Skocz do zawartości

JL audio jakapolecana obudowa ?


pologreen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

 

 

Nosze sie z zamiarem zaczecia budowy skrzyni pod suba jl audio 10w1v2-4 , i tu pojawia sie problem bo wszystko pod budowe mam ale nie wiem od czego zaczac a chcialbym zrobic jedna skrzynie w ktorej sub sie spisze najlepiej , dlatego pytanie kieruje do posiadaczy lub tez posiadajacych kiedykolwiek ten model i moga sie wypowiedziec w jakiej skrzyni ten sub wypada . Sam jeszcze nie zdecydowalem sie jaka obudowa ma byc czy closed czy BR bo chce zaczerpnac jak najwiecej info by moc zdecydowac . Dostawal bedzie ok 300 rms wiec problemu z kontrola byc nie powinna pytanie w jakiej skrzyni najlepiej sobie radzi Cl czy BR i ewentualny litraz obu .

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np w tym ze manual mi nie powie i nie poda roznicy jak w tych dwoch wypada ten sub , zasade i nie wiem dzialanie kazdy zna , jezeli chodzi o rodzaj skrzyni ale niech moze wypowie sie ktos kto posiadal i sluchal i potrafi wiecej powiedziec niz manual , ktory przegladalem przed twoim postem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rob zamknieta, miejsca zaoszczedzisz, skrzynke latwiej bedzie zrobic, no a przede wszystkim bedzie szybszy, no i trzymaj sie zalecen producenta, oni wiedza co pisza, ja mam olbrzyma 6W3v3, zrobilem mu sporo wieksza skrzynke zamknieta niz zalecana, no i musialem wrzucic jednak 2 klocki drewniane do srodka bo przymulal i membrana latala jak szmata. Nie wiem jak ten model , ktory posiadasz, ale JL-e raczej maja opinie lekko mulowatych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche poczytalem w internecie najwiecej na tej stronie http://diyaudio.pl/content.php/18 i tak , biarac parametry z manuala potrzebne do obliczenia obietosci obudowy i porownania z manualem . Zalozylem sobie ze Qtc bede mial 0.7 i po obliczeniach wyszlo mi ze skrzynka powinna miec 25 L a czestotliwosc rezonansowa 43 Hz . Moze mi ktos to wyjasnic na chlopski rozum (bo chyba za duzo informacji przyjalem w ten niedzielny dzien i juz wszystko sie pomieszalo) czy kierowac sie manualem i budowac skrzynke jaka oni zalecaja , czy tez dostosowac sie do swoich obliczen i jak ta roznica kilku litrow przy skrzynce zamknietej wplynie na dzwiek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja klepałem skrzynkę pod 12w0v3-4. Po części zaczerpnąłem info od producenta, zalecana była zamknięta ale ja zrobiłem po swojemu w  br :) Troche liczenia w kalkulatorem i WinISD itd. Projekty z kartki na kompa przenosiłem i powiem że efekt bardzo ciekawy wyszedł.

Też dostawał 300w rms i miałem zestrojonego na ok 40hz jak pamietam. Od electro po hardstyle dawał sobie rady na luzie, nawety murzynków dobrze ganiał niekiedy :) Końcowy efekt mnie samego zaskoczył :D

 

A więc, pokombinuj na własną rękę ale tak aby za daleko od zalecen produsenta nie wychodzić. Ja się z nią meczyłem chyba koło miesiaca ale było warto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do 10w1 17l closed w większej już się gubi, traci na efektywności i tak dalej... starsze serie W0, w3v2 potrzebowały koło 25l oczywiście 25cm swoją drogą w1 bardzo fajny subwoofer który się spisuje w większości aplikacji, szkoda że jak na razie już nie będą dostępne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...