Skocz do zawartości

Jaki głośnik 30 cm do zamkniętej skrzyni


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich , jestem nowy na forum i moje doświadczenie jest słabe w audio.
Mianowicie jestem szczęsliwym posiadaczem E46 w sedanie i jestem na etapie zabudowy subofera w podłokietniuku. Potrzebuje głośnik do skrzyni zamkniętej z otworem 30cm z litrarzem 20-30L nie znam dokladniego jeszcze ponieważ czekam na e-mail od firmy ktora wysle mi gotową zabudowę . Cena jaką moge przeznaczyć na głośnik to max 350 zl + ewentualna przesyłka . Głośnik bd miał rolę podbicia basu a nie urwania głowy . Ogólnie słucham Dubstep i rap , jestem swiadom ze to dwa różne wymagania , szukam kompromisu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o nowe glosniki to moge ci polecic w tej cenie Excursion SX1-12s4  Posiadam 10 i jestem bardzo zadowolony jesli chodzi o uzupełnienie pasma bardzo przyjemny nie męczący bas a jak dobrze dowatowany potrafi ruszyć fotelami :) słucham podobnej muzyki i tez posiadam sedana 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Głośnik 1-cewkowy

Impedancja: 1x4 ohm

Średnica: 30cm (12 cali)

Moc RMS: 200 W

Moc Max: 600 W 

Qts: 0.701

Fs: 29.544 Hz

Vas: 86.376 L

Xmax: +/- 12 mm 

SPL: 86.2 dB 

Głębokość montażu - 140 mm

Membrana: Mica Poly

Zawieszenie górne: guma-santopren

Kosz: tłoczony ze stali

1 cewka: wysokotemperaturowe, 8-warstwowe z miedzi

FEA - optymalizowany układ napędowy

Pojedynczy układ magnetyczny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znów brakuje logiki..

20-30litrów. A litraż? 30litrów w całości zajmuje np 30x30x33.3

Ile zajmuje sama skrzynia z materiału 18mm? Prawie 9litrów. Głośnik? 2.5-3 litry. Zostaje 18litrów netto.

I wsadzimy tam jakieś 12"

Dla skrzyni z całymi wymiarami 20litrów - 20x30x33,3 daje to z głośnikiem jakieś 10litrów netto. 

Model  Excursion SX1-12s4 pracujący w max 20netto? Ja go ledwo porównywałem w 33litrach, minimum mu zalecałbym 40netto, a usłyszeć to w 20litrach netto, graniczy z cudem.. 

On na samej częstotliwosci 40hz ma spadek 15dB !!! Zagra to na 105dB? Drzwi dadzą więcej tonacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

  • Głośnik 1-cewkowy
  • Impedancja: 1x4 ohm
  • Średnica: 30cm (12 cali)
  • Moc RMS: 200 W
  • Moc Max: 600 W 
  • Qts: 0.701
  • Fs: 29.544 Hz
  • Vas: 86.376 L
  • Xmax: +/- 12 mm 
  • SPL: 86.2 dB 
  • Głębokość montażu - 140 mm
  • Membrana: Mica Poly
  • Zawieszenie górne: guma-santopren
  • Kosz: tłoczony ze stali
  • 1 cewka: wysokotemperaturowe, 8-warstwowe z miedzi
  • FEA - optymalizowany układ napędowy
  • Pojedynczy układ magnetyczny 

Rozumiem ze ten niewielki litraż faktycznie wystarczy do takiego głośnika , zagra to jakoś pozytywnie ? kiedyś doczynienia miałęm z JBL 1200w 300 rms w BR tylko

Zabudowa bd wyglądała tak

http://caraudio.basser.pl/bmw/39-bmw-e-46.html tylko głośnik 30 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz sprecyzować jaki litraz możesz tam zemścić minim dla tego głośnika według producenta to 25 l optymalnie 37l  , skoro ma uzupełniać tylko pasmo nie myślałeś nad 10 zyskasz na dynamice a i z litrażem będzie większe pole do popisu jak radzi zomer1980 dla 10 litrasz bedzie zamknieta - minimalna:  12L- optymalna:  18L  a jesli chodzi ci to zagra lepiej niż ten jbl o to sie nie musisz martwic , zagra na przyzwoitym poziomie JBL 1200w to buczadlo marketowe nawet nie ma porównania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Musisz sprecyzować jaki litraz możesz tam zemścić minim dla tego głośnika według producenta to 25 l optymalnie 37l  , skoro ma uzupełniać tylko pasmo nie myślałeś nad 10 zyskasz na dynamice a i z litrażem będzie większe pole do popisu jak radzi zomer1980 dla 10 litrasz bedzie zamknieta - minimalna:  12L- optymW pon bd wiedział coś o litrarzu i zapytam o mozliwość mniejszego głosnika , na początku nie chcieli o tym gadać bo to trzeba na zamówienie a ta na 30 cm lezy im na magazynie , coś pokminie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co robicie coś czego twórca sam nie widzi? A zrobi się skrzynka z... Mdf,u? Z żywicy? Jakie kształty?  Jeszcze się okaże że nawet 20litrów nie będzie..

Tu brak logiki od A do Z, najpierw trzeba zrobić wymiary maksymalne co i jak wejdzie a nie zakres 20-30litrów być może.. A wyjdzie zapewne jeszcze mniej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do wyboru 20 L na głośnik 25cm i 30L na głosnik 30 cm .
Myśle ze ta druga opjia bd lepsza ponieważ głośnik 30 cm ma lepsze zejscie a na tym mi bardziej zależy .
Kolega kolegi podliczył mi kilka głośniczków i wyszło ze dobry by był :

-Soundstream RW
-vege 124

 

Z tym drugim jest problem z dostępnością , co myślicie o takim rozwiązaniu ?

I myśle o wzmacniaczu Carpower HPB-1502

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...