Skocz do zawartości

Blaupunkt MP47 - nie zawsze działa USB


kargul.x
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam radio Blaupunkt Kingston MP47, nowe ze sklepu i jest taki dziwny problem że czasami wykrywa pendrive a czasami nie i nie wiem od czego jest to zależne. Myślalem że od zimna ale sprawdziłem że nie. Próbowałem inne pendrajwy i też to samo. Włączam radio i w ok. 50% przypadków nie działa. Muszę wtedy wyjąć i włożyć pendraka, wyłączyć i włączyć radio itp. ale czasami mimo wielu prób nie chce zacząć działać. Dodam jeszcze że nie wgrywam tam plików innych niż mp3 i przy niezmienionej zawartrości raz wykrywa a raz nie. Dioda w pendrive powinna chwile po włączeniu zacząć jasno migać a jak mi tylko raz ledwo błyśnie w momencie włączenia radia lub włożenia wtyczki to już wiem że nie zadziała.

Miał ktoś może podobny problem? Nie wiem czy dawac radio do reklamacji, czy może akurat te pendraki które próbowałem nie są odpowiednie do współpracy z tym radiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to każdy pendrive powinien działać, a jesli jest tak jak mówisz że sprawdzałeś kilka i przy żadnym nie chciało działać/bądź nie zawsze to wal na gwarancje bo kto wie zaczyna się od pena a potem może przestanie w ogóle czytać np CDki :P Wg mnie to jakiś błąd fabryczny i powinni Ci to wymienić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączałem do USB odtwarzacz mp3 zamiast pendraka i w tym przypadku zawsze działało. Byłem w sklepie, w którym kupiłem radio i mi doradzili żebym kupił pendrive SanDisk bo one podobno są najlepsze (ten odtwarzacz mp3 też był tej firmy). Kupiłem ale jeszcze ani razu mi nie zadziałał, mimo że od razu po włożeniu wyświetla się symbol USB (przy innych musiałem długo czekać).

Nie wykluczam jeszcze jednego problemu - za długie nazwy plików lub polskie znaki ale jeszcze tego nie obadałem (chociaz wtedy kiedy działało to po prostu zaminiało ó na o).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel ma to samo radio i jedynie kiedy ma problem z usb to jak radio załączy przed odpaleniem silnika. Przy odpalaniu jak radio się wyłączy, to później nie chce odczytać pendrive'a. Wystarczy wyłączyć radio, wpiąć na nowo pendrive i jeszcze raz włączyć.

Nie ma on żadnego problemu z pendrive'ami różnych firm. Poza wspomnianym problemem nic więcej mu się nie dzieje, a radio ma już od ponad roku.

 

Oddaj radio na gwarancji, ja przynajmniej tak bym zrobił, a jak nie będą chcieli przyjąć(tłumacząc się jakąś kolejną brednią, tak jak z tym sandiskiem) to postrasz ich rzecznikiem praw konsumenta, zaraz zmiękną :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...