Skocz do zawartości

skrzynia pod RE audio SE-12D2


maciek125
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Panowie mam ogromny dylemat, w jaka skrzynie zaaplikowac w/w głośnik?

 

Doczytałem się takich wersji:

 

BR (ale to ma byc BR szczelinowy czy ten z tą "rurką"? - sorry ale dopiero wchodzę w świat CA :P)

57L@33Hz

43L@35Hz

 

oraz wersje closed:

30-34L - ile w końcu konkretnie?

 

e46 coupe, muzyka techno,electrohouse, rap

wzmak: Audio Art 400.2XE - a więc głośnik miałby dostawać około 800w@4ohm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tego suba w skrzyni closed 30 litrów oraz w 57L@33Hz i bardziej jakościowo według mnie zagrał w closed i ogólnie przyjemniej, więcej zamieszania zrobi w BR, kwestia czego oczekujesz. Sub gra miękkim basem i w closed schodził przyzwoicie nisko, natomiast według mnie nie należał do super szybkich subów, ale nie był też mułem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"miałem" tzn nie masz już? :) Bo widzę Piaseczno - podjechałbym z chęcią posłuchać:)

No i tak właśnie do muzyki techno i hh się zastanawiam w co go zaaplikować.. 57L@33hz czy closed 30l?

 

ewentualnie jest też opcja 2x rockford pwr-810 (10" 300w rms)..

a chciałbym żeby było mięsiście kiedy trzeba, a kiedy trzeba trochę szybciej - to żeby też było. I z tego co napisałeś, SE daje rade?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale za to dać mu BR to szkoda słuchać techno  :wink:

W miarę dobre rozwiązanie to upakować dziada w 35-37litrach netto, wypełnić go dobrze wytłumieniem, będzie nisko, w miarę "szybko" (pojęcie względne), na dobrym bicie pomruczy, i ukierunkował bym go z boku - aby uderzał  przez bok - a nie do tyłu czy do przodu.

Masz grodzie między fotelami tylnymi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale za to dać mu BR to szkoda słuchać techno  :wink:

W miarę dobre rozwiązanie to upakować dziada w 35-37litrach netto, wypełnić go dobrze wytłumieniem, będzie nisko, w miarę "szybko" (pojęcie względne), na dobrym bicie pomruczy, i ukierunkował bym go z boku - aby uderzał  przez bok - a nie do tyłu czy do przodu.

Masz grodzie między fotelami tylnymi?

 

Niestety mam blache za kanapą, ale będzie cięcie przynajmniej tego odcinka za podłokietnikiem, plus fabryczne glosniki z półki wymontowane i zostawione maskownice zeby trochę więcej "przelotu" do bagaja było..

 

No to Panowie jakie pudło do tego głośnika polecacie? Aby do techno/hh się sprawdził (więcej techno niz hh)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam sxxa 12 , nieco mocniejszy jego brat :) jak słuchasz tylko muzy z niskim basem dawaj go w br 57 , jak szybszych kawałków w średnim i wyższym zakresie basu to jak dla mnie tylko closed , sam mam u siebie skrzynie br i mocny bass jest w najniższym paśmie , okolice 40 hz i w górę jest słabiej , temu w muzyce techno i skrzyni br nie widzę zadowalających efektów z takiego re.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...