Skocz do zawartości

Rockowa Vectra


FUBU
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 87
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

2000zł:

przód+wzmak+elektrownia+wytłumienie=olej suba (tymczasowo) idź w konkretny przód, za mało masz waluty.

 

Pierwsze co to furtki i jeszcze raz furtki będę to powtarzał do znudzenia każdemu początkującemu. Trzeba naprawdę się do tego przyłożyć. Wytłumienie najlepiej (stosunek cena/jakość) wychodzi STP. Do tego dystanse i pasta na boczki które usztywni odpowiednio, tak żeby nie wpadały w rezonansy i nie grały nam dodatkowych akordów.

 

Na to licz 400zł

 

Instalacja elektryczna

 

Okablowanie

 

-Zasilenie wzmaków

 

kable spawalnicze OS 35mm2 lub 50mm2 przyszłościowo różnica w cenie nie taka dramatyczna. Plus z aku minus z budy 6m powinno styknąć. Do tego kup z 3m 35mm2 i daj nowe masy i plus z alternatora do aku i do budy nowe masy.

 

Takie kabelki masz tutaj (tanio) chyba że masz gdzieś u siebie na mieście taniej)

http://spawanie.istore.pl.../view?id=167337

(link do sklepu z kablami spawalniczymi OS)

(Tylko kable OS wchodzi w grę!)

 

Tanio i dobrze :P

 

Kable sygnałowe

 

-Będą potrzeba 4kanałowe (przód/sub) najlepiej, wtedy stosunek cena/jakość jest bardzo dobry mam na myśli:

 

Stinger SPI 4317 (ST-1770)

http://essa.com.pl/oferta...id=216&pid=1526

 

Porządne sygnały, gdzie nie trzeba się bać o szumy

(Myślę przyszłościowo o subie)

 

Pierdoły

 

-Oprawka z bezpiecznikiem który zabezpiecza kabel przed przepaleniem (kabel główny 50mm2, zainstalowana zaraz za akumulatorem)):

 

Stinger SPD 8201 (ST-5120) w linku

http://essa.com.pl/oferta...id=212&pid=1569

plus bezpiecznik (ANL15zł)

 

-bloczek bezpieczników (jak ma być sub) który rozdziela (już w bagażniku) kabel plusowy 50m2 (35mm2 zależy co kupisz) na dwa kable 35mm2 które idą do wzmacniaczy (2szt: wzmak na przód i suba). Jak widać też są zabezpieczone bezpiecznikami. Jeśli był by jeden wzmak obyło by się bez tego rozdzielacza)

 

Stinger SHD 802 (ST-5710)- w linku

http://essa.com.pl/oferta...id=212&pid=1249

(plus bezpieczniki MIDI 7złszt x2)

 

Do tego konektory oczkowe na kabel 50mm2 5szt, 35mm2-3szt i widełkowe 4szt na 35mm2

 

To podstawa bezpiecznej instalacji car audio która zapewni pełne wykorzystanie sprzętu i co najważniejsze bezpiecznie :)

 

Jak chcesz mieć w pełni profi może kupić peszle na kable żeby ładnie wyglądało (i po poniekąd zabezpieczą kable przed przetarciem :P )

http://allegro.pl/item563..._50_100mm2.html

(peszle na przewody zasilające 50mm2 przykładowo)

ale to już bajer raczej wizualny :P

 

Tak widzę instalację prądową pod twoje audio.

 

Sam widzisz kasa suma summarum nie mała.

 

przód

Hertz HSK zrobi robotę w tej muzyce.

chyba że dołożysz i znowu muszę podać R6A... :hyhy:

 

a wzmak to używka jakaś, bo z nówek za mało $ żeby znaleźć coś godnego.

Fajnie nadała by się tutaj Alpinka V12 3539 dana samym wooferom i na górę dać sony XM z starej serii lub audiosona, RF z starej szkoły

Oczywiście to po rozdzieleniu zwroty. Wtedy można było by się pobawić co nie co :P i lepiej dopasować system pod siebie. Kwestia wzmaka jest otwarta z racji tego co będzie na rynku. bo opcji wiele można pozostawić zwrotkę cała i dać mocną 2-kanałówkę z stajni min RF, JL, AS, audioson, steg, Sony M1,M3 itd

 

tak widzę wizję rockowej vectry :P

 

Na suba widzę danie dwóch mds08 porządnie zasilone (czyt: jakościowymi watami a nie ilościowymi)

Lub Re jak koledzy piszą. Jest wiele opcji, ale kwestie suba bym rozwiązał w drugim testamencie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wizja widze bardzo ambitna i profesjonalna :hyhy: Aczkolwiek w moim przypadku raczej z realizacja bedzie kiepsko.

