Skocz do zawartości

Mikrofon do Alpine 104bti


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, zakupiłem w/w radio, sprawuje się całkiem fajnie, tyle że nie miałem do niego mikrofonu, z tego co się orientuje to taki mikrofon jest na jacka 2,5mm. Tyle, że nie wiem czy to może być KAŻDY mikrofon z takim gniazdem? Czy to musi być jakiś "specjalny" (:P) od Alpine ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ze wtykiem 2,5mm ale musi być mono ,  a nie stereo !  Sprzedawcy na allegro piszą bzdury sprzedając z końcówką stereo3,5 mm , że wystarczy dać przejściówkę i działa ale to tylko ściema (testowane na kilku JVC , kenwodzie i clarionie ale nie przewiduję żeby Alpine miało inaczej) .


http://allegro.pl/mikrofon-do-radii-fabrycznych-z-bluetooth-i-navi-i3494081989.html  mikrofon do bluetooth 

 

Tylko dopytaj czy ma 2,5mm i mono , bo to ważne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc chyba nie obejdzie się bez wyjęcia radia, kurcze, no nic, zaglądałem jeszcze w instrukcję, ale tam nie jest napisane na jakim złączu jest mikrofon. W każdym razie, kiedy już dowiem się jakie jest gniazdo, wystarczy żeby mikrofon był mono? To jedyny warunek jaki musi spełnić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie musisz wyciągać radia, ja ci mogę zagwarantować że alpine ma wtyk 3,5 mm, kup taki mikrofon i będzie na milion procent działać, wiem bo przez moje ręce przewinęło się kilkanaście modeli alpine i każdy ma wtyk 3,5 mm ja kupowałem 3 mikrofony do alpine sony ericsson 3,5 mm ale już ich nie ma na allegro. możesz też kupić ten co podał powalla ale do niego bedzie potrzebna redukcja z 2,5 na 3,5 mm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem zwykły mikrofon z jakiś słuchawek do skypa przymocowany do słupka , a że był na giętkim ramieniu, to mogłem gadać z mikrofonem bardzo blisko ust . Tylko oczywiście mono wtyk miałem , a kabelek jakiś ze starych słuchawek ...ot prowizorka jak mikrofon do Clarka stówę prawie kosztował ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokombinuje coś, kupie pierw najtańszy mikrofon jaki dorwę, jeśli jakość rozmów faktycznie będzie tragiczna, zainwestuje kilka drobnych :) dzięki wszystkim za odpowiedzi, żeby już dalej nie spamować- do zamknięcia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...