Skocz do zawartości

Lexus LS430 sub 8" 12 ohm ???


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc w doborze głosnika. Seryjny woofer daje mniej basu niż przednie głośniki i się nie nadaje. Głośnik umiejscowiony jest w tylnej półce. Nie musi byc free air gdyż jest zabudowany. Sprawa rozbija się o to, że system działa na 12 ohm i ciężko cokolwiek znaleźc. Zastanawiam się czy 8 ohm może byc aby się nic nie spaliło. Głośnik ma średnicę 20cm a glębokośc montażowa to też około 20cm. Moc seryjnego głośnika to 100W rms. Nie wiem czy zamontowanie skrzyni w bagażniu i podłączenie jej zamiast półki spełni zadanie. Czy dzwięk dotrze. Wszystko jest wygłuszone. Kanapa na stałe z regulacją, masażami, chłodziarką. Za oparciem, prawie na szerokośc półki jest zabudowany nawiew z filtrem oczyszczającym, mający wyloty w tylnej półce. System dzwiękowy to nie Mark Levinson a chyba Pioneer. Proszę o radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie miałem okazji słyszeć osobiście, ale pamiętam ,że w rozmowach o Lexusach, często się słyszało, że system nagłośnienia jest całkiem dobry, bodajże sygnuje go Mark Levinson?

http://www.lexus-concept.pl/wyjatkowy-system-naglosnienia-w-nowym-lexusie-ls/

 

Ale to jest nic... :D Właśnie wchodzi nowa Ska w najwyższej opcji system audio ma 24 głośniki?! I tunel środkowy wykorzystany jako pudło rezonansowe(cokolwiek to znaczy? ) :)

"Mercedes zadbał także o walory akustyczne auta – zostało ono wyciszone z użyciem 150 różnych materiałów wytłumiających. Dzięki temu pełne skrzydła rozwinąć może system nagłośnienia dostarczony przez Burmestera – o mocy 1500 watów, liczący 24 głośniki i symulujący efekt trójwymiarowego dźwięku."

 

http://media.daimler.com/dcmedia-pl/0-1120-1257346-48-1585208-1-0-0-0-0-0-16562-1239063-0-1-0-0-0-0-0.html

 

Ale Burmester poszedł po rozum do głowy i tor mid/tw jest postawiony na analogowych elementach a nie cyfrowych końcówkach, jest także opcja pure, bez żadnych zbędnych efektów.

Zaś jeśli chodzi o 3D zastosowali także głośniki w podsufitce. Najlepsze jest to ,że taką Ską można na legalu podjechać na EASCĘ w mini i wystartować na serii, mieszcząc w budżecie do 4 tys... Wiem to głupie, ale tak jakoś mi się skojarzyło... :rotfl:

 

No ciekawe, ciekawe... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JL będzie pasować dość dobrze. Były też helixy 2x6ohm. Ogólnie można też szukać głośników domowych 15ohm, ale to chyba egzaminu niezda.

 

Lepiej wyprowadzić wyjście na suba z wyjść wysokonapięciowych. Najmniej roboty będzie, a dodatkowy piecyk i sub jaki chcesz bez kombinacji. 100W RMS jakby nawet było przy tych 12ohm to łba nie urwie i czuje że nawet te JL czy Helixy o których mowa nie rozwiną w 50% swoich możliwości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Nigdy nie miałem okazji słyszeć osobiście, ale pamiętam ,że w rozmowach o Lexusach, często się słyszało, że system nagłośnienia jest całkiem dobry, bodajże sygnuje go Mark Levinson?

 

Miałem okazję posłuchać chwilę LS460 i powiem, że gra całkiem przyzwoicie żeby nie powiedzieć przyjemnie dla ucha. Przy takim wyciszeniu auta i cichym szemraniu V8 jazda robi wrażenie (nawet bez audio) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Skoro końcówka ma 100 RMS przy 12 Ohm to można zejść z impedancją na jakiś głośniczek 2x4 Ohm dostępna moc by wzrosła, pytanie jedynie czy ta fabryczna końcówka nie puści siwego dymu i to przetrzyma?
Wolałbym jednak nie sprawdzać tego :) No i niekoniecznie musi moc wzrastać, lub może nieznacznie. Więc jeżeli ma to grać to lepiej kupić jakiegoś używaka piecyk i głośnik jaki chcemy, niech to spełnia zadanie a nie. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega w Hondzie Accord całkiem wymontował z półki fabryczny sub (też 20cm) razem z jego dolną, plastikową obudową, zostawił tylko w półce oryginalną maskownicę od tego głośnika. Do bagażnika dał nową 20-kę w małej skrzyni closed do tego wzmacniacz tylko do tego suba. Nie mogę porównać wygłuszenia (kanapy) Lexusa i Hondy ani nawet fabrycznych systemów audio w tych autach ale u kolegi różnica była b.duża na plus dla dokonanej zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest to ,że taką Ską można na legalu podjechać na EASCĘ w mini i wystartować na serii, mieszcząc w budżecie do 4 tys... Wiem to głupie, ale tak jakoś mi się skojarzyło...  :rotfl:

 

No nie wiem czy tak hej-siup. Jeżeli w detalicznym cenniku wyposażenia auta występują dodatkowe dopłady do różnych bogatszych od serii wersji systemów audio, to takie dopłaty będą właśnie ceną sprzętu + 200Euro liczone za podstawową serię. Czasem może i w Maxi się nie zmieścić.  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeśli dobrze zrozumiałem , słowo "seria" w myśl regulaminu oznacza wyłącznie najprostszy bez dopłat system i jeśli dokupujemy jako opcję wyższy, mimo ,że z fabryki na zasadzie np dorzucenia opcji skórzanej tapicerki to taki system nie jest już liczony jako seria a traktowany jako sprzęt liczony do wyceny normalnie na arkuszu?

No to nici ze startu w mini, tą Ską... Bo Burmester kosztuje 35 tysi extra, a już miałem zacząć grać namiętnie w totka aby sen się spełnił... haha... :D:hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o LEXUSa to Mark Levinson gra naprawdę fajnie jak na audio fabryczne.

Audio w modelu LS 430 powiem szczerze wypada średnio.

Jeśli chodzi o wersje bez Marka Levinsona - jest to pioneer  - z graniem nie jest zbyt dobrze.

We wszystkich modelach LEXUSa po 2006-2007 roku systemy ML grają naprawdę na dobrym poziomie.

Model LS ma najbardziej rozbudowany system ML i to słychać że się naprawdę dobrze przyłożyli do pracy :wink: .

Polecam odsłuch tego modelu (LS) - zwłaszcza roczniki od 2007 do 2010 rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...