Skocz do zawartości

Nowe car audio


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.Jestem nowy na forum i w temacie car audio dlatego prosiłbym was o pomoc w dobraniu odpowiedniego sprzętu do golfa 3.Czytałem sporo na forach i szukałem i myślałem nad takim zestawem:

Radio : peiying 6330 

Subwoofer : powerbass s-12 + skrzynia bassreflex 50l

Kondensator : Signat 1F

Wzmacniacz : Crunch GTi 2200

Co myślicie o takim zestawie? Muzyka jakiej słucham to HH i Eloctro. Prosiłbym jeszcze o jakieś propozycje przodu tak żeby z całością zamknąć się w tysiącu.

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem sporo na forach i szukałem i myślałem nad takim zestawem:

Radio : peiying 6330 

Subwoofer : powerbass s-12 + skrzynia bassreflex 50l

Kondensator : Signat 1F

Wzmacniacz : Crunch GTi 2200

 

 

Jak widać nadal zbyt mało przeczytałeś... Podaj budżet to może uda się nakierować Ciebie na odpowiedni tok myślenia

Propozycje przodu to dla ciebie sam zestaw odseparowany  czy może zestaw odseparowany + maty + wzmacniacz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może powiem tak: w tej kasie nic nowego według mnie dobrze nie zagra i ja bym w takim wypadku wolał porządnie wygłuszyć drzwi i kupić GMS 1865 i do tego jakiś oldschoolowy wzmacniacz typu alpine V12 na woofery a tweetery zostawić pod radiem.

Jeżeli cały sprzęt mógł by być używany to raczej coś by się udało sklecić w miarę ciekawego zakładając oczywiście że wygłuszenie już masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naix nie jestem audiofilem który pakuje w głośniki po pare trysięcy.Chcę po prostu żeby to w miarę porządnie grało wraz z mocnym basem i dlatego napisałem o tym głośniku pb s-12 ponieważ nie przeczytałem jeszcze złej opini o nim.A co do używek to do tysiąca wraz z radiem co byś mógł polecić? Chyba że te radio co podałem dawaloby radę oraz zależy mi żeby było te 300 albo 250 rms.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Chcę po prostu żeby to w miarę porządnie grało

 

to przede wszystkim poszukaj innego radia bo chyba gorzej nie mogłeś wybrać niz chińskie gówno "piżdzing" poszukaj lepiej jakies używki ze starszych radyjek a przekonasz się że miałem rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to dobrze że nie jesteś audiofilem, ja też nim nie jestem ale potrafię odróżnić czy coś gra dobrze/fajnie czy  tylko dudni i syczy :P

Powerbassa sobie odpuść ;)

W tej kasie nawet z używanym sprzętem ciężko się załapać, nie ma co robić więc poszukałem trochę za ciebie i wyszło mi takie coś:

radio w dziale off topic jest temat "okazje na aukcjach" czy coś takiego i tam ktoś podał chyba dwa sensowne modele radia kenwooda za 250zl o ile dobrze pamiętam, na subwoofer prponował bym rainbow hammer 10 wisi na allegro za niecałe 300zł do niego obliczyć i sklepać jakąś bude zamkniętą, wzmacniacz na subwoofer hifonics centurion SE z forumowej giełdy cena była chyba 200zł z małym chakiem, przód GMS 1765 i GMS 1929 też jest na allegro w bardzo fajnej cenie 300zł + komplet przewodów jakieś 100zł i za tą kase (wiem trochę ponad 1k) masz naprawdę bardzo fajny zestaw bez porównania lepszy od tego co sam zaproponowałeś..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to cały czas zastanawia co ludzi pcha do wybierania takich firm jak peying lub inne tego typu. Nie wierze w to, że takim ludziom obce są firmy typu alpine, keenwood itp Naix odwalił w za Ciebie prace domową i podał Ci niemal gotowca który będzie na 100% dużo lepszą opcja niż ta podana przez Ciebie. W dodatku jak kupujesz używkę z giełdy masz znacznie większą szansę na to, że kupisz sprzęt w dobrym stanie, dobrej kasie i wiadomego pochodzenia plus to, że był on dobrze traktowany.

 

Na pewno będzie się bardziej nadawał niż ten PB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vincent po prostu niektórych ogranicza budżet bo np. ja nie mam zamiaru cały miesiąc ciężko tyrać żeby następnie ponad połowę albo cała wypłatę wpakować w nagłośnienie dlatego chcę się zamknąć w tysiącu.Dzięki za rady i tak jak napisałeś vincent będę się na giełdzie forumowej rozglądał.Mam jeszcze aby 1 pytanie odnośnie tego rainbowa jak on wg gra? Tzn. czy przy hip hopie ładnie schodzi bas oraz czy coś masuje w plecy? :D A i byłbym zapomiał czy do takiego zestawu jak podał naix będzie potrzebny kondensator i jeżeli tak to czy nadałby się ten co podałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast kondensatora zadbaj, żeby aku był w dobrym stanie no i daj grube kable i to w zupełności wystarczy przy takich mocach :) Nie chodzi o pakowanie połowy wypłaty ale tak jak Naix dawał propozycje Kenia za 250zl co jest rozsądną kwotą. Jak Tony_tr napisał może on być też w BR więc raczej sobie poradzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tweeterów to czy są one potrzebne przy tym rodzaju muzyki co podałem? Ponieważ dość sporo kosztują :P

 Tweetery odpowiadają za wysokie tony bez nich będzie lipa, nie musisz kupować odrazu gms 1929 one są drogie to fakt, mozesz kupic cos tanszego ale broń cie boże przed jakimis piżdzingami, buszmenami,magnatami itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...