Skocz do zawartości

CA w Audi a4 b5 by reikeb


reikeb
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

a jak już to na jaka przerobić żeby było lepiej ?

 

Jakie strojenie skrzyni?

 

jeszcze zastanawiam sie nad jakąś ingerencja w zasilanie ale też nie wiem czy to jakiś pozytywny efekt przyniesie...

 

Porzadne zasilanie to podstawa bez niego nawet wzmak ktory ma pierdylion wat nic nie zdziala Zadbaj o jak najmniejsze spadki napiecia, przeczysc wszystkie styki, wstaw nowy porzadny aku, takie tam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strojenie teoretycznie 38-40hz...

Co do zasiania to pomiar byl przy 13.8V bodajrze wiec max, czyli lepsze zasilanie nie wiem czcy dosc da, mysle nad takiemi pierdolami jak konektory, dobra masa itp... Ze spadkami walcze ale nie moge wykryc jakiś nowych...

A własnie w klasie street A do suba moga dochodzić max 2 przewody czyli jak mam suba co ma 2 cewki po 2 ohm spiętego w 4ohm to praktycznie dochodza 2 przewody ale w teorii 4 wiec ta klasa odpada z tego co gadałem ze znajomym, dobrze myśle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wyłączonym silniku ? 14.4V? Chyba nie No spadki oczywiście że są spore co widac na kondziu doskonale 45hmm to musialbym skrzynie nowa krecic bo ta jest z br szczelinowym, ciakawe na ile jest strojona ta którą mam stara co seryjnie była w br trójkątnym?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wyłączonym silniku ? 14.4V?

 

Zapomnialem ze pomiary sa na wylaczonych silnikach :]

 

No spadki oczywiście że są spore co widac na kondziu doskonale

 

No to wlasnie tego trzeba sie pozbyc ;] 13,8V na idlu nic Ci nie da jesli przy uderzeniu spada do 11V

 

45hmm to musialbym skrzynie nowa krecic bo ta jest z br szczelinowym, ciakawe na ile jest strojona ta którą mam stara co seryjnie była w br trójkątnym?

 

Dla takiej zabawy dlatego lepiej zrobic rurowke, mozna sie bawic strojeniem zmieniajac dlugosc portu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tylko ja to zrobić żeby spadki były jak najmiejsze, jakieś wskazówki ;>

No wiem ze taki port był by najlepszy ale jak robiłem skrzynie to nie myslalem o tym ale w robieniu cisnienia też w miare sie sprawuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tylko ja to zrobić żeby spadki były jak najmiejsze, jakieś wskazówki ;>

 

Porzadny, dobrze naladowany aku pod maska, przewody zasilajace dobrze dobrane i z czystej miedzi, skrocone najlepiej zeby na styk pasowaly, miejsca styku wszystkie porzadnie przeczyszczone i zalane cyna, zamiast konda aku na bufor i modlenie sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porzadny, dobrze naladowany aku pod maska, przewody zasilajace dobrze dobrane i z czystej miedzi, skrocone najlepiej zeby na styk pasowaly, miejsca styku wszystkie porzadnie przeczyszczone i zalane cyna, zamiast konda aku na bufor i modlenie sie

 

dużo $$$ ... a śmiał bym się jak by efekt = 0 ... i konstrukcja auta ku temu przeszkadzała ( a są takie przypadki, choć u Reikeb-a to nie grozi )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe no konstrukcja auta napewno nie sprzyja ku temu ale co zrobić, trzeba kombinować z tym co jest

A jest ktoś kto mógłby mi zaprojektować wymiary takiej skrzyni ze strojeniem na 45hz pod ten subik

Też ciągle myśle nad jakimś subem odrobine mocniejszym kurcze tylko nie wiem czy by to coś dało ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porzadny, dobrze naladowany aku pod maska, przewody zasilajace dobrze dobrane i z czystej miedzi, skrocone najlepiej zeby na styk pasowaly, miejsca styku wszystkie porzadnie przeczyszczone i zalane cyna, zamiast konda aku na bufor i modlenie sie

 

dużo $$$ ... a śmiał bym się jak by efekt = 0

 

Jesli to jest obecnie niedopracowane to na pewno efekt bedzie, spadki napiecia przy uderzeniach bassu sa najwiekszym problemem w dragu Pozatym mozna jeszcze zrobic maly myk przed pomiarem Jakies pol godzinki przed podjechaniem na start odpal w aucie klime i niech chlodzi na maxa i niech przez ten czas nikt nie otwiera drzwi itp :hyhy: W chlodniejszym powietrzu inaczej sie fala rozchodzi i takie tam fizyczne duperele, generalnie u ziomka w sedanie pomiar podniosl sie o 0,2dB po takim myku :hyhy: (godzina czasu miedzy pomiarami, ta sama sciezka te same ustawienia wzmaka itp. )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedewszystkim zacznij od podniesienia strojenia skrzynki A juz w ogole miodzio by bylo jakbys znalazl czestotliwosc rezonansowa sowjego auta http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif

 

Hmmm a jak taka czestotliwość obadać można :rotfl:

 

Co by dało wyjęcie głośników z półki? One tylko praktycznie dzióry maskuja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Zawsze wiekszy przelot do kabiny

 

No tak ale fotele i tak złożone podczas pomiaru więc wiesz ;)

 

W weekend troszeczke mi sie nudziło i stworzyłem takie coś, może amatorka straszna ale przy robieniu komp mi sie wieszal i po czasie mialem juz dość zabawy :P

 

 

:padam:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale fotele i tak złożone podczas pomiaru więc wiesz ;)

 

 

No to co? Nie zmienia to faktu ze wiekszy przelot da lepsze wyniki, najlepiej to by bylo w ogole polke wyjac na pomiar (pomijam skrajnosci jak marabelki czy pandy maja siedzenia wyjmowane przed samym pomiarem :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w sumie fakt, będe musiał nad tym pomyśleć i dowiedzieć sie jak wyliczć port pod głośnik typowo na zawody i zrobic 2 skrzynie do cisnienia i normalnego słuchania, ale to bede sie martwil od przyszlego roku jak zmienie suba ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...