Skocz do zawartości

Usztywnienie drzwi - czy to ma sens


pawelszu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wiem że każdy odpowieże to ma sens ale mi chodzi raczej o sposób usztywnienia.

No wiec odkryłem ostatnio ze mozje drzwi wymagaja poprawy

 

Pacjent drzwi mazda 6

Skonstuowane są że cały środek jest z jakiejś plastikowo-piankowej płyty.

 

Bez płyty wyglądają tak

http://timm.dmhost.pl/AUTO-VEYRON/010-STYCZEN/SDC19631.JPG

 

Płyta wygląda tak

 

http://mazdy.pl/photos/mazda-6-02-07-r-podnosnik-szyb-prawy-przod-czesci-2855472785.jpg

 

 

Zmontowane są tak
 
http://img23.otofotki.pl/obrazki/yo337_DSCN0953.JPG

 

Po oklejeniu wyszło tak (oczywiście środek (blachy) drzwi są rónież porządnie wykleione

 

http://imageshack.com/scaled/large/10/0ddm.jpg

 

Niestety ostatnio stwierdziłem że jest to nie wystarcające, ten plastik potrafi się poruszyć. ale napotkałem duzy problem. Ta cholerna mata STP nie chce odejść nawet po podgrzaniu. a ja głupi pozakleiałem wszystkie śruby mocujące

Wiec zastanawiam sie czy da się je usztywnić tak jak to zrobił hippek u siebie w mazdzie czyli pastą braxa.Z tego co widziałem też kładł ja na matę.

http://www.audiocar.pl/forum/viewtopic.php?t=2175

 

Ale znowu słyszałem ze pasta z takiej powierzchni moze sie nie trzymac.

Ma ktoś doświadczenia?

Ewentulanie zastanawiałem się nad włożeniem jakiegoś kołka miedzy to poszycie a wzmocnienie metalowe drzwi i skleienie ich (nie wiem czy to dobry pomysł, przy stłuczce moće ten kołek narozrabiać chyba ze bedzie w miarę łamliwy.

 

Ma ktoś pomysł jak to poprawić?

Jak nie bedzie sposobu to usiade z żyletką i będę zrywał STP tylko co to da...

 

Pozdr

Pawels

 


 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

 

 


Ta cholerna mata STP nie chce odejść nawet po podgrzaniu. a ja głupi pozakleiałem wszystkie śruby mocujące

Przecież widać gdzie są śruby... nożykiem dookoła i masz śruby na wierzchu.

Usztywniać pastą brax'a? wg mnie mniej niż słaby pomysł... odkręć, zrób 2 warstwy laminatu od spodu, przykręć, napij się piwa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak już chcesz zrobić coś na styl braxa piasek kwarcowy zmieszaj z żywicą na sam koniec taka masa ma wytrzymałość 30Ton na pewno nie będzie pękać. Stosuję się ją do odlewów matryc CNC. Więc zarówno będziesz miał laminat jak i sztywność konstrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze moge zaproponowac taka mate jak Adamu kladl u siebie z meteriałem na wierzchu i nasaczyc ją dobrze zywicą zeby stwardniala, (pozniej mozna jeszcze na ta jakos mate zywkle polozyc) i na to pianke np. GMS zeby docisnać do tapicerki i powinno byc "si" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


to usiade z żyletką i będę zrywał STP

 

mała cienka szpachelka z zaostrzonym końcem, raczej "miękka" (ostrzenie np. o papier ścierny położony na stole)

wygodny uchwyt to podstawowa zaleta tego urządzenia

 

1) oczyścić 2 śruby, takie aby można było między nimi przełożyć rurę aluminiową kwadratową/prostokątną

2) ochylić plaskyk i włożyć rurkę aluminiową, przykręcić do wewn. blachy drzwi

3) rura idzie za plastikiem (jeśli się da - to jest główna atrakcja wieczoru)

4) wkrętami samogwintującymi przykręcić plastyk do rury

 

kiedyś tak zrobiłem, ale otwory były mniejsze i drzwi mniej "uzbrojone" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


A jak już chcesz zrobić coś na styl braxa piasek kwarcowy zmieszaj z żywicą na sam koniec taka masa ma wytrzymałość 30Ton na pewno nie będzie pękać. Stosuję się ją do odlewów matryc CNC. Więc zarówno będziesz miał laminat jak i sztywność konstrukcji.

 

Najlepiej dodać cementu do żywicy i drzwi będą na beton  :wink:

 

 

Jeśli już zabawa z żywicą to tylko szitex. 

 

 

 

 


Czego to ludzie nie wymyśla

 

Prowizorka podobno wytrzyma najdłużej :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze moge zaproponowac taka mate jak Adamu kladl u siebie z meteriałem na wierzchu i nasaczyc ją dobrze zywicą zeby stwardniala, (pozniej mozna jeszcze na ta jakos mate zywkle polozyc) i na to pianke np. GMS zeby docisnać do tapicerki i powinno byc "si" :)

 To mi się całkiem podoba. Może matę z filcem nasączyć żywicą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze moge zaproponowac taka mate jak Adamu kladl u siebie z meteriałem na wierzchu i nasaczyc ją dobrze zywicą zeby stwardniala

Ta mata to pewnie STP BIMAST, po samej żywicy sztywność dużo nie wzrasta, trzeba i tak położyć jeszcze włókno...

 

 

Macie pomysł jak w miarę skutecznie usunąc STP?

Z całej powierzchni czy tylko przy śrubach?

 

 

Może matę z filcem nasączyć żywicą?

Słaby pomysł, nie nasączysz całej grubości, w środku będzie "miękko" i na nic się to zda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Bo przykryłem kable

:krzeslem:

 

 

 

 


i napęd szyby

O ile dobrze pamiętam to podnośnik szyby jest na tej "wkładce" przykręcany i tylko szybę odkręcasz od podnośnika więc to nie problem.

 

 

Będziesz się musiał trochę napracować, tyle w temacie :P

Chyba że zrobisz laminat od wewnętrznej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak już chcesz zrobić coś na styl braxa piasek kwarcowy zmieszaj z żywicą na sam koniec taka masa ma wytrzymałość 30Ton na pewno nie będzie pękać. Stosuję się ją do odlewów matryc CNC. Więc zarówno będziesz miał laminat jak i sztywność konstrukcji.

 

Mówimy o żywicy poliestrowej czy epoksydowej? Bo pomysł, przyznam, zaciekawił mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...