Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz wybrac


Dexter
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich wielbicieli Car Audio, to moj pierwszy post i mam nadzieje ze nie ostatni:) Zwracam sie do was z ogromna prosba, otoz potrzebuje porady w sprawie zakupu wzmacniacza. Wzmacniacz bedzie napedzal przod (poki co helixy dark blue, ale juz niedlugo bedzie zmiana). Jednostka sterujaca jest u mnie pioneer deh-5000ub. Przegladam allegro godzinami i nic nie moge znalezc, a jak cos znajde to nie zdaze dobrze meila napisac do wlasciciela i juz pieca nie ma :) Mam ok 500zl do wydania, wiem ze szalu nie ma ale zawsze to lepsze niz wiekowy blaupunkt ktory teraz mieszka u mnie w bagazniku :) Po glowie chdoza mi takie firmy jak Alpine, Crunch, Hertz, Audision, Signat, Axton.... nie wiem co jesczze w tym przedziale cenowym, problem w tym ze nie potrafie nic samemu wybrac a nie chcial bym utopic kasy tak sobie o...

 

Przegladalem allegro i trafilem na Alpina V12 MRV-F400, troszke zniszcozny ale zrobilo by sie go :) nie wiem czy to dobry wybor, tak samo lezy sobie na allegro Crunch Power Zone PZ 225.4 (wiem ze temu producentowi troszke trzeba obnizyc te nieszczesne waty)...

 

Juz zglupialem od tego piecowania :( Pozdrawiam Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ma napędzać przód to czemu wymieniłeś 4 kanałówki, chyba że chcesz ten przód napędzić w bi-amp'ingu. Za 500 zł można kupić dobrą 2-kanałówkę, trzeba tylko dobrze poszukać i do listy wzmaków które podałeś dodać kilka starszych amerykańskich piecy zapco,audio art , hifonics (od VII do X), phoenix gold, earthquake, esx itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn powiem tak: nie musi byc nowy bardziej w sumie rozgladam sie za uzywka, jak juz wspomnailem za niedlugo wywale te helixy i zaloze cos z wyzszej polki moze jakis PB, albo jak dobrze pozbieram to dego, DLS, zobaczymy. Poki co mam zmartwienie z piecykiem. Jelsi chodzi o bi-amping to nie wiem bardziej myslalem zeby 2 kanaly dac w mostek i zasilic nimi skrzyneczke. A macie jakies konkrety z allegro??

 

Male OT: Juz mi sie to forum podoba, bo ostatnio zarejestrowalem sie na forum X i tam jak zapytalem to zjesc mnie chcieli. Ale koniec ot. Dziekuje :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się zdecyduj albo ma zasilić przód czy przód i suba? jeżeli dopiero zbierasz do lepszego przodu a suba masz w jeszcze dalszych planach polecam kupić teraz 2 kanałówkę, a jak już wybierzesz jakiegoś suba to dobierzesz do niego drugi wzmak odpowiedni do głośnika.

Tak na szybko przejrzałem allegro i daje małe propozycje co wydaje mi się okey:

sony xm 6020: http://allegro.pl/item515952843_doskonaly_...e_in_japan.html

macrom 44.07 w fajnym stanie kumplowi taką kiedyś poleciłem i bardzo fajnie się sprawuje:

http://allegro.pl/item524238523_macrom_wzm...odel_44_07.html

Tu dwa wzmaki alpine ze starszej serii 3548 i 3542, moim zdaniem lepsze od v12 i jeszcze ciekawa zwrotnica do tego, która zawsze można opchnąć jak nie potrzebna:

http://allegro.pl/item524437280_alpine_zes...wzmacniacz.html

I bardzo fajny wzmak precision power będący naprawdę połączeniem 2050M i 2075M - 5075DX, stara dobra amerykańska szkoła:

http://allegro.pl/item521331740_precision_...hi_end_usa.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz mocne 4-kanały i jeżeli z przodu wylądują PB możesz poszukać w promocji nowego CARPOWER-4/400

Ale jeżeli masz bardziej ambitne plany i wylądują z przodu DEGO to szukaj jakiejś używki 2-kanałowej np. μ-Dimension μ-Jr. 2-370 lub coś z audio art, na allegro jest mnóstwo fajnych klocków w rozsądnych pieniądzach trzeba tylko polować na okazję :(

A do subwoofera w późniejszym terminie coś dokupisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i juz wiem czego mneij wiecej szukac :( czyli decyzja jest taka ze szukam dobrej 2 kanałówki na przedni zestaw a pozniej subik z nowym piecykiem :) tak przegladam sobie to allegro i natrafilem na takie klocki:

