Skocz do zawartości

Instalacja CA


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym zabrać się za zrobienie instalacji CA w swoim samochodzie, tylko mam kilka wątpliwości.

 

Mam radio JVC KD-R541, z 1xRCA. Chciałbym podpiąć 4-kanałowy wzmacniacz Alpine mrv 515 i do niego pod kanał 1 i 2 głośniki przód i pod 3-4 w mostku subwoofer. Tylko teraz pytanie, da radę podpiąć to wszystko z jednym RCA? czy potrzeba do tego radio z 2xRCA?

 

Radio ma w ustawieniach L/P MODE SUB.W /REAR. czyli do wyboru jest pomiędzy ustawieniem na  przód a sub.

We wzmacniaczu mam 3x rca, 2 razy inout i  raz PRE-OUT? o co chodzi z PRE-OUT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przede wszystkim potrzebujesz filtra dolnoprzepustowego na wzmacniaczu dla kanałów 3i4 (albo osobny filtr aktywny przed wzmacniaczem na te dwa kanały. Rozdziałke na rca. nie wiem czy nie byłoby dla Ciebie łatwiej puścić system na dwukanałówce i monoblocku, albo drugiej 2 kanałówce w mostku.

 

Jak kupisz monoblocka dość dużo ma filtry dolnoprzepustowe.

 

No i przy takim źródle musisz wiedzieć, że cięzko będzie (właściwie niemożliwe) jeśli chodzi o jakościowe granie. Ale to pewnie już wyczytaleś w kompendium wiedzy tego forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit: to jest model wzmacniacza mrv f505.

 

 

Wzmacniacz ma osobne ustawienia dla kanałów 1/2 i 3/4 czyli na jednym dało by się wyłączyć wysokie tony. Tak mi się przynajmniej wydaje. Więc  może posiada ten filtr dolnoprzepustowy? 

Teraz to chyba zostaje mi to jakoś podpiąć i zobaczyć jak to wszystko będzie grało. ?Jeżeli naprawdę będzie nisko jakościowo to na razie głośniki będą pod radiem. Ewentualnie kiedyś pomyślę o zmianie radia. Dzięki, Nie mam póki co więcej pytań. Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja myślałem że odwrotnie, że wpinam do obu wejsc chinch 2 takie  kable i mam wyjścia na 4 chinch, czyli 2 razy prawy i lewy, no i potem jeden kabel rca idzie jako kanały 1 i 2 a drugi kabel jako kanał 3/4 pod subwoofer.

 

a  z tego co mówisz ma być odwrotnie? że od radia daje 1 kabel rca i przed wzmacniaczem zakładam 2 takie jak napisałeś i rozdzielam na osobne kanały tak? tak mam to rozumieć?

 

o taki chodzi: http://allegro.pl/hollywood-pro-21m-rozdzielacz-y-przewodow-rca-i3439695727.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...