Skocz do zawartości

Rockowa Vectra


FUBU
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

zamiast es6c są teraz L-60c co prawda nie brzmią

 

Słuchałeś ESy? L60 nawet się nie zbliża na kilometr do nich ... tzw."wykop" , to nie wszystko , a słuchanie np. Madonny(wokal żeński) na L60c było stratą czasu ... muzyka Dance jednak była OK .

 

PS: na dzień dobry zapodałbym L60c 6dB L-pada na tweeter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 87
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Też słucham głównie rocka nawet się zgadzają zespoły, które wymieniłeś :]

 

Wreszcie ktos z dobra muzyka :)

 

na moim 600 watowym RE gitara basowa po prostu brzmi przepięknie :)

 

Hmmm mozliwe aczkolwiek ja jestem fanatykiem wirtuozerii gitary solowej (Hammet for life!) :)

 

Co do hertzów to aktualnie taż mam wooferki ESK 165S tylko ze starszej serii i jak dla mnie grają dużo lepiej od focali, które miałem wcześniej.

 

Ciekawa kombinacja :)

 

A więc tak jak radzą inni podstawa to odsłuchy bo to co mi się akurat podoba tobie już nie musi :/

 

Jakby byl czas i mozliwosci to w okolicach czerwca chetnie bym mogl sie przejechac na jakis odsluch :)

 

MX 165 plus

 

Do przemyslenia obadam jak wroce do domu bo zaraz lece kumpla i jego sprzet na nagranie do radyja zawiezc :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A plan zyje sobie i ewoluuje caly czas

 

Nad wzmakami myslalem ostatnio bo zauwazylem ze z US Ampsem sa problemy zeby dostac i tak zauwazylem na forum ze wspomina sie czesto o wzmakach marki ESX. Poszukalem i znalazlem takie 3 ktore sa cenowo nawet fajnie wypadajace i prosilbym o opinie na ich temat czy by pasowaly do tego systemu? :)

 

Vision V-500.4 http://www.autosound.pl/vision-v5004-wzmac...owy-p-2351.html

Signum SX-480 http://www.autosound.pl/signum-sx480-wzmac...owy-p-2349.html

Signum SX-4120 http://www.autosound.pl/signum-sx4120-wzma...owy-p-2350.html

 

Co sadzicie o wzmakach tej firmy, czy sa godne uwagi czy tez lepiej o nich zapomniec?

 

Dalej, zastanawialem sie nad systemem przednim. Byla mowa o Hertzach ESK ze moglyby byc, aczkolwiek znow spotkalem sie z opiniami ze ostrza na wysokich. Kolega maxtz posiada same woofery z tej serii (no dobra ciut starszej :) ) i do tego dobral sobie inne wysokotonowki. Tak posiedzialem podumalem pomyslalem I stwierdzilem ze moge przeciez kupic same woofery z tej generacji na przyklad takie:

http://www.allegro.pl/item556619419_hertz_...cji_kielce.html

 

Do tego dobrac jakies wysokotonowe i zwrotnice. Niestety w tej kwestii to jedyne wysokotonowe o jakich slyszlaem to Neo25. Aczkolwiek czytalem tez ze wysokotonowki z Hertz HSK sa bardzo zacne, mozeby wiec kupic takie tweeterki z serii H ? Na Allegro sa HT18 , HT20 i HT25(ktore sa w zestawie HSK) Chyba ze jest cos sensowniejszego do rocka w takim sensownym budzecie (+/- 400zl)? Zwrotka, no tu by byl problem ale moze by sie znalazlo troche kaski na jakas, tylko ze w tej materii nie mam zielonego pojecia jaka :)

 

Takto reszta raczej pozostaje bez zmian :P Jakies komentarze/sugestie/propozycje? :P Licze na wasza pomoc :P

 

[ Komentarz dodany przez: Gilotyn@: 2009-02-27, 23:00 ]

ech...panowie 6pkt regulaminu!

 

warn....

 

pzdr Gilotyn@

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup gotowy zestaw a nie kombinujesz. Zrobienie zwrotnicy to sa duze koszta, ktore na pewno przerosną to co masz w budżecie... Kup cos z łagodnym tweeterem bo te wszystkie HT oraz te z HSK to istne piły. Nie idzie tego słuchać bez obniżenia wysokich na minimum :) Ja bym obstawiał Dego PO650 albo Dls R6A. Uzywki mozna kupic w dobrych cenach. Jak chcesz nowe, to dozbieraj a na 150% bedziesz zadowolony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Kolega maxtz posiada same woofery z tej serii (no dobra ciut starszej ) i do tego dobral sobie inne wysokotonowki

Chciał bym sprostować że ja nie zamontowałem oryginalnych tweeterów hertza tylko dlatego że miałem zrobione zabudowę pod focale (inna średnica) i nie chciało mi się tego już przerabiać :rotfl: Co do samych tweeterów hertza to jak dla mnie te z tego zestawu co posiadam grają dość spokojnie (porównując do np. PB S6-C) i według mnie dość przyjemnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym celował w rainbowy slx 265 (ok 400zł) oraz wygłuszenie STP (standartplast)

 

wzmacniacz oczywiscie RF :) t600-4 ok 1000zł + subik ja bym stawiał na 10" w BR np najtanszy model RE, przy tym wzmaku dostał by z mostka w 4Ohmach z 400W, takze myśle że styknie. kable inne takie i napewno bedzie z 2k PLN

 

pamietajmy jakie to auto, 10" closed ? nie będzie mocno, moim zdaniem BR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji ze sluchasz takiej muzy, myslisz ze w rocku by sie sprawdzily? :) Bez zadnego sciszania ich na zwrotkach?

