Skocz do zawartości

Carpower CRB-12TC + Crunch MXB480


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nabyłem ten zestaw Carpower CRB-12TC + Crunch MXB480 od znajomego. Skrzynia zamknięta, jakaś samoróba.
Mam parę pytań bo chciałbym, żeby zagrało to jak najlepiej.
W jakiej obudowie ten głośnik zagra najlepiej??
Chciałem się pobawić i ewentualnie nową zrobić. Może włókno szklane? Muszę najpierw tą pomierzyć bo nie wiem, nawet czy pojemność jest odpowiednia.
Jak podłączony powinien być ten zestaw?? Głośnik 2 x 100W rms 2x4Ω, wzmacniacz ma 2 x 200W rms w mostku dla 4Ω. Czy to nie będzie za dużo dla tego głośnika jak puszcze z każdego mostku na jedną cewkę? Ten wzmacniacz nie ma podanych wartości w mostku dla 2Ω więc zapewne nie bardzo mogę z jednego mostka zasilić go łącząc cewki równolegle. Po drugie, mam radyjko Alpine CDA9831R z wyjściem 2 x RCA na sub. Będę musiał zapewne rozdzielić sygnał na 4 wejścia wzmacniacza żeby mostek działał. Czy może lepiej puścić z jednego kanału zwykłego?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tego już się domyśliłem. Za to jak dam w szereg cewki to przy 8Ω prąd spadnie x2. Chodzi mi, czy mogę podłączyć z każdego mostka na jedną cewkę. Bo moc każdego jest 2x większa od mocy przetwornika. Ewentualnie mogę obniżyć to poziomem input na wejściu bo jest regulacja. 
Kolejna rzecz to te RCA na sub. Są 2 i nie wiem czy idzie tam sygnał stereo czy mono x 2. 
Sprzęt dostanę dopiero w sobotę bo znajomy teraz wyjechał i wtedy się pobawie. 
Co do budy to gdzieś wyczytałem:
"45L i skrzynia zamknieta bo ona ma dosc niskie EBP i powienien fajnie grac nie mułowato bo w BR bedzie przeciągal, wiadac to na wykresach". Nie wiem ile w tym prawdy. A co z band pass?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak zrobię to będę miał 50W na cewkę przy max wysterowaniu.  Wolałbym chyba, żeby wzmacniacz miał lżej i nie grał na max mocy tylko tak na 70% max.
Znajomy widać, że nie znał się na sprzęcie za bardzo bo jak wykręciłem głośnik to tylko 1 cewka była podpięta ;p 
Niestety sklepy już zamknięte a muszę jeszcze instalacje poprowadzić więc już się w weekend nie pobawię.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...