Skocz do zawartości

Czy to dobry wybór? Sub i wzmak


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was drodzy koledzy. Założyłem ten temat (jeden z wielu), aby otrzymać rzetelną wiedzę i pomoc w wyborze zakupu sprzętu muzycznego do samochodu. Nagłośnienie ma być zainstalowane w Passacie B5 kombi. Na chwilę obecną posiadam w przednich drzwiach, które wygłuszyłem matą dekarską Soudal głośniki Helix DB 62.1. Głośniki pracują bez zwrotnicy z fabrycznymi tweeterami. Jednostką sterującą jest radioodtwarzacz Pioneer DEH-X9500BT podpięty pod "wzmacniacz" znanej i niecenionej w świecie caraudio firmy Raveland 4x250W! Przewód od akumulatora to Dietz 10mm, a sygnałówki to Hollywood Energetic Pro. Dźwięk z w/w sprzętu który "pieści" moje uszy jest...i tylko tyle...po prostu jest. Przy głośniejszym słuchaniu głośniki zaczynają charczeć i dźwięk staje się zniekształcony, a o niskich tonach nie wspomnę bo ich nie ma. Wyłączyłem wszelkie podbicia basu w radiu (loudness itp) ponieważ helixy pierdziały nawet przy normalnej głośności (normalnej czyli takiej przy której swobodnie można z kimś porozmawaić). Wiem, że wzmacniacz jest http://www.tuningforum.pl/images/smilies/icon3.gif i kwalifikuje się do wymiany, ale na jaki? Wiem również, że muszę zainwestować w subwoofer, ale jaki? Nie oczekuje łomotu w samochodzie, a tym bardziej w okolicznych domach jednorodzinnych. Poszukuję sprzętu, który nie tylko wypełni tony niskie w moim VW, ale jednocześnie będzie grał resztę muzyki. Zastanawiałem się nad wzmacniaczem GROUND ZERO GZIA 4115HPX lub CRUNCH GPX 1000.4 oraz głośnikiem IT MDS08 w skrzyni BR. Proszę o poradę http://www.tuningforum.pl/images/smilies/icon_smile.gif

Aha...zależy mi, aby wzmacniacz był 4 kanałowy (monoblock odpada), a gotówkę jaką planuje wydać oscyluje w granicach 700zł

Muzyka jaką słucham jest różnorodna od disco-polo :-) po hh i muzykę elektroniczną włącznie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście czytałem podobne tematy na owym forum jak również na innych forach o podobnej tematyce i wywnioskowałem, że głośnik IT08 byłby dla mnie wystarczający, lecz zanim zdobędę się na zakup chciałbym się dowiedzieć jaki inny sprzęt mógłby być dla niego konkurentem i czy być może mógłbym być bardziej niż zadowolony z zakupu innego głośnika. Nie znalazłem również porównania tych dwóch wzmacniaczy. Producent ten sam, specyfikacja bardzo zbliżona a jednak różnica w cenie prawie dwukrotna. Po prostu zgłupiałem  :help:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz cos robisz ,  rob to porzadnie  :wink2:

nie chciałem inwestować nie małych pieniędzy w wygłuszenie, ponieważ samochód posiadam od 3 lat i prawdopodobnie w przyszłym roku będę szykował się do zmiany na coś innego, a prawda jest taka, że o ile nagłośnienie można swobodnie przełożyć tak z wygłuszeniem możliwości takiej nie ma. To był powód dla którego zdecydowałem się na mate dekarską...pomijam łatwość montażu bo to drugorzędna sprawa.

Co do wzmacniaczy znalazłem tylko pojedyncze wpisy suchych faktów na forach. To co mnie do nich przekonuje to na pewno marka, cena i moc wyjściowa jaką dysponują. Nie mogę tylko zrozumieć tej różnicy w cenie. Może zamiast porównywać te wzmacniacze polecicie mi coś innego i sprawdzonego  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Głośniki pracują bez zwrotnicy z fabrycznymi tweeterami

Nie wiem czy dobrze to zrozumiałem - odbieram dosłownie. Pewnie to jest powodem charczenia. Ja bym jeszcze to opanował - przed wchodzeniem w wymiany w systemie...

 

no i raczej tak jak dan124 pisał - jak robić to porządnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aby wyeliminować niepoprawny dźwięk z wooferów, mógłbym spróbować podłączyć do nich zwrotnice, które otrzymałem w zestawie? Czy jednocześnie musiałbym wymienić tweetery. Nie ukrywam, że nie chciałbym montować tych głośników wysoko-tonowych, nie można ich upchać w fabryczne miejsca, a zamontowane na wkręty do słupka niechlujnie będą wyglądały. Rzeźba z żywicą itp również odpada - brak zdolności :-)+

 

A co do wzmaka, wiem, że ten który aktualnie posiadam nie będzie w stanie uciągnąć nawet w mostku tych 100W głośnika IT08 stąd potrzeba jego wymiany. Zresztą dochodzę, chyba do poprawnego wniosku, że i on może być powodem charczenia wooferów (prawdopodobnie na kanale mocy rzeczywistej jest ok 30W).

Czytałem również wiele pochlebnych opinii o wzmaku Axton C509, ale używany kosztuje tyle co nowy CRUNCH GPX 1000.4.

 

Kolego dan124 oczywiście, że nie musisz za mnie czytać. Po prostu mam konkretny orzech do zgryzienia i chciałem się Was doradzić co zrobić, żeby było dobrze. Nie wiem nawet czy kabel zasialjący 10mm jest poprawny  :zalamany:  Zdaje sobie sprawę, że podobnych tematów jest na pęczki, ale mam taki mętlik w głowie, że nie jestem tego w stanie sam ogarnąć. Jeden chce, głośniki za 100 inny za 1000, jeden do hatchbacka inny do sedana, jeden chce herza inny PB. Ja domyślam się, że odpowiedni będzie dla mnie MDS IT08 ponieważ cena z jakością idą w parze, a ponad to jest mały i zajmuje niewiele miejsca. Podobno w skrzyni BR gra bardzo przyjemnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...