Skocz do zawartości

Magnat Xpress Vs Rockford R1


kurex
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Piszę z prośbą o poradę. Poszukuję jakiegoś sprzętu car audio do 500zł (skrzynia + wzmacniacz), chodź wiem że za dużego wyboru nie mam w tej cenie, to i tak zaryzykuję napisać do Was o opinię.

Dużo czytałem, oglądałem, przeszukiwałem.

 

I zostałem przy :

Magnat Xpress czy też lepszy będzie Rockford R1s412 30cm ?

 

Jeżeli Rockford to z wzmacniaczem Crunch GPX500.2 czy też Crunch GTI 2100. ?

 

Nie wymagam też żeby mi samochód odleciał od basu lecz po prostu aby można było rozkoszować się muzyką.

 

Z góry dzięki za Odp.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Miałem crunch mxb 480 i grał tak samo jak Peiying za 200zł.

Podejrzewam, że inne modele nie odbiegają od niego za bardzo.

Kenwooda jako lepsza alternatywe wymieniłem ponieważ jest do dobry wzmacniacz o wystarczającej mocy by napędzić suba 200-300RMS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie raz chcesz rybki, raz akwarium, weź lepiej napisz czego chcesz, czego słuchasz, czego oczekujesz, jakie masz auto, a nie pierdzisz chińczykami i szukasz cudów.. Idź do kościoła, zrób modlitwę, rachunek sumienia, to może w końcu będzie rozgrzeszenie i sensowne rozwiązanie.

Pytasz się- Co wybrać, co wybrać.. Odpowiedź jest w Kategorii rodzaju, a nie ogólna odpowiedz na ogólne pytanie. 

 

Bo jak na razie nowy post - nowa idea. Sam wybierasz - sam decyduj. 

W czym mamy wybierać? Nie mamy porównania co do czego. 

Co lepiej kupić? Szafę czy lodówkę? A może suszarkę? Tylko po co nam każda kategoria. Raz leci wzmak, raz subwoofer, a Idei nadal brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZOMER 1980 :D....Bo to tak jest jak człowiek nie wie czego chce :rotfl: ..Już kilku takich kolesi tu było co chcieli nie wiadomo co ...ZOMER dobrze pisze....Czego słuchasz??Za 500zł można lepszy sprzęt poskłądać niż xpres i jakis dziwny Crunch..Dla mnie firma która nie przekonała mnie nigdy..niczym...Niedawno był na allegro orion cobalt...Moze to niższa seria ale moim zdaniem lepszy niż xpres...no i był w dobrej cenie bo 12'' ze skrzynia za 150zł wtedy zostaje ponad 300 na dobry wzmak a to już jest moim zdaniem dobra kwota wyjściowa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niech będzie ten Audiomedia, mam rozumieć że to jest ....., i mi za długo nie pogra. ?

Bo skrzyneczkę chcę zamkniętą (Z reflexem by było za głośno jak dla mnie), więc wycelowałem tego Powerbass-a s-124x w okolicach 300zł.

 

Chyba że znacie coś lepszego od tego w tej cenie. ?

 

Auto posiadam Seata Leona I, i słucham najczęściej klubowej muzyki.

 

Zrozumcie chłopaki jestem prostym człowiekiem któremu brakuje bass-u w samochodzie i który nie lubi zarzynać sprzętu, więc po części chce obecne głośniki odciążyć trochę.

Jakbym miał wszystko gdzieś to bym sobie zamówił jakiegoś Chińskiego JBL-a czy pierun wie co i bym śmigał.

 

Ale od tego wy też tu siedzicie, żeby pomóc, doradzić bo nie chce byle badziewia.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez powalla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam prośbę - naucz się czytać.

Widziałeś takiego Clariona? bo ja nie..

Zastanawiasz się co to za produkcja? Cenowo wzmak za 250zł proszę- http://www.centrumaudio.pl/pl/p/AudioMedia-EX800.2/2708

Stabilność? Kurcze, czy Peiying nie jest stabilniejszy? Albo tak samo. Co on ma wspólnego z Clarionem? Jedna fabryka co leży 200metrów dalej? 

Smart a klasa G Mercedesa - to też jeden producent.. 

A tu masz swoją klase AudioMedia na allegro- http://allegro.pl/sprzet-car-audio-709?order=p&string=audiomedia

A tu masz wysoką klase radioodtwarzaczy na allegro - audiomedia http://allegro.pl/listing/listing.php?id=8768&order=pd&string=audiomedia

 

Nie obrażaj Clarionów, może napisz Klarion, ale to nie ma nic wspólnego z prawdziwą firmą Clarion.. 

Chcesz-walnij sobie mocy 450wat. Walnij kable 35mm2.. Poczujesz pobór prądu. Ale nie stawiaj tego w kategorii - "To gra.."

To buczy.. Chcesz nowe? Pakuj nowe. Ale to jak zakup butów Adidos czy Puna, Mike.. mają tyle wspólnego..

 

Po to ci się proponuje używki, abyś miał coś w tej cenie coś co daje brzmienie. A zakup za 500zł z nowości - to jak szukanie nowego sportowego auta za 25tyś. 

Upierasz się na nowe-wybierz mniejszą moc, a z lepszą jakością. Lepiej mieć dobre 150wat jak buczące 450watts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WZMACNIACZ ULTRA MOCNY AUDIOMEDIA by CLARION

EX800.2

 

Wszędzie tak piszą a się kurde czepiasz bo napisałem Clarion, nie napisałem tego żeby tu cokolwiek; czy też kogokolwiek obrazić, po prostu napisałem i wszyscy wiedzą o co chodzi.

