Skocz do zawartości

Dobór radia do brax ht1 lotus reference


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów. Mam dylemat co do wyboru radia. Obecnie posiadam clariona drx 9575, sonacza c-90r i pioonka dex p99rs. osobiście najbardziej podoba mi się sony lecz jego ubóstwo jeżeli chodzi o wszelakie sterowanie zmusza mnie do zmiany, clarion ma chociaz regulacje trebel bass co pozwala mi na wykręcenie wysokich tonów które są bardzo przytłumione, o pioonerze nie wspomnę jak dla mnie tandeta. Z tyłu siedzi rainbow vanadium w szkrzynii br. wysokotonówki grają pod genesisem sa50. Woofery i sub pod genesisem q100x. Zestaw przedni czyli brax ht1 i lotus reference gra pod zwrotką phase linear. Nie gra zle lecz chciałbym pójść w kierunku aktywki lub pólaktywki tak aby móc to zgrać. Klocki są dość dobre efekt jest niezły ale mam wrażenie że mogłoby być dużo dużo lepiej. Słyszałem dobre opinie o procku alpine pxa-h701 wraz z panelem. Myślę również o clarionie hxd2 ewentualnie procek do sonacza ale nie wiem czy jest szansa go dostać...Prosiłbym o pomoc i ewentualne sugestie.

z góry dziękuję Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


chciałbym pójść w kierunku aktywki l

 

 


Obecnie posiadam...pioonka dex p99rs.
Co Cię powstrzymuje?Masz wszystko co potrzebne żeby zrobić super grający system.Poszukaj doświadczonego montażysty i ciesz się pięknym brzmieniem :wink2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie pioneek w passca sound na naprawie napędu, także muszę czekać.  Raadek jak włożyłem pioonka na ustawieniach standard grał jak złom. Czy przy właściwej korekcji na tyle się to zmieni? dzwięk mulasty plastikowy...



Clarek mimo że to naprawdę tanie radyjko, ma barwę bardzo przyjemną i delikatną ale jak wspomniał bez niczego



Jeszcze jedno pytanko. :ok: jak bedę robił aktywkę wrzucać kondzia na tweeter i cewkę na woofer?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod ht1 koniecznie kond 3 rzedu i miód   np pio olejowe  radzieckie okolo 8 uf   ze wzmacniaczy xtant na te twetery i bajka, bardzo wazne ukierunkowanie  musisz poswiecic czas na znalezienie  kierunku  najlepiej samemu, przez internet nikt ci tego nie ustawi  mozesz podpatrzeć jak koledzy z forum mieli je ustawione 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o ukierunkowanie długo walczyłem i chyba znalazłem. grają w tylną część lusterka, wcześniej były bardziej na słuchacza o parę stopnie od lusterka i było zbyt natarczywie.



Whisper

gdzie mogę dostać takie kondensatory? 3 rząd czyli dwa kondzie?



mam w domu mundorfy cap białe. 3.3uf 4,7uf 5,6uf da się coś z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez jestem za pionierem , ja tamk wole robic Sam poniewaz juz oddalem auto w pro rece I mosilem awszystko poprawiac no chtba ze mass dobrego znajomego I poswieci z toba czas na ustawienie audio lub jedź na jakiegoś spota słuchaj i pytaj sory za t9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacje z mojej głowy ,mam te twetery od paru lat moje doświadczenia w moim aucie ,grały tak najlepiej ,osoby nie mające z nimi żadnego bezpośredniego doświadczenia nie powinny mieć prawa do głosu chyba że widzieli na youtubie lub w galeri u jakiegosc mistrza świata to zmienia postać rzeczy .jeżeli uważasz że jestem trolem możemy o tym pogadać jestem z sosnowca chyba jak i ty .poza tym mogli byście coś zacząć wnosić w posty a nie koczowac na jakieś bledy i wtedy atakować zza klawiatury
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

whisper jak masz ukierunkowane ht1. ja dziś kombinowałem jescze inaczej i rzuciłem je w kąt 90 może 85. ale niestety na clarku jest nadal troszkę czczyy szzyyy. wzoruję się na płytxe katie melua sycret simphoni jest dobrze nagrana i faktycznie przedewszytskim tam mnie to drażni i w paru innych kawałkach z poszczególnych płyt. próbowałęm również rzucić je w górę pionowo ale wydaję mi się że tracą głębie i dzwięk robi się płytki



niestety nie są na wysokości uszu są na desce gdzieś około 10cm poniżej uszu. jak bym wrzucił je na wysokości uszu były by za blisko. moje autko to freelander jest dość skompilowane jeżeli chodzi o car audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...