Skocz do zawartości

Car Audio ~2000zl


Arucard
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam prosbe o jakis zestawik gdyz nie bardzo sie w tym temacie orientuje :P Na wytlumienie jest inna kwota, za 2000 chcialem miec:

 

Radio: X300, DEH-5000, CDE-9874 ~400zl

Zestaw przod: Helix 62.1, Hertz ESK 165 ~300zl ( slyszlaem tez ze Powerbass S-6c sa przeswietne ale nie ma juz gdzie kupic ; ))

Sub: Infinity reference 1250? ~500zl

Wzmacniacz: ? ~600zl?

Kabelki: Dietz ~200zl

 

Troche czytalem fora i widzialem co ludzie polecaja ale zlozyc z tego konkretnego zestawu nie wiem jak troche, mam nadzieje ze cos doradzicie.

 

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja bym wybieral z uzywek bo za 2000zł mozesz miec juz dobry sprzet , podam ci pare przykladow z allegro

Radio clarion dxz945mp ( procesor , korekcja czasowa , bardzo przyjemny dzwiek , wysoki model mysle ze lepszy od 788 - 500zł

 

Głosniki przod RAINBOW SLX 265 ( jestem dosc monotematyczny w polecaniu ich ale mi osobiscie sie bardzo podobaja , w niemieckich testach zawsze w czolowce - 389zł

 

Wzmak RODEK R4100A ( mialem kontakt z tym wzmakiem moim zdaniem dobra dynamika , prawidlowa separackja kanalow , z subem dobrze sobie radzi :P - 469zł , lub DLS CA 40 ( zaufam marce :?: - 500zł tylko niestety troche mniej mocy :P

 

Sub MB Quart DWH 302 12 ( jak na ten przedzial cenowy dosc uniwersalny glosnik ) lecz pozostaje kwestaia czego sluchasz bo moze jakas 10' jest do przemyslenia jezeli jakies szybkie bity przewazaja - 399zł

 

I pozostaje co troche $ na zbudowanie skrzynki i kable :P

 

[ Dodano: 2008-12-30, 12:38 ]

Dobra naszukalem sie a tu nowki :P , no z nowych sprzetow to ciezko bedzie o cos dobrego , szczegolnie jezeli zamierzasz kupowac to w czyms rodzaju media marktu to juz ogulnie lipa bo wybor ograniczony a sprzet marny i drogi :P Napisz z kad bedziesz to bral to przejze oferte i napisze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noname, zgodze sie z toba bo jednak ceny sklepowe i kwesta ze to nowki mocno obniza pulap jakosciowy systemu

 

[ Dodano: 2008-12-30, 12:54 ]

200zł to duzo mozna bardzo przyzwoity system zbudowac ale im wiecej jego elementow jest uzywanych tym jego klasa wyzsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm postaram sie o kredyt, ale nie wiem jak to wyjdzie. Z zawodu jestem informatykiem wiec nieraz dla testu pytam sprzedawcow o podpowiedzi a nastepnie sieje argumentami dlaczego probuja klienta tak wkopac wiec wiem jak to jest i wierzcie ze jak mi znawcy ( czyli Wy ) podpowiecie to nie dam sie zadnemu komercyjnemu cymbalowi przekonac ze ten glosnik 50zl drozszy czy tanszy jego zdaniem bedzie lepszy gdyz doskonale wiem jak w sklepach informatycznych potrafia nabic ludzi w butelke a co za tym idzie zapewne w wielu innych dziedzinach :P

 

Aha i jesli bym kupowal w jednym miejscu to nie myslcie ze bede bral sprzet "podobny", poprostu poszukam takiego sklepu gdzie wszystko co polecicie bedzie dostepne od reki badz na zamowienie. Nie bedzie przewalek typu "ten jest podobny wiec go wezme" gdyz wiem ze czasami mala roznica zmienia ogolnie caly zestaw nie do poznania.

 

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio - najlepiej wybrać się do sklepu dla id**** i pobawić się, w końcu liczy się łatwa obsługa podczas jazdy, ergonomia itp.

Zestaw przód: za 300 z hakiem będzie Udimension ELEMENT Comp 6

Sub - Tomek coś doradzi :/

Wzmacniacz - może być

Kable - również ok

 

[ Dodano: 2008-12-31, 18:40 ]

A tak ogólnie to jakie autko i jaka muza :P bo, np. Hertz'e są głośne, el comp'y trochę cichsze, ale duży plus za jakość. Ogólnie to można długo rozmyślać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kupie e39 :P narazie sie nie spiesze, potem bede myslal.

 

Radio: Alpine CDE-101R 439zl

Zestaw przod: PowerBass L-60C 379zl

Kabelki: Dietz 150zl

Sub: PowerBass M-12 399zl

Wzmacniacz: CARPOWER HPB-604 499zl

 

 

Jak ten zestaw bedzie wspolgra? Nie ma slabych ogniw? I czy w tych cenach to najlepszy wybor? Jesli przod jest za dobry do tego suba to mowcie i wezme ten tanszy o 100zl. I czy ten wzmacniacz pociagnie to wszystko bo gdzies czytalem ze ludzie na przod biora drugi wzmacniacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja propozycja :

 

jednostka: Clarion 388RUSB 319zł

przod : U-D El Comp 6 349zł

sub : RE 12SR 269zł + skrzynke trzeba kupić/ zrobić

wzmak : US Amps 800.4 699zł

kable : Jak uwazasz byleby na bazie conajmniej 20mm2 oraz sygla ekranowany

 

czyli wyjdzie z 1800 + skrzynka (ktora bedzie kosztowala pewnie ~~ 100zł

 

ja bym dolozyl jeszcze 2stówki i kupic US Amps 1600.4

 

to tyle pozdro :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka :P

 

Może ja też bym się coś wypowiedział bo akurat z niektórymi klockami mam do czynienia. Wiec jeśli chodzi o radio to modele które mogę polecić w tym przedziale cenowym to:

Kenwood KDC-W5541, JVC KD-G541 albo Clarion 388R. Głośniki do przodu to polecam to co mam w tej cenie czyli u-Dimension El-comp 6 + oczywiście wygłuszone drzwi. I jak dla mnie te głośniki grają naprawdę pięknie już pod samym radiem !!! A co do wzmacniacza to CarPower 2/250 wystarcza do M-12 nawet z dużym zapasem mocy ponieważ PB ma słaba wytrzymałość termiczna wiec jak władujesz go w BR to trzeba uważać z pokrętłem GAIN. I podobny zestaw miałem i nie zagłuszał mi wcale przodu a bas jaki wytwarza ten PB jest naprawdę niezły i do jakości tez nie można się przyczepić oczywiście kiedy ma się taki fundusz :P Musze dodać że jestem człowiekiem który lubi przewagę basu :P I mysle że z tym zestawem spokojnie zmieścisz się w 2000 tyś. i wszystko będzie elegancko porobione:) Kable sinuslive 2 - 3 x ekranowany i nie będzie żadnych problemów. Kable zasilające 20mm kwadrat o długości 5m w zupełności wystarczą no chyba ze musisz mieć dłuższe to warto kupić grubszy:) Albo na zapas jak w przyszłości chciał byś mieć coś mocniejszego. I to by było na tyle :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...