Skocz do zawartości

dziwny dzwiek z glosnikow


Dexter
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam tak imaly problem, wczoraj pociagnalem instalke do drugiego wzmaka ktory to juz jutro zasili mi przod. Polozylem przewody 4mm2 (wiem ze troche za grube ale mneisjza:P ) i powstal bardzo dziwny ppoblem:

 

po odpaleniu samochodu w rytm pracy silnika slychac taki delikatny pisk z glosnikow, jak dodaje gazu to gwizd sie nasila, glosniki zachowuja sie jak klon mojego silnika :) pytanie do was gdzie moze lezec problem?? Czy moze to byc od tego ze kabla od sygnalu nie chcialo m isie ciagna cdruga str auta i polozylem go razem z plusem?? A zrobilem tak dlatego ze za 2 tyg wymianiam wszystkie kable (procz tych 4mm2 ;p) i nie chailo m isie nad tym zbytnio filozofowac... Kurcze strasnzie to denerwuje jak dzisiaj do wrocka jechalem to myslalem ze dostane do glowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tak imaly problem, wczoraj pociagnalem instalke do drugiego wzmaka ktory to juz jutro zasili mi przod. Polozylem przewody 4mm2 (wiem ze troche za grube ale mneisjza:P ) i powstal bardzo dziwny ppoblem:

 

po odpaleniu samochodu w rytm pracy silnika slychac taki delikatny pisk z glosnikow, jak dodaje gazu to gwizd sie nasila, glosniki zachowuja sie jak klon mojego silnika :/ pytanie do was gdzie moze lezec problem?? Czy moze to byc od tego ze kabla od sygnalu nie chcialo m isie ciagna cdruga str auta i polozylem go razem z plusem?? A zrobilem tak dlatego ze za 2 tyg wymianiam wszystkie kable (procz tych 4mm2 ;p) i nie chailo m isie nad tym zbytnio filozofowac... Kurcze strasnzie to denerwuje jak dzisiaj do wrocka jechalem to myslalem ze dostane do glowy :/

 

Jak powiedział kolega - chodzi na 90% o położenie plusa obok kabla sygnałowego. Kablem zasilającym płynie prąd o dużym natężeniu do wzmacniacza, w związku z tym kabel indukuje pole magnetyczne. Ono z kolei generuje prąd w kablu sygnałowym - stąd pisk. To jest typowy przykład błędu instalacyjnego, tzw "przerost formy nad terścią" :/ Kładziesz supergrube kable, ale już nie chce ci się je kłaść w dobrym miejscu. W tym wypadku lepiej byłoby, jakbyś położył 1,5 mm^2, ale w dobrym miejscu - problem by się nie pojawił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radio mam pionka deh-5000ub i nie bylo tego problemu dopoki wczoraj nie podpialem glosnikow pod mojego nedznego starego blaupunkta z seri GTA. Wszystkie kable tj 2xrca i do tego plus z aku ida prawa str auta( wiem moj blad ale nie chcialo mi sie rozbierac auta zeby to robic porzadnie bo tak bede robil juz niedlugo kiedy kupie markowe przewody). Predzej przod gral pod radyjkiem i byl ok do wczoraj :/ narazie mam 1 wzmak (jelsi go wzmakiem mozna nazwac :/) jutro przyjdzie moj alpinek ktory bedzie przod napedzal i wtedy sprawdze czy nadal to samo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tak imaly problem, wczoraj pociagnalem instalke do drugiego wzmaka ktory to juz jutro zasili mi przod. Polozylem przewody 4mm2 (wiem ze troche za grube ale mneisjza:P ) i powstal bardzo dziwny ppoblem:

 

po odpaleniu samochodu w rytm pracy silnika slychac taki delikatny pisk z glosnikow, jak dodaje gazu to gwizd sie nasila, glosniki zachowuja sie jak klon mojego silnika :/ pytanie do was gdzie moze lezec problem?? Czy moze to byc od tego ze kabla od sygnalu nie chcialo m isie ciagna cdruga str auta i polozylem go razem z plusem?? A zrobilem tak dlatego ze za 2 tyg wymianiam wszystkie kable (procz tych 4mm2 ;p) i nie chailo m isie nad tym zbytnio filozofowac... Kurcze strasnzie to denerwuje jak dzisiaj do wrocka jechalem to myslalem ze dostane do glowy :/

 

Jak powiedział kolega - chodzi na 90% o położenie plusa obok kabla sygnałowego. Kablem zasilającym płynie prąd o dużym natężeniu do wzmacniacza, w związku z tym kabel indukuje pole magnetyczne. Ono z kolei generuje prąd w kablu sygnałowym - stąd pisk. To jest typowy przykład błędu instalacyjnego, tzw "przerost formy nad terścią" :/ Kładziesz supergrube kable, ale już nie chce ci się je kłaść w dobrym miejscu. W tym wypadku lepiej byłoby, jakbyś położył 1,5 mm^2, ale w dobrym miejscu - problem by się nie pojawił.

 

Tyle ze kable od glosnikow te grube ida srodkiem auta a prawa strona idzie reszta, tych glosnikowych nie bede wyciagal wiec polozylem je juz porzadnie a ze tamte ida do zmiany bo raz ze sa za cienkie a dwa ciulowatej firmy to sa tylko tak rzucone pod podloge, nie chodzi tu o moje lenistwo a o syzyfowa prace :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle ze kable od glosnikow te grube ida srodkiem auta a prawa strona idzie reszta, tych glosnikowych nie bede wyciagal wiec polozylem je juz porzadnie a ze tamte ida do zmiany bo raz ze sa za cienkie a dwa ciulowatej firmy to sa tylko tak rzucone pod podloge, nie chodzi tu o moje lenistwo a o syzyfowa prace :/

 

No to ja już zupełnie nie wiem, co gdzie u ciebie idzie :/ Zdawało się, że pisałeś, że kable głośnikowe idą u ciebie w tym samym miejscu, co i zasilające. Jeżeli nie, to widzocznie źle zrozumiałem.

 

W takim razie sprawdziłbym połączenie masy - zarówno wzmacniacz do karoserii, jak i akumulator do karoserii. Czy aby wszystko dokręcone, czy nie utleniło się. A najlepiej odkręcić, wyczyścić, wysmarować preparatem do ochrony połączeń elektrycznych i skręcić z powrotem. I potem sprawdzić, czy to coś da :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to moze jasniej :/

przez srodek auta ida 2 kable 4mm2 laczace piecyk z glosnikami, prawym progiem leci plus z aku 2xrca i remote. Z masa nic nie grzebalem wiec to chyba nie to, jutro sprawdze czy nie psozla masa mi przez rca i nie spieprzyla bezpiecznika w radiu i przepne jesczze radyjko na drugie rca ktore sa nasyzkowane pod drugi piecyk :/ A co do masy i karoseri to przy nowych kablach chcial bym polozyc tez minus z aku :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...