Skocz do zawartości

Excursion - wyjaśnienie


jd
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bo teraz taka rozmowa, jak z Diorą. Coś tańszego, ale godne uwagi - cena=jakość

Exursion - model troszkę gorszy, ale jak ktoś porównuje z modelem razem ze skrzynką - to tutaj nawet nie ma co porównywać. Cena ta sama po 400zł.

Ale jak ktoś robi skrzynkę pod siebie, pod wymiary, czy jakąś inną zabudowę, potrzebuje innych dodatków, i mamy wtedy do porównania sam produkt - bez obudowy, cena różni się nie wiele, czasami można był ten tańszy model dostać nie 50zł taniej ale nawet i koło 90zł, więc zainteresowanych tanszych produktem robi się więcej osób. Gdy można kupić coś, w tej samej cenie - każdy będzie chciał mimo wszystko - coś bardziej Firmowego. Wybór dziś jest taki, a za tydzień zmieni się coś innego.

Jeden użytkownik podstawi najtańszego radioodtwarzacza made in china, słaby wzmak - różnic brak. Nie odczuwalny może być bass. Gdy wsadzimy lepsze kawałki - różnice się zwiększają. Ale czy wtedy opłaci sie brać tanszy produkt, gdy inne klocki rosną cenowo?

Coś za coś.. Porównanie w ramach rozsądku,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak z ciekawosci zapytam dystrybutora

dlaczego starsze (kupione jakis rok temu) modele excursion nie mialy na sobie ŻADNYCH oznaczen po jakich mozna by zidentyfikowac model glosnika?

jest tylko naklejka "essa 001234"

 

wyciagalismy dzisiaj ze skrzynek kilka takich glosnikow i nawet nie wiem jak je sprzedac bo nie wiem co to za model :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej pytanie do importera w Niemczech, bo to on zamawia produkcję. Czasem są białe papierowe paski z symbolem modelu przyklejane do kosza. Jednak są również głośniki bez nich. Nie wiem dlaczego, może to się odkleja, albo raz kleją, a w innej partii nie. W głośnikach innych firm też czasem tak bywa, gdy nie ma dużej naklejki na spodzie magnesu, gdy jest np. chromowany. W RE chyba też nic nie ma poza papierowym paskiem naklejonym przy złączu z info o impedancji cewki. Nasz kod jest tylko dla naszych celów gwarancyjnych.  Co do identyfikacji modelu, to nie widzę problemu. Logo i guma na magnesie mówią o marce, kształt głośnika wskazuje serię, bo każda seria ma inny wygląd, średnicę raczej nie ma problem określić, a o impedancji (S4 czy D4) mówi jedno lub dwa przyłącza kabli. I już masz wszystko.    :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Co do identyfikacji modelu, to nie widzę problemu. Logo i guma na magnesie mówią o marce, kształt głośnika wskazuje serię, bo każda seria ma inny wygląd
a gdzie mozna sie dowiedziec jaka to seria? na stronie essy tych modeli juz niema 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że chodzi Ci o serię SX z "czubatym" magnesem, o której tutaj leci gadka. O ile dobrze pamiętam, to wszystkie inne starsze serie miały oznaczenia na spodzie magnesu. Były to serie Excursion by Hollywood: X2, X3, X4,  które powoli znikają i będą wymieniane na całkowicie nowe projekty robione wyłącznie dla Excursion. Napisów nie ma tylko seria SX1 i dokładnie tak samo wyglądająca najnowsza SX. Może tutaj coś namierzysz po obrazkach - http://www.excursion-audio.pl/?subwoofery-samochodowe,7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do JD

 

Wziąłem do ręki Karton  od subwoofera Re-12s4 sprzedawany w Polsce w białym kartonie.

 

Mam pytanie czy to Produkt Re audio? Czy RE audio.de, ponieważ na naklejce jest napisane REAUDIO.DE RE AUDIO EUROPE-  A DIVISION OF CHPW...

 

RE audio jest w Stanach i są pakowane w inne kartony z nadrukiem, a tu READUIO.DE biały karton i naklejka REAUDIO.DE RE AUDIO EUROPE-  A DIVISION OF CHPW...

 

To ta sama firma? czy dwie różne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

 

A gdzie na forum jest jakiś post stanowiący odpowiedź na pytanie koprucha? Z oznaczeń na kartonie wynika pewnie, ze ta niemiecka firma była dystrybutorem RE na Europę/Niemcy lub miała prawo do marki na wspomnianym terenie. W Stanach towar mógł więc być inaczej pakowany, mogłyby też występować różnice w modelach / parametrach (nie wiem czy tak się działo i nie interesuje mnie to bardzo). Aktualnie lista dystrybutorów wygląda tak:

http://reaudio-europe.eu/c-distributeurs.htm

Co ciekawe info zbiega się z pojawieniem nowego dystrybutora na Polskę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega sugeruje chyba to co jest jasne jak słońce. 

 

Essa przestała być dystrybutorem RE Audio , i zaczęła rozprowadzać Excursiony.

 

Żeby sprzedaż nie spadła pojawiły się informacje że to RE Audio tylko z innym logo i za mniejsze pieniądze.

 

Teraz inna firma/osoba chce być/będzie/jest dystrybutorem RE na Polskę i domaga się sprostowania kłamstw jakoby Excursion i RE Audio były tym samym pod inną nazwą.

 

W ten sposób forumowa ludność uzna wyższość RE , które mimo że będzie droższe, będzie się dobrze sprzedawało jak za dawnych czasów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...