Wszystko zależy od tego w jakiej konfiguracji będą grały te głośniki (odsłuchy i jeszcze raz odsłuchy)

Dla przykładu powiem że przesiadając się ostatnio z mojego samochodu do Corsy żony (dawno nią nie jeździłem) gdzie z przodu grają Elementy (według mnie ze spokojną górą) pod glow-em i alpinką CDE musiałem na starcie ściszyć wysokie na "0" aby jakoś dało się słuchać (aż strach pomyśleć jak tam by grały PB)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamietajmy jakie to auto, 10" closed ? nie będzie mocno, moim zdaniem BR

 

Hatchback a nie sedan jest wiec nie jest zle imo Pozatym w rocku nie liczy sie zejscie tylko szybkosc uderzenia, dlatego clozet. Pozatym BR nie zrobie w boku bagaja :rotfl: A skrzynki nie chce wozic bo bagaznik ma byc. Porownywalem sobie jak to wypada w skrzynce zamknietej u Archera i jak w skrzynce BR u Maciata. Odsluch wygral Closed. BR nie nadazal, rozjezdzal sie. Maciat potwierdzi.

 

Wszystko zależy od tego w jakiej konfiguracji będą grały te głośniki (odsłuchy i jeszcze raz odsłuchy)

Dla przykładu powiem że przesiadając się ostatnio z mojego samochodu do Corsy żony (dawno nią nie jeździłem) gdzie z przodu grają Elementy (według mnie ze spokojną górą) pod glow-em i alpinką CDE musiałem na starcie ściszyć wysokie na "0" aby jakoś dało się słuchać (aż strach pomyśleć jak tam by grały PB)

 

Czyli dalej nie wiadomo co w budzecie 400zl by zagralo w tej muzyce dobrze :wstyd: Ehhh :) Maciaty zakladaj w koncu te ESK bo musze ich posluchac ^^

 

wzmacniacz oczywiscie RF :) t600-4 ok 1000zł

 

Rozumiem ze uzywka? :P

 

wygłuszenie STP (standartplast)

 

Jak cenowo wypada w porownaniu z soudalem? :P Pamietajmy ze mam na calosc oklo 2 tysiaczkow :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no drozej ale ma wlasciwosci tlumiacei nie smierdzi asfaltem

 

przy oszczednym wygluszeniu zestaw na drzwi czyli 2x 139

 

[ Dodano: 2009-02-28, 17:16 ]

czyli wybor miedzy 100(soudal) a 300(STP) PLN

 

[ Dodano: 2009-02-28, 17:17 ]

wisi na alle za 980 wzmak. bierz poki jest :) przynajmniej moim zdaniem, jeszcze moze cos ugadasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tlumienie mysle i tak sie wybierze na koncu :) Jak styknie kasy na to STP to poleci STP jak nie to pewno soudal IMO na razie wazniejsze sa klocki na przod i 4-kanalowka ktora to napedzi ladnie :rotfl: bo w kwestii suba mysle ze nie ma co kombinowac i RE Audio RE-10 S4 jest dobrym wyborem :wstyd: Teraz na pewno wzmaka nie kupie bo nawet mnie na niego nie stac :) Zakupy raczej sa planowane na sierpien jesli kaska bedzie za robote wakacyjna :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawosci jak by sie spisywal w takim projekcie Audison SRX3 ? :)

 

Miałem SRX2, co jest właściwie tym samym, tylko 2 kanałowym i słuchałem go pod MDS08 BR. Nieco mnie rozczarował tym, że przymulał. Nie, że jakoś tragicznie, ale na moje ucho ta seria Audisonów nadaje się bardziej na przód, aniżeli na suba. Zresztą podobne opinie o nim czytałem w necie, więc nie ja sam takie odczucie miałem. Cóż chcieć - podstawowa seria Audisona.

 

Aha - mówię oczywiście do tych sprzed modyfikacji. Teraz Srx-y są nowe i zdaje się, że tam moc nieco wzrosła. O nowych już nic nie powiem - nie słyszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narazie ceny sprzetu w wiekszosci sa za starego dolara, jak sie skonczy to beda za nowego :) choc tez z kursem nigdy nic nie wiadomo. moim zdaniem troche za wczesnie z tym tematem, poczekaj do lipca, jesli sprzet ma byc w sierpniu, duzo sie moze zmienic.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...