Skocz do zawartości

Wzmacniacz pod woofery R6A


duber
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Po zmianie auta idą zmiany w CA.

Chcę a nawet muszę zmienić 80% posiadanego sprzętu.

Potrzebuję wzmacniacz do napędzenia samych wooferów r6a(4 sztuki).Fajnie by było aby był trzy/cztero  kanałowy aby moooże w przyszłości napędził jakiegoś małego suba(może dwa)ale 8" zabudowanego w boczki bagażnika.Jaki sub nie wiadomo,pierw posłucham jak spisze się przód czy będzie potrzebny sub.

Zależy mi aby jego gabaryty były w miare jak najmniejsze.Ale ważne, ma sobie poradzić z r6a w 2 ohmy na kanał.

Kwota hmm ok 500-600zł w używce.

Dużo czytałem o wzmakach ale zawsze były opisy sugerujące jak gra na nim góra,stereofonia itp...U mnie  góra będzie na morelach więc...hmm

Jakie macie propozycje wzmacniacza pod same woofery?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same woofery czyli będzie aktywka ?

Jedną parę męczyłem pod Audio Systemem F2-280 ( 225 RMS na kanał w 2OHM, 145 w 4OHM), Infinity Kappa 102A, około 200 RMS w 2OHM), a obecnie Pioneerem GM-X944.

Każdy z tych wzmacniaczy dawał sobie radę, najbardziej twardy i suchy był Audio System - ale miał świetną kontrolę nad głośnikami.

Inifnity Kappa 102A - pomimo, że papierkowo słabszy od poprzednika wydawał się być sporo lepszy brzmieniowo. Takie typowe amerykańskie brzmienie, sporo miękkiego dołu

GM-X944 w aktywce pędzie R6A i CP DT284 - i ten zestaw chyba pozostanie na dłużej. Ma w sobie cechy jednego i drugiego. Fajna kontrola, mocy nie brakuje, 4 kanały, a więc bez obciążania wzmaka mógłby napędzić 4 woofery, a w razie czego w 2OHM też da sobie radę, a i 2 kanały na tweeter zostaną z osobną zwrotką do 9 khz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może Phoenix Gold ZX 350, na złotej płycie, mały gabarytowo,wentylatorek więc się nie ugotuje w zabudowe, komplet HPF/LPF oraz funkcja bypass, przy cięciu aktywnym wyłączająca zwrotki.

Nominalnie 2x 100 w 4 Ohm, lub 2x200 RMS w 2 Ohm (co tylko świadczy o doskonałej sekcji zasilania skoro moc dubluje się idealnie wraz ze spadkiem impedancji). Oczywiście te moce są papierowe... A jako ,że jest to oldschool made in USA to... Mocy Ci panie pod dostatkiem. Słuchaliśmy ze Sławą u niego w Omedze pod Focalami K2P i trzymał je króciutko kontrolą za "pysk" aż miło, wykopu również nie brakowało.

W tym wszystkim jest mały minus ( jak to w życiu nie ma tak różowo), cena odbiera trochę od tych założynych "pincet". Ale z pewnością spełniłby założone potrzeby: wykop, kultura, spory RMS, małe gabaryty.

 

post-4530-0-44931800-1371749382_thumb.jpg

 

post-4530-0-13048100-1371749381_thumb.jpg

 

post-4530-0-98485500-1371749379_thumb.jpg

 

Wymiary: szer.27 wys:5 dł:22.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet ceny nie moge wygooglować :/ po ile to chodzi?

 

Ancymon kupował w zeszłym roku od kolegi z forum za 1,2 tys. Nie mała, ale to klasa A3ki, a brzmieniowo myślę ,że by "odmulił" woofery względem dość ciepłego DLS i trochę nadał im wigoru i kicka a nie samego ziania cieplutką mocą A3(aby było jasne DLS A3 to zajefajny piec, ale jak każdy DLS dobrze go użyć świadomie, a z R6A nie wiem czy to najszczęśliwsze zestawienie). Ciepły piec, kluskowate woofery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżet padł jak Krzyżacy pod Grundwaldem :D

Ale weż pod uwagę ,że już się przyzwyczaiłeś do dobrego grania bo "Ultimate" sroce spod ogona nie wypadł i aby nie było tak jak u mnie ,że jak zachciało mi się zmienić A7 to potem przewaliłem ileś tam szt piecy, bo okazywało się ,że miało być lepiej a DLS postawił poprzeczkę naprawdę wysoko. Więc oczywiście z "budzetem" można jechać niżej ale nie z klasą pieca jako taką, bo się możesz rozczarować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie problem 1-2 miesiące dłużej mi odkładać na wzmaka...i tak jeszcze podwójne panele w drzwi muszę "zrobić"

Potem słupki pod morele ehh...trzecie auto od zera zaczynać...

Ale jeszcze piszmy o wzmakach bliższych kwocie ok.600zl :)

A jak w tej kwocie uda się 

 

 


z "budzetem" można jechać niżej ale nie z klasą pieca
zmieścić w podobnej "jakości" pieca to super
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle,że do tych "kluskowatych" wooferów którym trzeba z pieca wigoru i kicka dodać

A co może DLSy grają twardym , zwartym brzmieniem, czy może dośc ciepłym? Bo zaraz wypalisz ,że Morel ostrzy górę.... :wink:

 

 

(...tu przerwa na :rotfl: )

Co do Twojego ...... śmieszku, to chciałbym posłuchać R6A pod A3 i w tym samym aucie pod dobrym amerykańcem... Gdzie pojawi się więcej treści a mniej samego ciepłego basu.

Mam np PG ZPA 0,5 mozna podpiąć w jakimś aucie na pikniku jeśli będzie jakieś z R6A. I posłuchać...

Edytowane przez powalla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...