Skocz do zawartości

Pomoc w doborze suba pod piecyk


mordon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

siemanko

Pasowałby mi doradzić jaki subofor będzie dobrze grał dobrze pod wzmacniaczem PDX-V9 
http://pl.horn.eu/pl/PL/PRODUKTY/DO_SAMOCHODU/ALPINE/WZMACNIACZE_/PDX-V9?s1=1
aktualnie mam suba jbl gt5 250 rms ale to za mało 
zastanawiam się nad GROUND ZERO GZRW 30SPL
albo ALPINE SWR-12D2 SWR-12D4
Pytałem się sprzedawców czy mój wzmacniacz podało tym głośnikom, oni odpowiedzieli żę bez problemu bo montowali takie suby pod ten wzmacniacz i efekt był powalający. Nie wiem czy w tym co powiedzieli było choć odrobinę prawdy  czy tylko tak mówili żeby pchnąć towar.
Co wy byście doradzili?
Korci mnie też głośnik rockford fosgate RF T2 T215D2 ale to chyba nie ta liga pod ten piecyk :D

pozdrawiam i czekam na odp
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


i pewnie bedzie sub obudowie zamkniętej.
jedno kłóci sie z drugim - albo zamknieta albo duzo basu

 

to co masz obecnie zostawie bez komentarza

GZ SPL jest OK za te pieniadze, ale tylko do robienia cisnienia

alpinke mialem tylko stara - jeszcze z klasycznym zawieszeniem. i tez by sie tu sprawdzilo do robienia wiekszej ilosci basu

 

rockforda nie slyszalem

 

pytaj cisnieniowcow o odpowiedni glosnik pod 500w wzmacniacz

 

moze zainteresuj sie RE AUDIO? bardzo dobry stosunek ceny do jakosci ;)


 

 


Chyba jednak zaryzykuje i kupie   GROUND ZERO GZRW 30SPL
tylko nie daj sobie wcisnac byle jakiej skrzyni do tego glosnika

jak chcesz duzo basu to chyba ok 60 litrow b-r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki efekt chcesz osiagnac?

tylko wieksze cisnienie?

teraz pytanie czy te 500w jest w 4r czy w 2r?

dziwny wzmacniacz

ma 500w zarowno na 4r jak i na 2r  :super:

http://support.alpine-usa.com/products/documents/OM_PDX-V9.pdf

 

 

Alpine tak ma. Mialem mono to zarówno przy 2 jak i przy 1 ohmie wg "papierka" podawał taką samą moc.

No to jakieś propozycje. Chyba jednak zaryzykuje i kupie   GROUND ZERO GZRW 30SPL  ktoś pisał że zasilał go 400 rms-em i nie narzekał że jest słaby 

 

 

ten głośnik potrzebuje ok 1kW a ty chcesz zasilić go 5 kanałówką która te " papierkowe" 500RMS też pewnie osiąga w super warunkach prądowych których ty pewnie nie jesteś w stanie temu piecowi dostarczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odgrzeję kotleta :P

Szukam czegoś w granicach 1kW  do 900zł z małym marginesem. Ma to chodzić pod Hifonics Brutus BXi1100d. Patrząc na allegro wpadły mi do głowy Alpine SWR 12D2 i Maximus MXZ 12D2 albo 2x10" PowerBass 2XL-104D.  Szukam czegoś co będzie potrafiło zejść nisko, ale i nie zamuli zbyt mocno przy szybszym utworze. Słucham różnej muzyki od hip hopu po Rock. Preferowana skrzynia BR, grać to będzie w sedanie( BMW E46) miejsca za dużo tam nie ma, stąd max 12". Podatny jestem na zmiany pomysłów wiec jak coś to mogę przejść na 2x12"

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz troche szybciej i zeby fajnie zagralo to polecam 2x PB 10". Aczylkolwiek do sedana strzelal bym w zamknieta skrzynke. A co do PB w zamknietej to nie wiem czy by lepiej zagral, a bynajmnjej osobiscie nie slyszalem. Myslales nad kickerem ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię jak pomasuje plecy, ale nie chce tylko dudnienia. Słucham czasem ciszej muzyki :P

Cadence to troszkę za dużo przekroczy budżet, myślałem o tej firmie ale w wariancie 2x10" S2W10 lecz brak wersji 2x4 Ohm. 

Zamknięta do sedana? Auto jest dość mocno wygłuszone i ciężko się tam przebić z dźwiękiem. Myślałem, że BR lepiej zrobi robotę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...