Skocz do zawartości

kolumny DIY - problem z wyborem


kaka22
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Z racji tego, że chwilowo audio w aucie mi odpowiada (może tylko zmiana suba będzie) będę budował kolumny DIY. Na głośniki+ zwrotnice przeznaczam ok 2000 zł. Pomieszczenie, w którym będą grały ma ok 23m2. W tej ceni polecany jest zestaw na Usherach 8948+9550. Kolumny, będą podłogowe, więc max pojemność to myslę ok 30-35L. 

Co możecie polecić jeszcze w tej cenie? Może jakieś duże 2 way w ok 20 litrach? Lubię brzmienie lekko ocieplone, ale nie mulaste, delikatne wysokie i niekrzykliwą średnicę. Co do basu. Jeśli go będzie mało uzupełnię od dołu subwooferem.

Może macie jakieś ciekawe propozycje w tej cenie? Jeśli będzie warto mogę trochę dołożyć.

 

pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybrałeś dobrze oceniany zestaw. niestety nie miałem jeszcze okazji posłuchać, na diyaudio jest kilka fajnych projektów z tymi przetwornikami, myślę że się mogą przydać.

http://diyaudio.pl/showthread.php/21144-Podłogówki-na-Usher-8948A-Usher-9950T20

http://diyaudio.pl/showthread.php/21350-MONITORY-Usher-Audio-Heban

http://diyaudio.pl/showthread.php/21885-2-1-na-Kozaku-)-(monitory-usher-8948A-i-9950-oraz-subwoofer-usher-8955)

 

wiem że tu na forum siedzi kilku użytkowników z diyaudio.pl to może coś doradzą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na diyaudio tez napisałem, ale na razie mój post gdzieś się ulotnił, albo nie ma chętnych do odpowiedzi :rotfl:  Właśnie liczę też na pomoc użytkowników z DIYaudio, może dowiem się czegoś nowego. Słyszałem też, że lklukasz ma ushery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz chętnie bym wpadł, ale jestem już dawno za granicą... Byłem nawet na pikniku SCA, ale tylko godzinę, bo tego samego dnia jeszcze wyjeżdżałem  :kwasny:  Zdążyłem tylko chwilę pogadać z TomoMadej i odsłuchać trochę srebrną mazdę 6 z TW dego master. (Swoją drogą spodobało mi się to granie, chociaż nie słuchałem żadnej swojej płyty :wink:  )

A wracając do tematu. 35L to raczej max objętość obudowy, więc żaden problem zrobić przegrodę np. na 20L.  Chyba, że się szarpnę na 3 drogi z 8955, ale to zależy też od finansów...

Mógłbyś opisać "Twoim uchem" po krótce charakter brzmienia tych głośników? W Twoim temacie nie znalazłem Twojej opinii nt dźwięku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również niedawno wróciłem na chwilę do DIY i sklepałem Founteki F1  na wstędze i powiem Wam ( już po kilku tygodniach), że gra to naprawdę fajnie.

Na szafe odstawiłem B&W CDM2 wstęgi grają ładniej. Zero ostrości a przy dobrym materiale mnóstwo detali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...