Skocz do zawartości

Magnat zamiast w Logic7 w zakupionym e65


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, miesiąc temu kupiłem auto bmw e65 juz z zamontowanym wzmacniaczem Magnat zamiast oryginalnego Logic7 który spalił się poprzedniemu właścicielowi.Wygląda tak jak na zdjęciu. Nie znam się na tym i nie mam pojęcia dlaczego jeden kanał jest odłączony. Drugie pytanie to czy wznacniacz nie jest słabej jakości a tym samym nie pogarsza jakości dzwięku?http://vpx.pl/i/2013/07/10/20130710_223200.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne. Z tego co wiem do logic 7 powinno byc co najmniej 6 kanalow (tweeter, srednie i basowy - wszystko x 2). Na pierwszy rzut oka jest 2 razy za malo. Moze byly wlasciciel podlaczyl lewą i prawą strone do tych samych koncówek. Sprawdz czy balans dziala.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaraz sprawdzę czy działa balans, ale czy nie wiem czy dam radę zrobiź zdjęcie od strony głośników bo przykręcony jest na samym dole. Poprzedni właściciel dał do jakiegoś "speca" i jak to on rzekł, zrób tak aby grało :)


Balans działa i odkryłem że nie działa głośnik w lewych drzwiach przednich, poniżej zdjęcie od strony okablowania wzmaka

http://vpx.pl/i/2013/07/11/20130711_091852.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś zrobił ci z 6 kanałów..4 kanały..:) Widać jak byk że są po podłączane po dwa głośniki pod jeden kanał..do tego te kable zasilające..

Na twoim miejscu oddałbym autko na poprawkę instalacji komuś kto ma pojęcie. 

I zamiast tego Magnata wstawiłbym coś ambitniejszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaraz sprawdzę czy działa balans, ale czy nie wiem czy dam radę zrobiź zdjęcie od strony głośników bo przykręcony jest na samym dole. Poprzedni właściciel dał do jakiegoś "speca" i jak to on rzekł, zrób tak aby grało :)

Balans działa i odkryłem że nie działa głośnik w lewych drzwiach przednich, poniżej zdjęcie od strony okablowania wzmaka

Nie spalil sie wzmacniacz logica, tylko koncowka w "radiu". Przednie glosniki sa zasilane wlasnie z tamtej koncowki. prawdopodobnie wlascicielowi poprzedniemu najpierw trzeszczalo a ostatecznie padl dzwiek. podlaczyli wzmacniacz czterokanalowy i tyle. mialem kiedys to auto i dokladnie te same problemy. moj spec ca sobie z tym poradzil naprawiajac wlasnie radio. sprawdz ile glosnikow w ogole dziala ci w aucie (deska, drzwi p+t, polka i suby). pytasz czy nie pogarsza dzwieku, rozwiazanie jakie zastosowali pogarsza jakosc tego fabrycznego systemu (ktory i tak nie jest rewelacja).

Ktoś zrobił ci z 6 kanałów..4 kanały.. :) Widać jak byk że są po podłączane po dwa głośniki pod jeden kanał..do tego te kable zasilające..

 

tam sa glosniki odseparowane wiec pwenie dlatego jest "zwora" i powinno dzialac 7 kanalow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłączyłem ten ostatni kanał i wszystkie głośniki działają oprócz subów..właściwie wiem, że powinny być pod siedzenia i "namacalnie" nic nie wyczułem aby tam się znajdowały..

suby musza tam byc. zwykla plastykowa zaslepka na rowno z dywanem.

p.s. ustawienia logica masz w menu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku logic7 każdy głośnik jest podłączony pod wmacniacz, a dźwięk do wzmacniacza(podobnie jak w przypadku zmieniarki) idzie po światłowodzie.

Uszkodzone wmacniacze logic7 to notoryczny problem.

 

Głośniki przednie zasilane są z końcówki radia w przypadku zwykłego systemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku logic7 każdy głośnik jest podłączony pod wmacniacz, a dźwięk do wzmacniacza(podobnie jak w przypadku zmieniarki) idzie po światłowodzie.

Uszkodzone wmacniacze logic7 to notoryczny problem.

 

Głośniki przednie zasilane są z końcówki radia w przypadku zwykłego systemu

Bzdura.

Czy jest to zwykly czy logic, to przednie glosniki i polka jest zasilana z ask'a. Natomiast w przypadku logica dochodza glosniki tylnych drzwi i centralniak zasilany wlasnie ze wzmaka. subwoofery w obu przypadkach sa zasilane ze wzmaka.

"notoryczny problem" wzmakow lezy gdzie indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura.

Czy jest to zwykly czy logic, to przednie glosniki i polka jest zasilana z ask'a. Natomiast w przypadku logica dochodza glosniki tylnych drzwi i centralniak zasilany wlasnie ze wzmaka. subwoofery w obu przypadkach sa zasilane ze wzmaka.

"notoryczny problem" wzmakow lezy gdzie indziej.

Wątpię by Cursor się mylił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam po dłuższej przerwie. Po zaczerpnięciu opinii i lekturze w wolnej chwili okazało się, że dźwięk idzie max 150hz z ask i przez to nie słychać basu. Radio zostanie przekodowane na pełne pasmo i wleci wzmacniacz 5.1  4 kanały na przód/tył i 1 na subwoofery pod siedzeniami - są one 2ohmowe, więc trzeba by je podłączyć szeregowo, by uzyskać 4ohm. Jaka wzmacniacz byście polecili na taki zabieg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to znaczy, ze wczesniej nie zostalo przekodowane wyposazenie samochodu/zmienione na hifi. tak jak powinno byc przy usuwaniu wzmacniacza l7. jak ci ktos powiedzial , ze to zmieni zakres czestotliowosci wysylanych do glosnikow w drzwiach to sie myli. za bas w tym aucie odpowiadaja suby pod zydlem lewym i prawym zasilane juz z oddzielnej koncowki

p.s. petla jest zrobiona aby pozostala czesc auta funkcjonowala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...