Skocz do zawartości

Megane Coupe mini zabudowa


wydra
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem tu nowy i chciałem pokazac moja malutka zabudowe :(

nic specjalnego jednak od czegos trzeba zaczac :(

 

http://images29.fotosik.pl/313/aa453899526c2acbm.jpg

 

 

http://images28.fotosik.pl/313/43ad6a2b65b994c8m.jpg

 

 

Generalnie mam zamiar sie pobawic z żywica i włóknem szklanym jednak mam mało informacji dotyczacych tworzenia takowej zabudowy, dlatego znalazlem was i mysle ze sobie jakos poradze z wasza pomoca :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz to EarthQuake T2000W/4

sub to Hertz ES250

przod Helixy chwilowo jednak zadowolony jestem z calosci :(

 

[ Dodano: 2009-01-13, 21:07 ]

Jest jest bezpiecznik ogolnie dałem dwa dla wlasnego bezpieczenstwa, mam trudny dostep zeby przy akumulatorze odkrecac jak cos zasilanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak skrzynia jest kupowana jej pojemnosc to 20 litrow :(

tak jak widac zabudowe z lewej strony chciałbym calosc i glosnik i wzmacniacz polaczyc w jedno takies fajne na rogu skrzyneczke dlatego profil bym o kontacik z osoba ktora cos juz kombinowala z zywica i włóknem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak potrzebujesz wiedzy na temat żywicy to wal śmiało.Przeżyłem to już kilka razy i na pewno będę poprawiał swój projekt.Troszkę jest opisane w moim temacie " vw małe co nieco"

Obecnie masz wszystko fajnie zrobione i nie wiem jakie zmiany chcesz wprowadzać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://images39.fotosik.pl/49/614cef44bcbb0417m.jpg

 

 

to zdjecie pokazuje zarys co chce zrobic, cala ta skrzynke przesunac tak jak pokazuja czerwone strzalki miejsce ktore sie pojawi przy siedzeniu wejdzie glosnik wszystko tak zrobione na zasadzie naroznika zebym mogl podloge podniesc i kolo wyciagnac, sprawdzalem mniej wiecej wszystko by weszlo, jednak nie mam koncepcji jak to zrobic zeby podlaczyc wzmacniacz pod kable albo odrwotnie kable pod wzmacniacz jak obudowe wsadze :(

musialo by to byc otwierane w jakis sposob ale skoro chce przod zrobic z wlokna szklanego zeby miec ladne okroagle ksztalty to przeciez nie da rady tego otwierac skoro wzmchol i skrzynka maja tworzyc jedna calosc, myslalem zeby od tylu cos pokombinowac ale to kwestia jest przemyslenia i tak narazie jestem na tym etapie :oczami:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież podłączasz wszystko i zostawiasz tylko wolny kabel na suba... instalujesz NOWĄ skrzynkę podłączasz suba i przykręcasz tyle... jeśli dobrze zrozumiałem Twoje wątpliwości:D

 

sam jestem przed przełożeniem głośnika w narożnik wiec jak coś to mogę ci podrzucić parę fajnych galerii z montowaniem zabudowy narożnikowej!

 

a z resztą sam sobie pooglądaj... Sound Quality Instalations

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ArcherPAF tak zostawiam ale jak ja do srodka wsadze wmachola? bo chyba nie do konca sie rozumiemy kolego :( luknij na ten obraek jeszcze raz i wyobraz sobie ze caly przod tej z włokna szklaego, teraz mi powiedz jak sie dostac do wzmachola jesli on tez bedzie zalanyy włóknem :rotfl:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary, takiej obudowy nie robi się na stałe, znaczy nie zalejesz tego włóknem cokolwiek miałoby to oznaczać!

 

Schemat takiej zabudowy jest taki;

1. oklejasz bagajera (wszystkie części do których zabudowa ma przylegać ale nie na stałe, tzn. ma się od nich odkleić)

2. robisz podstawę głośnika z "dystansem" pod dobranym kątem przymocowanym do podstawy (i niewidocznych prostych ścianek) na jakiś słupkach.

