Skocz do zawartości

Zapco contra Arc Audio


wasylwek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie jak w temacie...bo "zbieram dane"

O ile znam granie zapałkowatych i w dużym procencie przekonuję się, że to moje zabawki o tyle chętnie dowiedziałbym się jak przedstawia się na tym tle (a może to one sa tłem dla studio?) gra tych piecy.

Najbardziej interesuje mnie zestawienie Studio 300 i Arca 2075 czy spodziewać się podobnego "depnięcia"?

 

Uprzedzam moderatora powalla niech piszą Ci co słuchali takiego zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wasylwek wtracowywac sie nie bede zeby nie byc posadzony o stronniczosc poza tym ja mam se4200 ale jesli juz zestawiasz studio 300x to na pewno nie z se2075 tylko jak juz to z se2150. To jest jego powiedzmy odpowiednik. Tylko ze kasa juz troche inna :wink:

 

Wysłane z mojego LT18i za pomocą Tapatalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki model arca ma kolega disaster, ale depniecia to napewno mu nie brakuje ;) Wiem, ze same glosniki sa bardzo wysokiej klasy, jednak piec napedza je z niesamowita lekkoscia i pelna kontrola.

Edit :  Widze kolega mnie delikatnie uprzedzil :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spytałem o te które mogę miec "najłatwiejsza drogą" :rotfl: .

Nie krępować się panowie pisac wszystko co wiecie.

 

Doszedłem do wniosku, że ...nie stać mnie na tani sprzęt :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu jeden z zawodników z sukcesami na arenie europejskiej, mający bezpośrednie porównanie jednej marki do drugiej, napisał mi m.in.:

 

Mówiąc krótko, ARC SE to takie Zapco na sterydach :), generalnie podobny profil brzmienia ale ulepszony w każdym polu.

 

Z opinią jest jednak jak z d... - każdy ma swoją. Bez odsłuchu pod kątem własnych preferencji trudno postawić jednoznaczne wnioski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie da się ukryć że najsłabszy  :wink:

Ale i najtańszy.

Zależy na co go zapiąć chcesz  i co ma napędzać.

Poza tym to w miarę nowe klocki , nie trzeba wydawać kolejnej złotówki na SPA.

Ma bardzo wysoki DF, ale mnie napędzając Tec LS185 nie ujął (SE2075), podobnie gdy napędzał Colorisy.

Natomiast po zapięciu tanich Signatów H16 przeżyłem szok, ciśnienie, kick, lekkość grania.

A najfajnie to grał gdy wpiąłem go w system : Alpina 7906 - SeasH1396 + Signat H16 passywna zwrotka. Mimo że głośniki budżet liga to ARC z Apliną tworzył niesamowity kilmat.

Kaban jeżdzi z nimi po modach, kolega Sweest także coś tam dłubał w nich, nie mniej podobno najwięcej daje wywalenie całego preampa

Swego czasu Robert Janeczko z Maximy ( pod okiem Tomka Załęskego ) też dosyć dużo ugrał w Polce jak i na ME w Niemczech. 

Jeżeli chcesz mieć naprawdę zapas prundu to szukaj 2150 lub 2300, jeżeli woofery nie są pożeraczami watów to 2075 spokojnie wystarczy.

Natomiast na wysokich po spięciu z Micro Precision 7.28 MK2 jak dla mnie sytem grał za chłodno,i za analitycznie, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Sweest także coś tam dłubał w nich, nie mniej podobno najwięcej daje wywalenie całego preampa

 

Tak ku sprostowaniu ja usuwam w ARCach z toru sygnałowego bass boost oraz E-Vol bo to są zbędne rzeczy, natomiast preamp zostaje bo musi zostać, ale stawiam go na lepszych wzmacniaczach operacyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dołożymy jeszcze trzeciego muszkietera.

(światopogląd tez ulega zmianie ) duże waty grają dla mnie lepiej niż "mniejsze waty"  :wink: .

Jak sie ma studio  do Tru technology (długo marzy mi sie posmakować tej firmy)?

 

http://www.ebay.com/itm/TRU-Technology-T03-2-250-High-End-Car-Amplifier-Rare-SQ-/190873974908

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bedzie czas i okazja bardzo chętnie, ale ciekawy jestem zwykłych, "suchych" wiesci pewnie i tak dopiero na wiosne rusze z budową systemu na razie gromadzę...opinie i graty.

W kazdym razie póki co zostaję przy grajkach z Hiszpanii, tylko dokupię jeszcze drugie wofery na tył (nie odpuszczę tym furtkom) a do krzynki zawsze mozna sięgnąć.

 

P.S. sobih doszło całe i nienaruszone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...