrze z tempo i suba tez nieźle za gębe trzymał. Jedynie góra nie do końca mi sie podobała. Dla mnie była trochę za ostra ale to pewnie bardziej kwestia tw z tempo na ori zwrotce.

Mam P4 i ostatnio w jego miejsce testowałem genesisa four channel i obecnie autoteka i szczerze cały czas ciągnie mnie do P4. Coś w tym wzmaku jest. Genio mi się podobał w moim systemie ale raczeh pozostane dalej z P4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...