Skocz do zawartości

2x Peiying PY-PA250F4 czy 1x CWN 12 by Calliber ?


marcoss18
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam 2 glosniczki peiyinga, jak sam model wskazuje, sa to modele 25 centymetrowe. Dostalem rowniez od kolegi gloniczek ktorego nigdzie w necie nie moge znalezc, jest to CWN 12 by Calliber - takie cos jest na membranie. Jest to glosnik 12calowy wiec 30 centymetrowy. Na magnesie jest napisane ze jego moc to 300 lub 350 w (nie pamietam teraz, musialbym podejsc do garazu).
Teraz tak. Mam wzmacniacz, ale powiedzmy ze go nie mam. Bo jest to moc 2x 18 watt. Smiejcie sie lub nie, ale 4x 20 cm blaupunkt'y graly pod nim DUUZO lepiej niz pod radiem. 
Kolejna sprawa. CWN 12 mam w tubie, taka ok 50 cm. Peiyingi leza na szafce narazie. 
CWN 12 mam podlaczonego pod ten wzmacniaczyk i gra tam jakos, wali basikiem ale w miare slabo.
Wczoraj kolega podrzucil mi skrzynke JBL GT5-1204BR. Podlaczylismy go do tego mojego wzmacniaczyka, i MIAZGA. lusterko wsteczne opadalo.
W niedalekiej przyszlosci planuje zakup wzmacniacza jakiegos konkretnieszego. Wiec moje pytanie. Czy lepiej pakowac sie w porzadniejsza skrzynke dla CWN 12, czy lepiej kupic konkretna skrzynke do 2x peiyingow ? Co byloby lepsze i lepiej by zagralo ?
Peiying czy CWN ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co to za wzmacniacz który ma mniej na wyjściu niż radio samochodowe hmmmm. Przydałoby się tez kupić wzmacniacz z prawdziwego zdarzenia :)

 

W tej konfiguracji nie podpinałbym niczego.

 

 

Co do pytania zasadniczo lepiej podpiąć jeden głośnik jest to montażowo o wiele prościej o ile w ogóle wiesz coś o spinaniu głośnikow np w 4 ohm lub 2 ohm i mostkowaniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary masz 3 głośniki  i chcesz abyśmy przez internet, w ciemno pokazali Ci który lepiej zagra?  Sklep próbne budki do każdego , podłącz , posłuchaj i sam ocen który projekt doprowadzić do  wersji finalnej .

Edytowane przez powalla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P

 

Stary masz 3 głośniki , których oznaczeń i modeli sam nie kojarzysz i chcesz abyśmy przez internet, w ciemno pokazali Ci który lepiej zagra?  Sklep próbne budki do każdego , podłącz , posłuchaj i sam ocen który projekt doprowadzić do  wersji finalnej .

Powalla... luknij jaki ma wzmacniacz czy warto chyba nie no chyba ,że pod wzmacniaczem z prawdziwego zdażenia  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


I co to za wzmacniacz który ma mniej na wyjściu niż radio samochodowe hmmmm. Przydałoby się tez kupić wzmacniacz z prawdziwego zdarzenia



W tej konfiguracji nie podpinałbym niczego.





Co do pytania zasadniczo lepiej podpiąć jeden głośnik jest to montażowo o wiele prościej o ile w ogóle wiesz coś o spinaniu głośnikow np w 4 ohm lub 2 ohm i mostkowaniu...
Kolego trochę więcej pokory bo to że wzmacniaczyk  ma napisane na obudowie 2x18 jeszcze o niczym nie świadczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego trochę więcej pokory bo to że wzmacniaczyk  ma napisane na obudowie 2x18 jeszcze o niczym nie świadczy.

Jeszcze takiego nie widziałem ! Może 0 się starło i ma 2x 180 watt :D Bo raczej 2 x 18 ?? Jak zasada mawia wszystko trxeba podłączac z granicą rozsadku i również pokorą .... te moce do wzmacniacza mają się nijak do teorii a już na pewno do praktyki !

Pokora to jest taka ,ze nieodpowiednia instalacja i auto pójdzie z dymem ooo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Dolar nie pisz dużo bo kurs Ci spada ;)

Ale żeby nie było to oczywiście masz rację.Jednak pewne sprawy trzeba poczuć przeżyć i posmakować nawet takie 18wacików mogą bardzo smakować.Trzeba tylko mieć smak.Tak to jakoś czuję.

Niech autor postu zrobi zdjęcie lub napisze co to dokładnie za wzmacniacz, bo gdybać każdy może .... Kurs mam zawsze stabilny jakby coś tylko czasem ma tolerancja spada jak się denerwuję niedoinformowaniem co i jak ;) Wiec ja porposzę o nazwę wzmacniacza i w jakim zakresie jest stabilny oraz jaką mocą dysponuje !

Miałem kiedyś SS ref 160s  z niepozornym 2x 10W ale był stabilny do 1 ohma i na mostku dla 2 ohm wyciskał 160W i to jakich watów ....oj naprawdę to grała z jajem ta niebieska pchełka ;)

Miał 2 x10 w ale w 2 Ohm wyciskał 160 w rozumiem ,że w mostku ?? No tylko ,ze ja widzę ,że on miał 2 x 80 watt ! To skąd te 2 x 10 W się wzięło ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karuzel506 - nie o to chodzi że wzmacniacz sobie poradzi czy nie z dwoma sztukami peylingów.Raczej całość wypowiedzi zdanie po zdaniu wygląda mało ciekawie.

 


I co to za wzmacniacz który ma mniej na wyjściu niż radio samochodowe hmmmm

No właśnie co to za wzmacniacz? Nie chce wdawać się w polemikę porównań końcówki w radiu do wzmacniacza samochodowego(dla mnie sprawa jest jasna może z kilkoma wyjątkami) nawet 2x18 bo jeśli jest tak że to np taki soundstremik no to ........za to kolega napisał i wiemy że

 


Podlaczylismy go do tego mojego wzmacniaczyka, i MIAZGA. lusterko wsteczne opadalo 

  

Kolejna sprawa

 


W tej konfiguracji nie podpinałbym niczego.
Nawet tych kenwoodów ? Też nie wiemy jakich, przypuszczam że jakieś nie najmocniejsze są z tańszych serii i może właśnie ten słabawy by wystarczył dla nich na ten czas.

Ogólnie za mało danych żeby cokolwiek negować.I nie staraj sie ostatnim zdaniem wmówić mi że ten jego wzmacniaczyk proponowałem podłączyć pod te 2x25PY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojej, koledzy.. :)
Jedno z ostatnich zdan.. " w niedalekiej przyszlosci planuje zakup wzmacniacza jakiegos konkretniejszego "
moj wzmacniaczyk to concord ST50 - http://de.rec.musik.hifi.narkive.com/ThdEFfgV/concord-st-serie 

kiedy juz zakupie wzmacniacz, lepiej bedzie podlaczyc 2 peiyingi czy jednego CWN'a ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...