Skocz do zawartości

Radio bluetooth - jaki model wybrać?


MB
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, dawno mnie tu nie było :) zmieniłem samochód, i przyszedł czas na zakup radia. Poprzednio korzystałem z poczciwego JVC KD-SH99RB, teraz postanowiłem kupić radio z BLUETOOTH w cenie do około 400zł.

 

Radio najlepiej jeśli będzie używane, i miało stonowaną stylistykę oraz czarny panel. Moje wymagania to:

-Bluetooth

-3 pary rca

-USB

-mikrofon najlepiej wbudowany w panel, ale dobrej jakości

-dobry, czytelny wyświetlacz i intuicyjną obsługę

 

Nie potrzebuję wodotrysków typu aktywna zwrotka i czasówki, bo nic tak dobrze dla mnie nie brzmi jak pasywka.

 

Do głowy przychodzi mi Clarion CZ309/CZ301, ale żadne z nich nie ma trzeciej pary rca. Jakieś propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


PS: mikrofon na kabelku wiele poprawia , a montaż "gdziekolwiek" banalny

 

Nie wiem na jaką opcję się zdecydować bo radio siedzi dość wysoko - mam civica 6g EK3 - i czy jest sens rzeźbić z zewnętrznym mikrofonem. Z drugiej strony miałem okazję porównać Blaupunkta hamburg starszej i nowszej generacji, nie pamiętam nazwy modelu ale starszy był zew. majkiem i jakość rozmów była dużo lepsza.

 

TomoMadej pamiętam Twojego KD-BT22, miałem okazję się nim "pobawić" na którymś spocie w fort wola, ale z tego co pamiętam to było ono srebrne?

 

Poniżej obrazowo pokazane gdzie jest miejsce na radio

http://img828.imageshack.us/img828/6242/insiderf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Google pokazuje że było, ale może to być taki sam 'rarytas' jak moje poprzednie KD-SH99RB

 

http://cdn.sulitstatic.com/images/2011/0727/235819896_23471245347807e80586b9cedd769aee1e63d3487c557a711.jpg

 

Znalazłem też KDC-BT60U, jak wypada w konfrontacji z BT22?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup srebrne, srebrną ramkę polakieruj na czarno. Od razu będzie mniej tego srebrnego.

Jak chcesz się pobawić radiem, to możesz wpaść do mnie, gra cały czas u mojego brata w samochodzie.

Jedyną wadą tego modelu, jaka przychodzi mi teraz na myśl jest to, że kolor ekranu możesz sobie dobrać wg. jakiejś uproszczonej RGB, ale przyciski zawsze podświetlone na niebiesko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co mogę powiedzieć o funkcjonalności tego radia. Przede wszystkim jest bogato wyposażone: 3x rca, bt, aux, usb, wyjście na pilota.

Posiada jakiś tam dsp z prostymi czasówkami, zwrotka aktywna low/high/sub, 5 zakresowy eq. Fajną sprawą jest streaming audio przez bluetooth, można wrzucić na tel. flaczki czy co tam dusza zapragnie i odtwarzać bezprzewodowo przez radio. Obsługa jest dość intuicyjna, w 5 min można ogarnąć poruszanie się po menu bez instrukcji obsługi. Z telefonem paruje się bez problemu, można chyba zapisać 5 albo 6 tel. z radiem, rozmawia się całkiem przyjemnie i z dobrą jakością dźwięku.

 

Wadą jest brak przycisków 1,2,3,4...itd do wyboru stacji radiowej, do włożenia płyty cd trzeba uchylić manualnie panel co powoduje rozłączenie panelu i po podniesieniu go trzeba poczekać chwilę aż odpali, a sam panel nie siedzi sztywno w zawiasach. Plastiki są takie sobie, ale to nie jest wysoka półka więc można wybaczyć.

 

Brzmieniowo wypada milion razy lepiej od wiekowego sony cdx-gt212 które było wcześniej... ale i tak jest kiszka na seryjnych głośnikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...