Skocz do zawartości

Alpine cda-9815rb umarł ?


tomupolska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam radio alpine cda-9815rb miałem problem z tym gdy pod głosiłem do 22 to radio w momencie gdy był bass wyłączało się i włączało poczytałem, że to winna kabli lub zmiana + lub - ale właśnie radio się wyłączyło i nie daje oznak życia. Jakieś rady ? czy radio ma jakiś wbudowany bezpiecznik ? kable nie spaliły się bo inne radio gra. Co może być nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak jak Raflip radzi, pociagnij osobne zasilanie. Ostatnio miałem Carisme z takimi cudami niby 12v po stacyjce było ale po podaniu obciążenia działy sie cuda, prawdopodobnie wyorana kostka stacyjki. Tak czy inaczej pociagnięcie nowego zasilania rozwiazało problem.

 

Sprawdzałeś czy gdzieś indziej, w innym samochodzie radio takze nie daje znaku życia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dzięki za rady ale sprawa się wyjaśniła, wywaliło bezpiecznik i radio działa, nie sprawdzałem od razu bezpieczników poniewaz oryginalne radio grało więc bezpieczniki skreśliłem odrazu z listy podejrzanych ale wyszło jak wyszło. Czyli radzicie Panowie pociagnac kable zasilajace prosto z akumulatora to załatwi sprawe wyłaczania sie ? Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz zwarcia w instalcji albo zaniki napiecia z jakiegos powodu to oczywiscie powinnes dla własnego bezpieczeństrwa usunac usterke. Nie mniej jednak warto pociagnać nowe solidniejsze zasilanie, być moze w przyszłosci pozwoli Ci to uniknac petli masy czy innych dzwinych zakłócen z altka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat aby nowego nie zakładać... Sprawa wygląda następująco zakupiłem kabel 0.25 pociągnołem go prosto z aku do radia przez oryginalna kostkę iso, tzn. zamieniłem kabel zasilania, na kablu zaraz koło aku dałem bezpiecznik 10A i radio niestety nie działa. Podłączyłem oryginalne radio opla i działa. Jakieś porady ? Radio nie daje żadnej oznaki życia, sprawdzałem u kolegi to samo nie działa. Instalacja raczej sprawna skoro działa inne radio bezpiecznika nie wywaliło, mogło się to stać przez to, że nie pociągłem - z aku ? Czy może kosta od radia siadła ? 


I jeszcze raz zapytam orientuje się ktoś czy to radio alpine ma wbudowany bezpiecznik ?

Edytowane przez powalla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypnij wtyczkę z zasilaniem z radia. Następnie weź całą wiązkę i zepnij gniazdo ISO z gniazdem ISO w samochodzie. Później weź miernik/żarówkę/diodę 12V lub jakiekolwiek inne sprawne urządzenie na takie napięcie. Następnie masę z tego urządzenia podepnij do czarnego pinu we wtyczce(tej którą wypiąłeś z tyłu radia), a plus podepnij do pinu czerwonego, a później żółtego. Na obu tych przewodach musi być napięcie. W przeciwnym wypadku winy szukaj wewnątrz obudowy radia.

 

Ogólnie zrób fotkę wiązki z gniazdem iso bo w oryginale powinna na niej być kostka z bezpiecznikiem, a skoro piszesz, że jej nie ma to zapewne ktoś w niej majstrował/jest nieoryginalna...
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...