Skocz do zawartości

Pęknięty kosz


dan124
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo mocne kleje. Nie koniecznie ten musi być. Ale tego typu 2 skladnikowe. Sfazuj tylko troszkę do okoła zeby była większa powierzchnia styku kleju odtłuść porządnie i do przodu. Obok pęknie ale nie w tym samym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


amelinim lutowałeś 
x2  :szok:

mi nawet tymi bajerami z allegro nie wychodzilo...

 

w ilu miejscach to peklo?

bo skoro jest szczelina to nie tylko tutaj...

 

zaczalbym od kleju. oczysc, przeszlifuj, odtlusc, sklej

jak nie pomoze to da sie pospawac. dobry spawacz zlapie to bez demontazu glosnika.

kosz sie rozgrzeje, ale nie na tyle mocno zeby bez dodatkowej ingerencji kleje puscily (zrobi sie miekki)

 

 

ale ostrzegam - szukaj dobrego zaufanego spawacza!

widzialem wielu "specow"  :wsciekly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spawanie chyba najlepsze wg.mnie ale pytanie czy klej to wytrzyma.Jeśli klejenie to bym dał blachy kawałek po zewnątrz wyprofilowanej żeby zwiększyć powierzchnię z klejem,tak sklejone dobrym klejem powinno wytrzymać.Najpierw spróbował bym metody z klejem zero ryzyka i powinno być ok.Jeśli jakimś cudem puści to wtedy opcja na gorąco spawarą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomnij o spawaniu na zywca.,.. pusci klej na nadbiegunnikach, to raczej pewne...

 

W tym phase memrana tez nie lubi ciepla bo to plastik jakis. ratowal; bym to jakims loctite :)

pewnie ze da sie lutowac aluminium, a palniczkiem jest wogole ok, ale potrzeba lutu aluminiowego, nie cyny przeciez :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lutowanie allegrową metodą polega na nagrzewaniu elementu lutowanego i od niego ma się topić topnik czyli przy takim koszu to nierealne.Lutowałem tak kiedyś aluminiową chłodnicę i wielkie g..z tego wyszło.Tak lutować to można jakieś drobne pierdółki a nie taki kosz.Spawanie tez może spowodować wygięcie się materiału co może w konsekwencji naciągać membranę a ta z kolei przegnie cewkę itd.Niech się najlepiej wypowie ktoś kto spawa aluminium.Ja bym najpierw zrobił konkretnie połączenia na klej ale też jakoś mądrze a nie tak jak to na zdjęciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Spawanie tez może spowodować wygięcie się materiału co może w konsekwencji naciągać membranę a ta z kolei przegnie cewkę itd.Niech się najlepiej wypowie ktoś kto spawa aluminium.
ja nie spawam, ale w pracy mam takiego spawacza do ktorego chodze jak sie popsuje... bez problemu to pospawa bez wiekszych naprezen ;)

ale to musi byc dobry spawacz a nie amator na ktorych nie raz trafialem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


pewnie ze da sie lutowac aluminium, a palniczkiem jest wogole ok, ale potrzeba lutu aluminiowego, nie cyny przeciez

No widzisz o tym nie wiedziałem  :wink2: kiedyś takich "cudów" nie było.

 

Ja bym nie próbował tego naprawiać na nie rozebranym głośniku no chyba że będzie to klejenie  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...