Skocz do zawartości

do czego słuza te ustawienia na wzmacniaczu


Dexter
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mam wzmacniacz alpina v12 mrv t757. Ma on troche ustawien a ja nei abrdzo wiem do czego niektore z nich sa :) szukalem na googlach i nic nie moglem znalezc. No wiec ustawienia te zwia sie nastepujaco:

1. phase i przelacznik 0°-180°

2.input mode ustawienia przelacnzika na: 1mono (to wiem ze sub), st (tez wiem ze stereo czyli glosniki) no i ostatnie 2+1 i nie bardzo wiem o co chodzi...

3.parame EQ on/off (to chyba od wlaczania equalizera)

4. no i dodatkowo mam equalizerek nizej zdjecie bo lepiej jak sami to zobaczycie....

post-1-1232370268.jpg

post-1-1232370269.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. No przełącznik fazy nic skomplikowanego + z - zamienia

2. Ten trzeci to chyba do tri-mode ale nie jestem pewien

3. No dobrze zgadłeś

4. Na górze to oczywiste filtr hp, lp i gain Na dole Q-dobroć filtra, jaka ma być podbita częstotliwość, o ile decybeli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tri mode polega na tym że z 2 kanałów zasila się przednie głośniki suba, ale nigdy się w to nie bawiłe i nie wiem jak to dokońca w praktyce wygląda. A co chcesz dokładnie wiedzieć w punkcie 4, tym equalizerem ustawiasz sobie podbiecie pewnej częstotliwości w zakresie basu, jeżeli masz jakieś nie dostatki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli np robie tak (poprawcie ejsli zle pisze) na radiu przednie glosniki mam ustawione na 100hz, frequency ustawiam na 100 hz i moge sobie regulowac podbiciem basu dla tej czestotliwosci tak?? hehe jak by nie patrzec to z kazdym ustawieniem trzeba uwazac bo mozna glosniczkom krzywdy narobic :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tri- mode,

kan. 1 i 2 zasilają sys. przedni, a kan 3 i 4 zmostkowane na suba.

 

Kolega opisał zwykłe mostkowanie.

Mnie wydaje się, że tryb tri-mode polega na tym, że pod 1 kanał podłączasz 1 (np. lewy) głośnik przedni, pod drugi kanał 2 (np. prawy) głośnik przedni. Jednocześnie pod oba kanały w mostku podłączasz suba.

Głowy jednak za to nie daję :)

 

P.S.

Jednak dobrze mnie się wydaję :)

Tu masz rysunek użytkownika bboykori z elektrody: TRI-MODE [/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygrzebalem instrukcje obslugi tego wzmacniacza.

 

A wiec:

1) ST - stereo - wiadomo - 2 osobne kanaly

2) 1(MONO) - kanaly zmostkowane - sygnal podajesz tylko do wejscia CH-1

3) 1+2 Producent opisuje tak: Dla subwoofera, ktory ma pracowac w ukladzie kanalow zsumowanych, sygnal podajesz na wejscia CH-1 i CH-2, glosnik podlaczasz tak jak w mostku.

 

A tutaj cala instrukcja.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawiasz sobie podbicie/tlumienie danego zakresu.

 

Na pokretle z czestotliwoscia ustawiasz gdzie ma sie znalezc szczyt podbicia/redukcji.

Na pokretle level ustawiasz wartosc (wysokosc) podbicia/redukcji wybranego zakresu.

Na pokreetle Q-factor ustawiasz szerokosc obejmowanego zakresu tzn dokladnie kat nachylenia zbocza.

 

Instrukcja obrazkowa jest na wzmacniaczu. Dzieki kreceniu tymi pokretlami tworzysz jedna z tych "gorek/dolkow" w charakterystyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...