Skocz do zawartości

Bass


miniu211
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Piszę ten post w imieniu kumpla. Ma on radio JVC KD-G531 no i mam pytanie ... miał 2 głośniki podłączone na tyl (2 x 20cm) no i podłączył później 2 na przód 10cm, no i jak daje żeby razem grały to niknie bass. Jak da jedna stronę to wtedy słychac, ze bass gra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dzieje się coś takiego że przód strasznie głośno gra...

posiadałem wcześniej same 20cm no i jakoś grały ... podłączyłem 10cm no i wydaje mi się że przód gra strasznie głośno a tył cicho bez bassu ...

coś takiego jak by w ogóle kable były źle podpięte ...

 

który do którego co i jak powinno być w kostce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź, czy we wszystkich głośnikach masz plus do plusa, a minus do minusa, bo jesli w jednym połączyłeś odwrotnie, to basu nie będzie.

Jeśli nie masz opisane na głośniku gdzie plus, a gdzie minus, to weź bateryjkę i dotknij biegunami (może byc za pośrednictwem jakis kabelków) do złączy głośnika - jeśli trafisz dobrze, czyli + z baterii do + głośnika i analogicznie z -, to membrana wysunie się do przodu, jesli odwrotnie to się cofnie. Przy prawidłowym podłączeniu +/+ załóż na to wejście przy głośniku kabel, który w twojej instalacji jest plusem na daną stronę, a na drugi nasadx minus. Tak zrób z każdym głośnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok może jutro się zabiorę za to ... trochę zimno jest na grzebanie w samochodzie :(

 

[ Dodano: 2009-01-14, 21:07 ]

Jeśli nie masz opisane na głośniku gdzie plus, a gdzie minus, to weź bateryjkę i dotknij biegunami (może byc za pośrednictwem jakis kabelków) do złączy głośnika - jeśli trafisz dobrze, czyli + z baterii do + głośnika i analogicznie z -, to membrana wysunie się do przodu, jesli odwrotnie to się cofnie. Przy prawidłowym podłączeniu +/+ załóż na to wejście przy głośniku kabel, który w twojej instalacji jest plusem na daną stronę, a na drugi nasadx minus. Tak zrób z każdym głośnikiem.

 

a jak nie trafie to nic się nie stanie? bateria może byc np akumlator od aparatu?

i tak wszystkie głośniki muszę sprawdzic ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zaryzykowalbys podanie napieciaz takiej baterii na zwrotnice jakiegos dobrego systemu ??

Takie porady chyba nie na miejscu sa... Poswiec wiec chwile i przesledz kable, od tego jest miernik zeby zkolalizowac który to który...

I wszystkie maja byc podlaczone + do + - do - inaczej bedzie lipa i zarówno przód jak i tyl tez ma grac w fazie czyli plusy z przodu do plusów tylnych i minusy analogicznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze robiłem takie coś bezpośrednio na głośnik (woofer), a nie przez zwrotnicę (swoją drogą nie spotkałem jeszcze zwrotnicy bez opisu). Poradę taką dostałem kiedyś na elektrodzie i na tuningforum (przepraszam za reklamę). Nigdy nic sie nie stało :( .

Pytanko takie mam - co mu da oznaczenie biegunowości kabli, jak na głosniku może nie miec zaznaczone, który pin jest który. Stwierdzenie, że po prawej zawsze plus to miedzy bajki - szczególnie przy sprzęcie niższej klasy.

Moim zdaniem może zaistnieć konieczność wykonania zarówno pomiaru na kablach, jak i tego testu z głośnikiem (moja propozycja), bo jak nie ma oznaczeń, to tego nie wyłapie w inny sposób. Jesli natomiast ma opisy, to tylko miernik!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra dałem sobie radę xD

jednak + z - był pozamieniany ... radio teraz bardzo dobrze gra...

a co do piecyka to już miałem kupowac tylko to nie moje auto :padam: mamy no i się nie zgodziła ... ale myślę że po wakacjach będzie własny samochodzik to będzie można sie czyms pochwalic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...