3. odtłuszczasz,

4. naciągasz flanelę (żeby nabrało pożądanego kształtu od zewnątrz)

6. teraz obkładasz włóknem malując żywica

7.wyjmujesz forme i obrabiasz do uzyskania pożądanego efektu (przymierzając do bagajera non stop:p

8. jak już zabudowa będzie gotowa to podłączasz sobie tego wzmaka w skrzynce co jest teraz (tak wiem ze przesuniętej) i zostawiasz tylko wolny kabel na bas

9. wstawiasz nową zabudowę i wyciągasz przez otwór na głośnik wspomniany kabel

10. podłączasz suba i heja

 

a jak mnie nie rozumiesz (znaczy tego co pisze) to zobacz na tej stronie:

polo

corsa

af 147

jeszcze jedno polo

 

i oczywiscie instalacja maxtz'a

 

 

no to powinno wystarczyć... projekty nie są dokładnie w rogu ale schemat jest ten sam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja proponował bym to zrobić odwrotnie i miejsce na wzmak z tyłu puste żeby można było przykręcić wzmacniacz i mieć dojście do niego z płyty mdf i można fajnie go pokazać przez pleksi.A sam róg wykonać z żywicy w którym osadzić oprawę na głośnik.Robić odlew tak jak ArcherPAF, polecił niestety będzie strasznie trudny gdyż zgodnie z prawem grawitacji po połączeniu żywicy z włóknem wszystko spływać będzie na dół.Jak zrobisz front to dopiero wtedy zrobić szablony z kartonu i robić tył ale tylko na odpowiedni litraż głośnika

Jeżeli zrobisz skrzynkę na głośnik razem ze wzmacniaczem może byc za duży litraż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

No wiec przyszła pora na zmiany :P

 

powiedział bym ze przeskoczyłem zacznie patrząc na poprzednia mini za budowę :/

 

oto kilka zdjeć:

http://img6.imageshack.us/img6/6722/dsc0029y.th.jpg

 

http://img27.imageshack.us/img27/1751/img6139vec.th.jpg

 

http://img19.imageshack.us/img19/7018/img6140c.th.jpg

 

wzmacniacz nie został zmieniony pozostał ten sam, daje rade jakoś z mocniejszym głosnikiem, dokupiłem kondensator wygłuszyłem drzwi, bagaro i jakoś działam, w chwili obecnej jestem na etapie zmiany wzmacniacza, jednak nie moge sie zdecydowac czy na dwa osobne czy jedną 4-kanałówkę , jeśli macie cos dajcie znać :D zdjęcia podłaczoonego kondensatora podrzuce pozniej bo chyba nie zostało to sfotografowane z radości :P sub wyliczony i robiony własnoręcznie. Podłoga została podniesiona jakies 8 cm, góra jest na zawiasie jak i dół który podnosze, aby czasem wyjąć koło zapasowe.

 

[ Dodano: 2009-08-16, 10:18 ]

KOlejnym krokiem w CA była wymiana zestawu przód z Helixów 62.1 na PHD AF 6.1 KIT

oraz wzmacniacz wymieniłem na Genesisa 100, chwilowo jestem bez suba i wzmacniacza da niego :zdegustowany:

 

 

teraz pytanie jak ustawić Tweetery by powstała piekna scena?? chodzi mi o ustawienie kierunkowe głośników, a nie o ustawienie a wzmacniaczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 2 tygodnie później...

No i przyszedł czas na zmiany

 

Radio: pionek dex-p99r

tweetery: LOTUS PT25F

midy: phd z zestawu 6.1 AF

sub: Lotus sw300

wzmacniacze: -GENESIS stereo 100

-DLS A6

 

 

 

Docelowo szukam wzmacniacza pod tweetery i wszystko chce spiąć w aktywkę :zakochany:

 

 

bagażnik cały wygłuszony,drzwi także, w niedalekich planach jeszcze tylne boczki w środku auta i cała podłoga aż do deski, dachu nie chce wygłuszać.

Na zabudowe mam jakieś swoje wizję ale jeśli macie jakieś ciekawe propozycje to będę wdzięczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...