Skocz do zawartości

Wzmacniacz lepszy od Hifonics Tritron II


kaka22
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W niedalekiej przyszłości będę uzupełniał system o małego suba. Narazie gra to co w podpisie.

Moja koncepcja jest taka, żeby hifona zapodać na suba, a na przód kupić coś bardziej jakościowego.

Mam do wydania ok 800zł i przejrzałem już trochę forum i forumową giełdę. Napisałem nowy temat, bo nigdzie nikt nie porównywał innego wzmacniacza do pokroju mojego wzmacniacza. Spotkałem się z opinią, że nowe Hifony nie grzeszą jakością, więc przeszukałem neta w poszukiwaniu czegoś lepszego.

Z nowych sprzętów znalazłem w tej cenie Mosconi ONE 120.4, lub dokładając parę euro jeszcze Mosconi AS 65.2.

Jednak każdy twierdzi, że za tą kasę kupię używanego wzmaka na przód, który zagra napewno lepiej od tego co mam teraz, więc szukam też w uzywkach na naszej giełdzie...

Wpadło mi w oko parę typów:

1. Xtant 404

2. Hifonics vulcan VII generacji

3. Rockford P400-4

4. Audison VR209

5. U dimension Pro 3.4X (tyle, że nie wiem czy tu trochę mocy nie braknie do HV w drzwiach)

6. Znalazłem jeszcze  Audisony VRZ 2.200 i VRZ 4.400 (o nich niezbyt dużo informacji w necie znalazłem)

 

 

Od wzmacniacza oczekuję trochę wykopu na dole, niezbyt ostrej góry i w miarę możliwości naturalnego brzmienia. Który z tych wzmacniaczy byłby najlepszy? Czy rzeczywiście są to wzmacniacze klasę wyżej od nówek w tej cenie?

 

Dzięki za pomoc i proszę o nie usuwanie tematu. Pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem w stanie przepowiedzieć jak zagra z twoim setupem. W moim systemie gościł dość długo, . Napędzałem nim woofery , później trafił na wysokie. W obydwóch zestawieniach było bardzo przyjemnie. Grał neutralnie, kontrola też niczego sobie. Uważam że to bardzo udana konstrukcja. Dodam jeszcze że wzmacniacz ma wbudowaną zwrotnice aktywną 50Hz-4.2kHz. Wybierasz co ma napędzać Esx , pod line out podpinasz 2 piec i aktywny 2-way jak znalazł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podam Ci 3 opcje które bardzo cenię:
- xtant 603/604x
- audio art 50/100hc - choć nadal to jest z grubsza faza testów.

- sony xes m1

 

Z nowszych pozytywnych grajków to proxy od u-dimension'a, precision power dcx 1000.4, i wszelkiej maści Gienki wielokanałowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz porównanie do 600.4?? bo jeśli są "podobne", to zdecydowanie wolę stare amerykańskie granie. właśnie 600.4 wymieniłem na 8 gen HF.

AA słuchałem 100hc - bardzo fajna opcja, ale chyba poza zasięgiem budżetu

Niestety nie mam, ale tutaj zaznaczyłem że chodzi mi o nowsze konstrukcje toteż podałem PPi. Również wolę starą szkołę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...