 

Umowmy sie, audiofilem nie jestem :) Pozatym no nie pracuje nigdzie, koncze LO a potem bida studencka bedzie :P Wiadomym jest ze twoja koncepcja lepiej zagra, o wiele ladniej. Ale ja wole podejsc do tego z praktyczniejszej strony (jak dla mnie praktyczniejszej)

 

Nie chce kilku wzmakow z tak prostego powodu jakim jest brak miejsca na nie. Juz mam wielki rebus gdzie ja wsadze ta jedna 4 kanalowke. Bo mimo wszystko to bedzie auto do codziennej jazdy wiec chce zachowac miejsce w bagazniku. Z tego tez powodu odpadaja 2 MDS8. Nie bedzie gdzie ten 2 glosniczek wstawic. Jedna 10" od RE powinna spelnic swoje zadanie.

 

Z kolei nad odstawieniem zakupu suba na pozniej sam sie juz zastanawialem. Faktycznie myslalem o tym zeby kase przeznaczona na suba dolozyc do kasy na glosniki i kupic R6A do przodu. I tymczasowo pedzic to z USAmpsa 1600.4 ktorego moze daloby sie zalatwic w wakacje jakos z fajna cena :P Ewentualnie moze znow bylaby taka okazja jak ten RF T600-4 co na allegro wczoraj lezal :P

 

I w tym kierunku chce sie kierowac :P przod+4-kanaly+sub. Bi-Amping czy inne zabawy owszem sa jakosciowo lepsze ale o wiele mniej praktyczne w moim przypadku :P Aczkolwiek dzieki za poswiecenie chwili na przedstawienie swojej wizji :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4-kanałówka która napędzi dobrze SE i R6A

 

Nie no bez przesady raczej nie bede szedl w strone Re Audio SE-10 :wstyd: max co bym celowal to SR raczej Trzeba myslec racjonalnie :wstyd: US Amps XT-1600.4 mysle ze by byl godny jesli chodzi o nowki? Co do uzywek to nie mam kompletnie pomyslu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomieszały mi się oznaczenia :wstyd: miałem na myśli SR a dałem na tapetę potężniejszego brata :wstyd: którego ni jak nie da sięzasilić 4kanałówką...

czas zakończyć ten ciężki dzień...................

 

z nówek to jak piszesz US tylko wchodzi chyba w grę. Chodź DLS odczuje pewien niedosyt (jakościowy :D )

 

Odkładaj na tego RF powinien zrobić robotę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem na myśli SR

 

Odkładaj na tego RF :wstyd: powinien zrobić robotę :wstyd:

 

A nie bedzie brakowalo mocy w mostku? SR ma 300RMS i RF ma w mostku 300RMS wiec jest na styk. XT-1600.4 ma te 400RMS nie pozywil by lepiej suba? Tak z ciekawosci w sumie pytam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do sierpnia to raczej zrobisz odsluch u mnie :D (ja mam nadzieje, ze juz w kwietniu)

 

w wzmakach RF z serii power najczesciej moc mozesz przez 1,2 do 1,5

 

[ Dodano: 2009-03-03, 17:58 ]

np t10001bd 1000W na papierze - 1480 w realu :D

 

[ Dodano: 2009-03-03, 17:59 ]

oczywiscie mowimy o 14,4V

 

a no i jakbs t400-4 dorwal tez pewnie by dal rade :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem na myśli SR

 

Odkładaj na tego RF :D powinien zrobić robotę :D

 

A nie bedzie brakowalo mocy w mostku? SR ma 300RMS i RF ma w mostku 300RMS wiec jest na styk. XT-1600.4 ma te 400RMS nie pozywil by lepiej suba? Tak z ciekawosci w sumie pytam :D

 

 

juz mial nawet 450 watt ale cos mu ubylo z czasem :zdziwko::orany::D

 

http://www.essa.com.pl/gfx/katalog/14481600-4spec.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

HSK sprawdzą sie w rocku ale mysle uniwersalnie i nie sądze zebys non stop słuchał tego rocka. Jak znam zycie jakas muzyka z eski/planety też będzie lecieć co będzie się równało szybkiemu zmęczeniu.

Jedni lubia wysokie drudzy nie. Ja od razu jak zabudowuje komus hertze ustawiam zwrotnice na -2 chyba ze ktos lubi jak mu łomocze po uszach to wtedy jego wola.

 

R6A to ciepłe i przyjemne brzmienie o niebo bardziej kulturalne niz HSK. Rainbow podobnie. Dego PO650 wydają się ciekawe, ale także lubią zaostrzyć górę. Pod USAmpsem dawały po uszach i dopiero klasa stega K201 uspokoiła je na dobre. ( Radio Pioneer P88RS )

Dodałbym, że komplet pioneer + usamps + hertz to chyba najostrzejsza trójka świata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

niestety jeszcze nie dzwonilem, ostatnimi czasy nie mam glowy do niczego..

 

Ale w temacie Viki jest pewien postep zakupilem wzmaka, 4 kanaly :) Rockford Fosgate Punch 501X Mysle ze dosyc ciekawy klocek ktory spelni zadanie w Vectrze http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...