Skocz do zawartości

Pytanie odnośnie wyboru sprzętu.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

To mój pierwszy post na tym forum więc od razu chciałem przywitać wszystkich użytkowników i adminów.

Od jakiegoś czasu przymierzam się do zmiany systemu grającego w peugeocie 206. O CA mam wciąż małe pojęcie ale ostro studiuję forum już od jakiegoś czasu.

Jestem dość ograniczony budżetowo, a wybór dotyczyć ma sprzętu, który będzie sprawował się dobrze - przede wszystkim zależy mi na czystym dzwięku. Chciałbym żeby

nowy sprzęt zagrał też głośniej niż fabryczne głośniki ze starym radioodtwarzaczem.

 

Po przeczytaniu wielu opinii na forum myślałem o następującym zestawie:

Radioodtwarzacz - Alpine CDE-9874R

Głośniki - HELIX DARK BLUE 62.1

Z zakupem wzmacniacza na razie się wstrzymuję, chcę zobaczyć czy naprawdę mocno wciągnę się w CA. Jednak na 100% zabiorę się za wygłuszenie drzwi.

 

Problem jest taki, że właściwie byłem już zdecydowany na zakup tego sprzętu, jednak to radio ma 4x45W. Ponieważ nie będę inwestował we wzmacniacz czy poradzi sobie ono w miarę dobrze z Helixami 62.1? Trochę zdezorientowały mnie niektóre wypowiedzi na forum. Zaznaczę jeszcze raz, że super mocne uderzenie nie jest póki co moim celem. Jeśli jednak faktycznie na tym radiu ma to grać średnio nawet przy wygłuszeniu, proszę o ewentualnie inne propozycję. Cenowo w granicach wymienionego wyżej sprzętu.

Będę wdzięczny za wszystkie opinie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry kierunek bo zaczynasz od zmiany jednostki sterujacej i systemy przedniego,

jak alpnia to tylko seria CDA, tak bym polecil,

helixy sa to bardzo fajne glosniki, nie maja moze duzo basu ale graja bardzo poprawnie,

radio sobie z nimi spokojnie poradzi ALE pod wzmacniaczem zmienia swoje oblicze :) zagraja mocniej dokladnie dynamiczniej, jesli nie ma byc wzmacniacza polecil bym wymiane przewodow glosnikowych od radia do zwrtonicy, 1.5mm2 badz 2.5mm2,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki, że właściwie byłem już zdecydowany na zakup tego sprzętu, jednak to radio ma 4x45W.

 

mocy maxymalnej.. zawsze zwracaj uwage na moc RMS. Przewaznie radia maja okolo 4x20w RMS wiec jesli cokolwiek maja napedzac to tweetery.. Jesli koniecznie chcesz nowe radio to wez 9874 jednak jakbys sie namyślił na używane radio co bedzie dużo lepszym rozwiazaniem to szukaj jakiegos alpine z serii CDA.

 

 

A zainwestować w Dystanse? Jeśli tak, to jakie polecilibyście do tych głośników ?

 

wszystko zależy od tego jaki masz samochod, jakie miejsca na głosniki (srednica, do czego sa przykrecone). Zazwyczaj w necie znajdziesz dedykowane do Twojego samochodu dystanse ale nie zawsze;) Dlatego napisz przedewszystkim jaki masz samochod i miejsca na glosniki gdzie i jakie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...