Ok widzę że "Audiomedia" nie błyszczy z jakością spoglądając na ceny.

 

Używki, wporządku ale ciężko dorwać jakąś używkę, i gdzie szukać, oprócz allegro, tablica, nie wiem gumtree. ?

 

Nie czepiając się, to nawet dobre 150wat nie pociągnie głośnika o mocy 300wat ?!,

to czego mam szukać aby dobrze dobrać do mojego Powerbass-a. ?

 

Mogę przeznaczyć 200-250zł na piecyk.

 

I czy w ogóle Twoim zdaniem ten s-124x w zamkniętej to dobry wybór.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ze swojego miejsca polecił bym :

Głośnik: STX 10.2.400.2x2 http://stx.pl/sw-stx-10-2-400-2x2-f-s-pp.html  Najlepszy stosunek ceny do jakości, ilośc basu porównywalna z wersją 12',lecz skrzynia będzie mniejsza. Powinien cię zadowolic.

Wzmacniacz: http://allegro.pl/kenwood-kac-823-i3607695684.html  300 RMS  w mostku, mocy wystarczy na w/w głośnik, a na pewno będzie lepszy niż ten spod znaku Audiomedia...

Taki zestaw kosztował by cię 310 zł + wysyłki,wyjdzie taniej a na pewno zagra lepiej niż Powerbass :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurek a co lepiej ci zaświeci? Znaczy się mocniej, jaśniej? Zwykła żarówka 40wat czy 20watowa żarówka świetlówkowa? 

Oczywiście świetlówkowa, pobiera 2x mniej mocy a świeci 2x jaśniej.

A jaki chcesz teraz subwoofer? Chcesz wpakować subwoofer 300wat, a wiesz że można znaleźć subwoofer który potrzebuje 150wat i zagra równie głośno? to sie też nazywa sprawność i głośność danego subwoofera. Nie trzeba od razu szukać 300wat subwoofera, 300wat wzmacniacza, pakować 500wat zasilania. O dziwno, 2x słabsze osprzęty, tej innej klasy, potrafią zagrać tak samo głośno, z takim ciśnieniem, a potrzeba mniej mocy.

AudioMedia właśnie nie błyszczy. Pobiera prądu - ale nie za specjalnie gra.

Nie myśl że trzeba ciągnąć 300wat - szukasz wzmaka szukasz subwoofera.

Określ sobie punkt widzenia, punkt grania, a nie patrz na moce. 

Poczytaj forum, poczytaj dział- Giełda, a możesz znaleźć coś bardziej sprawnego, grającego, z dobrą klasą, brzmieniem, a nie musisz się zastanawiać nad mocą 300wat. To nie jest współczynnik grania, czy głośności. 

Jak najpierw dobrze poczytasz - sam się przekonasz że moc nie jest tak do końca z tobą

 

Wzmacniacz: http://allegro.pl/kenwood-kac-823-i3607695684.html  300 RMS  w mostku, mocy
Bez urazy, ale nie wprowadzaj w błąd.. W mostku ten model ma 180wat rms.. Lepiej pisz to co ty znasz a nie co "właściciel" napisał..
 
Polecić można bardziej  axtona c408 z prawdziwą mocą 350wat http://allegro.pl/axton-c408-gwarancja-i3592190405.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra jeśli warto to zastanowię się nad tym Axtonem.

Jeśli chodzi o ps300 to dużo się nie różnią cenowo co do c408.

 

Zomer a co powiesz o tym sw-stx co kolega zapodał. ?

btw ciekawe czy mają na stanie gdyż na allegro nie widzę takiego głośnika.

 

Michu.! do tego głośnika skrzynie BR, czy zamknięta. ?
 

Na giełdę to bym musiał mieć ze 1000zł patrząc na te wasze oferty :D.
 

Ale o takie propozycje mi chodziło.!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz podesłać jakiś link to tego STX-a 10` ?, skoro mówisz że będzie lepszy od PB s-124x to chętnie mu się przyjrzę.

 

Chwila chwila kolega wcześniej podesłał i pisał o STX-ie 10` przecież, nawet zapodał linka http://stx.pl/sw-stx-10-2-400-2x2-f-s-pp.html

Więc o tego Ci chodzi czy o STX 12`. ?

 

Mówisz ze BR, z tego co się orientuję to w BR będzie głośniej a w Closed będzie niższy bass, a mi też chodzi o jego jakość, czy źle się orientuję. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam..Myślę że z axtona również model 502 byłby chyba również dobry...Osobiście go nie miałem jednak patrząc na za bezpieczenie 2x30A i z tego co podaje producent na mostku 500rms...Chyba powinien tyle mieć a na allegro był za całe 169zł na kup teraz....Poza tym z tego co widziałem za 150 siedzi ESX w skrzyni 12''...Chyba dobra propozycja....Ogólnie  kolego KUREX...Masz do mnie niedaleko....Mam w domciu skrzynie emphaser z głośnikiem 25cm-200RMS i wzmacniacz orion hcca HP4800....Przyjechał byś posłuchał u Siebie w aucie..Miał byś już jakiś odsłuch i następne doświadczenie....Do mnie masz 10km także żadna odległość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...