Skocz do zawartości

Prezent urodzinowy dla dziewczyny, grający :)


tony_tr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Chciałem sprezentować dziewczynie prezent w postaci 2 monitorków plus wzmacniacz. Nie chodzi mi o kupno jakiegoś zestawu komputerowego 2.1 (liczy się wkład oraz własna inicjatywa). Nie miałbym problemu ze zbiciem 2 budek oraz wykończeniem wraz z podłączeniem tego w całość. Myślałem może o jakichś tańszych stx'ach bądź innym tańszym sprzęcie, wzmacniacz również jakiś z odzysku (czyt. allegro). Czy da radę wykonać coś takiego by zamknąć sie powiedzmy w 150zł? Teraz słucha wszystkiego z głośników w laptopie więc każda zmiana byłaby dobra  :wink:  Ma się liczyć wkład własny i nie ma to kosztować fortuny bo nie o to w tym wszystkim chodzi. Oczywiście wszelkie używki jak najbardziej wskazane. Zastanawiam się czy jest to osiągalne i czy np lepszym wyjściem nie byłby właśnie jakiś gotowy zestawik 2.1... no ale nie o to mi chodziło :kwasny: Ma to zwyczajnie grać bez żadnych fajerwerków... średnio-nisko myślę, że max 15cm będzie wystarczający.

 

 

Macie jakieś pomysły jak to ugryźć? Materiału oczywiście nie liczę bo mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba mam złoty środek :) 

 

http://coolcat.dk/bjoern/TABAQ_TL_for_TB.pdf

 

tylko że nie są specjalnie małe, ale brzmienie to rekompensuje. 

 

na dniach będę robił zapewne porównanie kilku W3 , mianowicie: 993SB , 926SD, 881SI i 665SC

 

ewentualnie w razie problemów z zakupem głośników, mogę pomóc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


chyba mam złoty środek :)

 

Okej, nie mówię że mi się nie podoba ale jakby dziewczyna zobaczyła mnie z taką dużą paczką z tymi KOLUMIENKAMI, to mogłoby być dość zabawnie :rotfl:

 

 

 

 


Najlepiej zajrzeć na http://diyaudio.pl/

 

No tak... z przyzwyczajenia napisałem tutaj :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy sam złożysz coś lepszego niż arcus ts100/lotus (między nimi różnica w budowie obudowy - BR vs port szczelinowy)

Co jakiś czas pojawiają się na allegro. Sam kiedyś miałem kupić ale jednak wybrałem wyższy model. (TS45)
Masz tu przetworniki Vifa i audax (chociaż byłem przekonany, że "na dole" gra seas jak u mnie)

Niewielkie monitory w cenie około 200zł, które potrafią nagłośnić pomieszczenie około 15m2

pozwolę sobie na link: http://www.audiostereo.pl/arcus_ts100lotus_kolumny-podstawkowe-228-5155-19.html

 

Jak uda Ci się znaleźć tanio to "strugasz" nowe, ładne obudowy i jesteś w domu ;)

Ewentualnie szukać samych przetworników z zestawu, jeśli nie straszna Ci zwrotnica.
 

 

Do tego ciepły wzmacniacz, żeby górę uspokoić i dać więcej ciepła na dole.

Przerabiałem jakiś czas temu trochę sprzętów domowych, od chińczyków, przez polskie mildtony i diore, japońskie wzmacniacze i arcusy przy których zostałem.
Co do samego wzmacniacza. Obecnie mam kenwood ka660, wcześniej był Pioneer R450R - był ostrzejszy górą ale dół był mega przyjemny, ogólnie na plus względem tego, co mam przy keniu. Jak będzie luźna gotówka to wracam do niego lub podobnego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim jedynym typem byłyby chyba tylko te głośniczki... http://allegro.pl/monacor-carpower-glosniki-do-merca-w124-wroclaw-i3513066544.html

Monacor W124. Kiedyś ich słuchałem i było dość przyjemnie. Pytanie w jakiej budzie to zagra? No i... jaki budżetowy wzmacniacz do tego?

 

Z drugiej strony... mam w domu wysokotonówki wraz z zwrotnicami od zestawu helix blue, może dokupić tylko woofery i zrobić kolumny z tego? Tylko jakie woofery...  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tony,

 

Jesteś z Wrocka, to podjedź w niedzielę rano na młyn koło Korony. W tej graciarni można wyrwać jakiegoś starego Technicsa, Onkyo, Denona, itp za jakieś 100- 150 zł.

 

Monitorki także są- Heco, Onkyo, itp.

 

Jakiś miesiąc temu kupiłem takie monitorki Technicsa http://allegro.pl/kolumny-technics-sb-f071-i3553319774.html za 40 zł.

 

Co prawda jest ryzyko, iż segment może być uszkodzony (upalona końcówka, potencjometr), ale swest ogarnia to za kilkanaście zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z gotowców mogę polecić microlab fc-330. Jest to najtańszy zestaw 2.1 wymiatający te wszystkie plastikowe creashity i logitechy. 
Satelity są oparte o głośnik średniotonowy i wysokotonowy a nie jak w większości przypadków szerokopasmowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sam właśnie robię monitorki i jest jest to takie chop siup.

Sam materiał ( drewno ), to masz z 30zł, do tego lakier i bejca ( chyba, że oryginalny kolor drewna ), to już kolejne 20-30zł

Terminale to też 10zł i garść jakichś ładnie wyglądających wkrętów, chyba, że klejona buda.

 

Tutaj już masz parę groszy, a przetworniki, a elementy na zwrotnice.

 

Lepiej kupić coś fajnie grającego już z gotowców.

 

Od siebie polecić mogę:

Genius SP-HF1800A, ale parę złotówek musiał byś dołożyć.

Można czasem trafić z poprzedniej serii Genius SP-HF2000, ale nie często ludzie to sprzedają, bo ciężko na coś lepszego zmienić ( chyba że Solo 6C, 7C )

Modecom MC-HF10 pomimo małej mocy grają fajnie. Imprezy na tym się nie zrobi, ale w takiej cenie to przyjemne głośniczki.

 

Sam kupiłem kiedyś i mam do tej pory Genius SW-HF-5005 za 199zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...