Skocz do zawartości

Jednostka centralna tylko jaka i co :)


Vincent
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jako, że pozbyłem się swojej alpinki cda117ri przyszedł czas na szukanie czegoś co ją zastąpi. Założenie jest takie, że jednostka ma mi dać możliwość zrobienia pełnego zestawu 3 way z przodu + sub. Jakoś mocno ukierunkowany w stronę alpinki tak więc pomyślałem od razu o 700/701+jednostka z wyjściem optycznym. Zmieniarka nie wchodzi w grę bo po prostu mi się to nie widzi. Po przeczytaniu sporej ilości tematów, rozmowie z paroma osobami i grzebaniem po aukcjach itp itd znalazłem parę ciekawych jednostek ale problem jest w tym, że tak na prawdę wiadomości o nich jest raczej nie zbyt dużo albo ja szukać nie potrafię :P Jednostki jakie mnie zainteresowały to:

-Alpine DVA 7996

-Alpine CDA 7949 (i tu mnie ciekawi co to jest warte)

-Alpine DVA 9861

-Alpine CDA 7998

-Alpine 7969

 

I tutaj jest moje pytanie czy ktoś coś o którymś z tych jednostek wie itp itd? Był bym na prawdę bardzo wdzięczny za wszelkie info i porady :)

 

Dodam, że staram sie nie być ograniczony i jeśli jest sposób np aby postawić 3 way + sub w pełni aktywnie np za pomocą pionka i w podobnej kasie jak wyjdzie mnie taki zestaw Alpine tzn. ok. 2kzł to jestem otwarty i na pewno przemyśle każdą możliwą opcje :)

 

Pozdrawiam i jeszcze raz z góry dzięki za wszelkie rady itp :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Z radyjek, które wymieniłeś raczej odrzuciłbym 7969 oraz 7949. Stare urządzenia, które mogą mieć problemy z niezawodnością. 

 

7998r (o ile pamiętam 7998 nie miało optyka) raczej ciężko będzie znaleźć w dobrej cenie a szkoda go brać tylko do optyka.Poza tym mechanizm opuszczania panela też potrafi być awaryjny.

 

Skupiłbym się nad DVA9861, DVA9860 (trzeba przypilnować żeby była skrzyneczka z optykiem do radia) oraz DVA7996 (tutaj również różne ceny bywają na rynku).

 

Innym wyjściem jest Pioneer DEX P9 + DEQ (czasem okolicach 2500zł można trafić), DEX P99RS (sama jednostka) oraz Clarion HX D2 ew. DRZ 9255 (też sama jednostka bez zdejmowanego panela).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu jeździłem z DVA-7996R + H600.

Świetna jednostka. Nie do zdarcia, wykonana w bardzo wysokim standardzie (niektórzy mówią na nią Baby F1, bodajże z racji zastosowanego napędu). Na obsługę funkcji procesora nie pozwala, ale przy 700 nie będzie Ci to potrzebne.

Do tego nieźle się prezentuje wizualnie.

Z resztą - Mehow jeździ z takim setup'em - zapytaj go o wrażenia gdy wróci.

 

Swoją drogą, nawet DVA solo grała na niezłym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doprecyzowałem żeby później ktoś nie miał niespodzianki :wink:

 

Do autora tematu, jako samo źródło do optyka to raczej bym sobie odpuścił 7998R ze względu na jego spora cenę. Można znaleźć coś sporo tańszego, co w tej roli sprawdzi się równie dobrze. Tak jak już kilka osób wspomniało szukałbym jakiegoś DVA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mądrych to fajnie posłuchać :) Za około 600-700złociszy mogę mieć DVA 7996 co myślę, że wcale nie jest złą kasą. Do tego 700/701 to wychodzi około 2kzł a jak uda mi się dorwać na aukcji to i wyjdzie poniżej 2 :D. Jak znalazłem to i Clarion jest w podobnej cenie tzn około 2kzl. Pioneer DEX P99RS też plącze się w granicach 2500-3000. DRZ 9255 też znalazłem za 1800zl wiec wszystkie te jednostki poza pionkiem P99 nie znacznie odbiegają od siebie cenowo. Tak się zastanawiam czy jest między nimi aż taka różnica? Z Mehowem kiedyś rozmawiałem i on swojej Alpince nie ma raczej nic do zarzucenia tylko nie pamiętam czy on miał proca do niej czy tylko samą jednostkę. Patrząc na to wszystko to alpina wychodzi najtaniej ale czy najlepiej? Chodzi za mną ten Clarion HX-D2 i z tego co trochę poczytałem to też jest kombajn. Problemy mogą być ze znalezieniem bo na chwilę obecna z DVA jest tylko ta 7996 a znalezienie np 7998 w miedzi z optykiem może być nie lada wyzwaniem. Co prawda nie miałem okazji słuchać tego Clarka ale jakoś on dziwnie do mnie mówi :) Tak czy siak ma to być jednostka która zagości u mnie na dłuuugoo więc staram się jakoś to pozbierać do kupy i po prostu wybrać najbardziej odpowiednią jednostkę. Dodam, że lubię słuchać muzyki w aucie dosyć głośno i jak ja to określam takiego grania z pazurem z jajami :P Czeka mnie w takim razie ciężka decyzja co i jak wybrać pewnie zależy co i w jakim stanie mi się uda znaleźć. Wnioskując z waszych wypowiedzi mogę stwierdzić, że w kwestii Alpine różnica miedzy źródłami będzie raczej nieznaczna?? Jeśli gadam bzdury to proszę mnie opierniczyć :D Pozdro i mega wielkie dziękuje za wypowiedzi i pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

