Skocz do zawartości

problem z bassem co jest nie tak ?


golab52
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

radio alpine wzmachol 0,5kW RMS peying :) woofer vibe black air 12` 1400Wmax (nieznam rmsu) kabli nieznam bo nie ja kładłem wszystko , poprostu kupiłem autko z taka instalacja na oko 15mm2 (podłączałem inne wzmachole i to samo)

problem polega na tym że to zamiast walic bassem, trzęsie autem i przypomina tube

ps. mam nowy akumulator ale zasłabe ładowanie i coś na alternatorze nie tak, bass jest do dupy na wył i wł. samochodzie

ma cos jedno do drogiego??

czy wina leży w kablach prądowych czy może w sygnałówkach ??

niechciałbym pół samochodu wymienic i i tak niedojśc do problemu hehe pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz słabe ładowanie, to znaczy ile konkretnie tych Voltow masz na akumulatorze przy wylaczonym sprzecie ?

Ten Vibe który posiadasz ma czarna czy zółtą membrane ? Jak czarną to ma to ok 500RMS cewka single 4Ohm. Zolta wersja to chba nowsze modele dostepne ich parametry sa na stronie Vibe.

 

noname, dobrze napisał, sprawdz napiecie zasilania na zaciskach wzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w orginalnej obudowie zamknietej mam tego viba czarny jest cały a ładowanie mam około 12,5-13,5V a powinno byc 14,1V ale zdaje mi sie że to coś z kablami też może byc powiedzcie mi czy jak jest słaby bass charczący a nie punktowy i mocny to wina w kablach sygnałowych czy w prądowych bardziej leży ??

 

[ Dodano: 2009-01-22, 12:35 ]

niunius -możesz wytłumaczyc troche bardziej co to znaczy w fazie a przeciwfazie bo aż tak sie nieznam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niema tego ale próbowałem plus z minusem od woofera zamieniac i nic nie dalo , macie jakieś inne propozycje co jest nie tak??

 

A wszystkie kable dobrze połączone? Nic nie odkręcone? Jaki tam bezpiecznik w ogóle stoi na tym sprzęcie? Sprawdź dobrze wszystkie połączenia - a najważniejsze to zasilanie, zaczynając od akumulatora i kończąc na wzmacniaczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbowałem na innym wzmacholu i to samo bass buczy zamiast nawalac, sprawdzałem kable i połączenia na wzmacholu 2*30A bezpiecznik a przy akumulatorze nawet niewiem jaki bo pochowane wszystko jest ale sprawa polega na tym że to gra ... ale do doopy .. :)

 

Ja bym w takim razie proponował spróbować do tego co masz podłączyć inną skrzynię. Oczywiście o ile masz kogoś, kto pożyczy. I wówczas będziesz wiedział, czy to wina samego głośnika, czy instalacji w aucie. Przynajmniej będziesz wiedział z jakiej strony się zabrać za naprawianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niemam takiej morzliwości, jutro podłącze tube i zobacze czy cos sie zmieni

ps.kable prądowe jednak mam 10mm2 a sygnałowe jakieś niebieskie ale firmy niewidziałem prawdopodobnie cos słabego

 

No, jak podłączysz tubę to dopiero będziesz miał dudnienie :) Postanowisz, że ta twoja skrzynia jeszcze wcale nie jest taka zła :) Co do kabli - raczej sam przekrój nie spowoduje dudnienia. Chyba, że niewłaściwe rozmieszczenia - np. kable sygnałowe obok zasilania. Ale też wątpię - to zazwyczaj powoduje piszczenie w głośnikach, a nie dudnienie. Ja stawiam, że jest zwalony sub.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...