Hifonics Warrior Falcon

CRUNCH POWERZONE PZi 100.2

ESX Signum SX-260

ROCKFORD FOSGATE P 250.2

RODEK R2100A

 

o tym ostatnim tey slyszalem pochlebstwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już jesteś skłonny kupić używkę, to przy używkach pozostań, bo można kupić duuuuużo lepszy sprzęt niż nowy. Narazie nie ma niestety nic naprawdę godnego polecenia w 2-kanałówkach, ale trochę cierpliwości i napewno coś się fajnego znajdzie :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że jak poprzednio go sprzedawał to nie wspominał o tych tranzystorach, a teraz nie czytałem, 450 zl to rzeczywiście za dużo, mój kumpel wziął za 300. Ale te stare macormy to fajne wzmaki ja miałem 43.10 i polecam, bo czasem się trafiają w dobrej cenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspominał, wspominał i dokładnie 29.12.2008 tyle chciał za niego . Pytał się znajomy o niego i tyle mu zaśpiewał za niego .Stąd też wiem , że był dłubany, co oczywiście nie ujmuje mu walorów brzmieniowych ale oczywiście drugą sprawą jest ,co tam wpakował zamiast oryginalnych końcówek ?? To jedynie wie on sam. Ta aukcja teraz to już druga .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli podsumowujac mozna sobie delikatnie dac z nim spokoj :hyhy: A mam jeszcze takie pytanko jak sie u was przyjmuje taka firma jak crunch?? Chodzi mi o czystosc i jakosc bo ze mocy ma to wiem co prawda nie tyle ile podaje producent bo to troche duzo za duzo ale radzi sobie w wiekszosci :) :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o odmrozi kazde glosniki

 

Co to znaczy?

 

Czy polecam? Co mam polecić jakiś naprawiany nie wiadomo jak i czym wzmacniacz Macroma ?

 

Co prawda nie słuchałem tego Hifonicsa ... ale czytałem i słyszałem od osób "w temacie" dobre opinie o starszych Hifonach ...zresztą jutro powinienem dostać Hifonicsa Herculesa , to coś skrobnę o tej "starszej generacji" . Drugą kwestią jest też stan twojego budżetu .. 500zł to i mało i dużo ...zależy czego się oczekuje od sprzętu. Piszesz o dalszej rozbudowie i zmianie przodu ... na co ? Jeśli myślisz o zestawie za 500-600zł , to ten Hifonics powinien się sprawdzić ale jeśli dla Ciebie "zmiana" znaczy zestaw za 1000zł ,to już poszukałbym za tę kasę (500zł) jakiegoś "wyższego" klocka i to 2 kanałowego. Tak więc widzisz ten Hifonics może się okazać super klockiem ale też może się okazać "taki sobie" ... jedno jest jednak na bank pewne ... że jest sprawny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam za glupawy jezyk ale pod slowem odmrozic mialem na mysli to ze pokaza swoje pelne oblicze i to na ile je stac.

 

Twoja pierwsza opcja jest bardziej dla mnie czyli glosnickzi powiedzmy za 500 zl :hyhy: Wiesz z checia uderzyl bym w jakas 2 kanalowke naprawde dobrej jakosci ale nic na allegro nie ma a co kolwiek z nowych za ok 400 napisze to sa zle... wiec trudno mi szukac kiedy wstawiam nazwe i dostaje odp: do kitu.

 

a mowiac o polecaniu piecyka chodizlo mi o tego audisiona kolegi z forum :) a nie tego dlubanego z allegro

 

 

na allegro weszla taka zabaweczka ze sajni alpina: Alpine V12 MRV-T757 POWER Amplifier V12 poszla by penwie za 450 co oniej powiecie?? A moze lepszy ten hifoniks??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mowiac o polecaniu piecyka chodizlo mi o tego audisiona kolegi z forum

 

Albo ja czegoś nie łapię albo ... mylisz marki wzmacniaczy?

 

PS: jeśli chcesz zmienić przód na taki za 500zł (też nie najszczęśliwszy budżet , bo cięzko coś doradzić) , to Hifonics będzie OK ... zresztą za taką kasę co tu wybrzydzać jak masz 4x50 na sam przód (polecam biamping) i dodatkowo 300w rms na suba . Nawet 2 kanałówkę, bo już o monoblocku z taką mocą ciężko znaleźć w takiej kasie , a tu masz jeszcze napęd przodu niejako gratis :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry że wrzucam posta nie w temacie do końca, ale którego herculesa będziesz testował noname? Moja VII właśnie dzisiaj opuściła bagażnik, ale to ciekawy wzmak szczególnie w kasie jaką go kupiłem.

A co do tematu to może nie decyduj się teraz, tak na gorąco przemyśl co chcesz osiągnąć, poczytaj na różnych forach. Lepiej kupić jednak coś pożądnego i jeszcze przeboleć tydzień czy dwa, niż się później denerwować że można było lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...