600-700 PLN za DVA-7996R jeśli jest w dobrym stanie to moim zdaniem bardzo przyzwoity pieniądz.

Procesor umieszczony blisko wzmacniaczy to też wartość nie do pogardzenia w takim "przyjemnym" środowisku jak auto.

 

Jeśli z Mehow'em dyskutowałeś o 7996, to raczej nie o pracującym solo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja bym tego nie nazwał ale tam parę zdań zamieniłem bo byłem po prostu ciekawy :P To fakt Procek był by w bagażniku zaraz obok wzmaków. Jedyny minus to to, że ta DVA 7996 jest w wersji USA wiec kicha z radiem trochę i nie wiem czy jakiś innych kwiatków tam nie ma. Nie wiem kiedy Mehow wraca to bym go może po molestował trochę co i jak on by ja opisał. M_A_X_A_M Tutaj jest to też o tyle kuszące, że takie właśnie zestawienie cenowo wychodzi najtaniej co zostawia mi więcej środków na przód itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał ma bodajże DVA-7996R i z tego co pamiętam, z radiem żadnych problemów nie było.

Najpewniej miał wówczas podłączoną 700'tkę.

Mocną stroną 7996 jest jak dla mnie pancerna konstrukcja i fakt, że winda jest zmotoryzowana - z tego co pamiętam, 9860/1 mają chyba ręcznie obsługiwany panel.

Nie wiem jak w 9860/1, ale w 7996 można również wyłączyć wyświetlacz, z czego bardzo chętnie sam korzystam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Ancymon a powiedz mi jak jest z tym czytaniem płyt u Ciebie? Tylko ori krążki czy jak to tam się odbywa

 

u mnie tylko oryginały w zasadzie, ale sporo zależy od samego stanu lasera... Ja chciałem wymieniać na inny laser może, ale ostatecznie zgubiłem panel i czekam na nowy + chyba sprzedam radio, bo nie pasuje mi do nowego auta :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zwany black out czy jakoś tak. Wersja z R to wersja z RDS'em z tego co wiem i ona jest właśnie na fale radiowe Europejskie bo nie pamiętam które ale jedne są parzyste a inne nie. Pewnie jakoś to radio by odbierało ale to mniej istotne raczej zależy mi na tym jak to gra itp niż czy mi radio Maryja będzie odbierało ;) W sumie niskie auto i twardy zawias z dużymi felgami przemawia za 7996 bo w takim aucie laser też nie ma lekko :P

 

Czyli rozumiem, że po za samym laserem i wyglądem z poprzedniego tysiąclecia :P nie można się przyczepić do tego grajka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eHhhh.... Nie ma to jak nie weryfikowanie informacji tylko rzucanie od razu że człowiek coś wymyśla :) Nie bój się z palca tego nie wyssałem. Jak już chcesz wiedzieć to w Kanadzie :) na Ebay.com :) Szrotem to on raczej nie jest ale ślady użytkowania ma na pewno jakieś. Na biegu to ja mogę samochodem jeździć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na jedynce z piskiem opon do kanady grzej po tego clariona .....bo smieszne pieniazki sa do zaplaty . Moze jak dojdzie clo i koszt wysylki to juz nie bedzie to okazyjna kwota...Wiem tylko tyle ze za ladna i w pelni sprawna sztuke w Polsce trzeba minimum dac 2.600zl i to tez jak ktos glodny jest na monete.

Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawiasz trochę wrażenie jak byś się mocno spinał ;) Nie będę darł samochodem tam bo jak zdecyduje się na jej kupno to spokojnie poradzę sobie z jej ściągnięciem. Nie rozumiem po prostu takiej formy rozmowy ale co ja tam wiem jak w nogach śpię :D Nie no żarcik :P Tak czy siak szukam po prostu jednostki dla siebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...