Skocz do zawartości

W poszukiwaniu 2x10"


Psh
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Upaliłem swoje STX'y sw.10.400.2x4 na imprezie (straciłem kontrole nad gałką w radio i poszły z dymem) zresztą kupiłem je w ramach eksperymentu. Skrzynka br oferuje 2x po 35l. Leniwy jestem, więc najchętniej wziąłbym coś co zagra w tej objętości.

 

Wzmacniacz to focal fp1.800

400rms przy 40hm,

600rms przy 2ohm,

800rms przy 1ohm.

 

STXy grały w 1ohm.

 

Patrze po 'allegrze' i nic ciekawego nie ma. Najchęniej bym przytulił 2x Helix P10, ale cenowo mi to nie bardzo pasuje, a starej serii w używce ni widu ni słychu.

 

Zależy mi na klepaniu po klacie i szybkim mięsie. Mega zejście to nie ja.

 

Z góry dzięki za propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Upaliłem swoje STX'y sw.10.400.2x4 na imprezie (straciłem kontrole nad gałką w radio i poszły z dymem)

Odniosę się jedynie do tego fragmentu.

Jak będziecie używać audio po alkoholu to przed imprezą pamiętajcie by tak skonfigurować system by max na radiu nie rozkręcał głośników na 100%. Ja tak na majówce poszalałem jak słuchaliśmy muzyki w nocy... Jeden woofer spalony, a drugi nadpalony. W prawdzie były do wymiany ale przez jakiś czas zanim je wymieniłem, musiałem się męczyć i słuchać muzyki praktycznie na tweeterach. :rotfl: :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby upolować wersję 2x4ohm to otrzymałyby po 400. Dobra nie ma co gdybać. Zarzuce temat w dziale i bedę czekał. Jak stracę cierpliwość spróbuję tych 'zamiennikow' re10s  :wink2:  Dzięki za rady i wskazówki!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby upolować wersję 2x4ohm to otrzymałyby po 400. Dobra nie ma co gdybać. Zarzuce temat w dziale i bedę czekał. Jak stracę cierpliwość spróbuję tych 'zamiennikow' re10s  :wink2:  Dzięki za rady i wskazówki!!!

 

Piszą że niby mają:

http://allegro.pl/re-audio-sr-10d4-subwoofer-25cm-10-2x4ohm-i3455950748.html

http://allegro.pl/re-audio-sr-10d2-10d4-750w-mdf-20l-nowy-wwa-i3459467291.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

a powiedzcie mi jeszcze jedną rzecz. Jak by wyglądała

 

1 sztuka re SE10D2 (1ohm, 800rms)

kontra

2 sztuki re re10d4 (1ohm, 800rms)

 

pod względem głośności i siły przebicia w sedanie

Moim zdaniem wersja z dwoma głośnikami zawsze wypadnie nieco głośniej chociażby z racji większej powierzchni grającej. Jakościowo pewnie będzie mniej ciekawie ale myślę że w sedanie zrobi różnicę w sile przebicia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wersja z dwoma głośnikami zawsze wypadnie nieco głośniej chociażby z racji większej powierzchni grającej.

Nie tylko Twoim zdaniem :)

 

 

 

Jakościowo pewnie będzie mniej ciekawie

nie prawda.. bo jesli sie nie przebije to i nici z jakosci :P Poza tym se10 z jakoscia ma średnio wspólna nutke, tym bardziej w sedanie  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...