Skocz do zawartości

Helix DXP-6 cięcia i czasy


Morfi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

czytam instrukcję od tego procka i nie mogę dojść do tego, jaki jest skok w LPF i HPF. Zakres jest w instrukcji, niby 40Hz-10kHz. Jednak nie ma podanego skoku. Podobnie dla czasówek. Gdzieś na jakiejś stronie wyczytałem, że skok jest co 0,5 ms, w instrukcji o tym nic nie piszą. Wszędzie jest napisane, że płynna regulacja. Czy ktoś miał doświadczenie z tym prockiem i może coś o nim napisać?

No i jak z grywalnością tego grajka?

 

z góry dzięki

 

EDIT, doczytałem, czasówka co 0,2 ms. Jednak o cięciach nigdzie nic nie ma...

 

EDIT2, w katalogu helixa z 2009 roku pisze, że czasy co 0,5 ms. I weź tu bądź mądry...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego modelu nie miałem w rękach ale bawiłem się Helix P-DSP i tu z tego co pamiętam był czas co 0,2ms a skok w zwrotce bardzo mały.Nie pamiętam ale można było bardzo precyzyjnie poustawiać.Ciekawostką była płynna faza dla subwoofer'a mino czasówek :wink2:

Ps. w linku masz screen,powinien Ci sporo wyjaśnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

soft pozostał podobny, dodatkowo ma automatyczne wykrywanie sygnału cyfrowego, tak więc odpada kombinacja jak to uruchamiać.

 

no i wygląda tak jakoś profesjonaniej

 

 

 

http://www.audiotec-fischer.de/images/thumbnail/produkte/xlarge/HELIX/Prozessoren/DSP-Pers.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem to sam i przekazują dla potomnych:

HPF, LPF:

40, 45, 50, 55, 60, 70, 80, 90, 100, 110, 125, 140, 160, 180, 200, 225, 250, 280, 320, 360, 400, 450, 500, 570, 640, 720, 800, 900, 1k, 1,1k , 1.2k, 1.4k, 1.6k, 1.8k, 2k, 2.2k, 2.5k, 2.8k, 3.2k, 3.6k, 4.0k, 4.5k, 5.1k, 5.7k, 6.4k, 7.2k, 8.1k, 9.1k, 10k.

 

czasy: 0,2 ms.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

W morzu off-top i pozamykanych tamatów pozwolę sobie wznowić ten temat.

Mam pewien denerwujący problem z prockiem Helixa P-DSP.

 

Procesor dość często nie ładuje na starcie żadnej memorki (mruga czerwony led) i w efekcie nie startuje. Objawia się to szumem w głośnikach i brakiem dźwięku. Wszystkie ustawienia pamięta, bo po wyłączeniu silnika i włączeniu za którymś razem ponownie, uruchamia się. Nawet jak przez kompa wczytam 2 memorki, to po odłączeniu kompa i podłączniu ponownie, obydwie są "puste". Mimo to, pamięta wszystkie zapisane ustawienia. Problem wcześniej był marginalny, teraz występuje bardzo często. Resety procka pomagają na krótko. To Ewidentnie wina softu. Ma ktoś może pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.     Oczywiście nie pytam, czy wprowadzane ustawienia są zatwierdzane przyciskiem „STORE DSP” J

2.     Po podłączeniu do komputera program odczytuje bieżące ustawienia, ale nie pokazuje co jest na której pamięci, ponieważ:

- domyślna pamięć dla sposobu programowania przez komputer to pamięć nr.1 – zielona dioda.

- pamięć nr.2 – pomarańczowa dioda, to domyślna pamięć dla programowania przez kartę microSD.

Podczas ustawiania w programie PC Tool można tymczasowo korzystać z obydwu komórek pamięci, aby sobie coś sprawdzić, czy porównać ale przy zatwierdzaniu przyciskiem „STORE DSP” aktualne ustawienia zapisywane są tylko do pamięci nr.1 – zielona dioda.

3.     Zawsze najlepiej korzystać z najnowszej wersji PC Tool. Po podłączeniu do komputera program zaproponuje przesoftowanie procesora do najnowszej wersji.

4.     Oczywiście może to być również uszkodzenie procesora i jeśli pierwsze 3 punkty są jasne i tak się właśnie postępuje, to niestety ale urządzenie trzeba będzie wysłać do serwisu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inne pytanie odnoście Helixa DSP - czy to prawda że procek ma problem z utrzymaniem poziomu głośności na cichych fragmentach utworów - głośność "pływa" (  przy sterowaniu po wejściach głośnikowych, właściwy sygnał podany po cyfrze  ) ?

 

Czy jest jakiś nowy soft który poprawia tę przypadłość ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. :cisza:  Nie mam problemu z wprowazdonymi danymi. Procesor jeśli się włączy ładuje dobre dane. Z tym, że nie zawsze się chce włączyć...

2. Czyli zjawisko, że podłączając komputer nie wyświetlają się nazwy załadowanych plików jest normalne. Nie twierdzę, że tak nie jest, bo nie testowałem kart pamięci (zrobię to)

3. od roku korzystam z najnowszej wersji. Teraz wyszła wersja 2.93 także spróbuję (choć nie ma w niej zmian w funcjonalności)

4. Szkoda. Fakt, wcześniej problem występował sporadycznie ale teraz jest to męczące.

 

Spróbuje wgrać ten nowy soft, i załaduje ustawienia najpierw z kompa, a potem takie same z karty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inne pytanie odnoście Helixa DSP - czy to prawda że procek ma problem z utrzymaniem poziomu głośności na cichych fragmentach utworów - głośność "pływa" (  przy sterowaniu po wejściach głośnikowych, właściwy sygnał podany po cyfrze  ) ?

 

 

 

Tak , niestety ma z tym problem.

 

Potencjometr załatwia sprawę, nowy soft 3,0 ma niby sobie z tym radzić, jak wyjdzie zobaczymy.

 

 

Spróbuje wgrać ten nowy soft, i załaduje ustawienia najpierw z kompa, a potem takie same z karty.

 

Powyższe info otrzymałem z serwisu , nic nie zmieniałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...