Skocz do zawartości

Problem ze strojeniem wzmacniacza Xetec G-1200


lklukasz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panów ekspertów.

Mam niezły problem. Od razu się przyznam bez bicia. Aczkolwiek problem, jest trochę wstydliwy i zdarza mi się pierwszy raz. Do rzeczy. Nie radzę sobie ze strojeniem wzmacniacza monoblock XETEC G-1200. :P

Ma następujące potencjometry:

Subsonic:

10-45Hz i

level min-max

Low pass:

40-160Hz i

0-180 Phase

Equalizer parametric:

20-180Hz

0,5-20 Q-factor

-8 do +8 dB

Co do czego i jak to ustawić, żeby to grało bo zgłupiałem :P

 

Radio Eclipse cd8445e, głośnik CervinVega 124 w bass-reflex ok 45L

 

Dziękuję z góry za pomoc.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subsonic odcina dolne częstotliwości co by się głośnik za bardzo nie męczył i nie grał tego czego nie słyszysz. Q factor to dobroć filtra zmienia ona sposób w jaki ten filtr odcina pasmo. Nie wiem czy takie kopiowanie ustawień ma jakiś sens, bo są une mocno uzależnione od preferencji i samochodu. Dosyć ważne jest ustawienie "phase", najlepiej robić to w dwie osoby, wybierz dwa kawałki z zupełnie różnymi partiami basowymi, kreć i słuchaj aż będzie kozak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciało mi się wypisywać co jak ustawić, wolałem zrobić fotkę, więc możesz mniej więcej podpatrzeć moje ustawienia i zastosować u siebie, a później regulować pod własne ucho, bo jestem w 100% przekonany że moje ustawienie nie będzie dla Ciebie dobre, inne auto, inny sub itd, ale masz przynajmniej czego się chwycić.

http://img184.imageshack.us/img184/8212/dsc00615rm8.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leemarvin,

Dzięki.

Jeśli dobrze widzę to subsonik jest wyłączony. lowpass ustawiony na 40Hz, EQ na ok 40Hz, Q-factor na min, gain na 1/3, i odwrócona faza.

U mnie przy takich ustawieniach słychać tylko buuuuuuu.... bo dźwiękiem tego nie nazwę. A wogóle to go nie słychać muszę mocniej odkręcić gain.

Coś jest chyba nie tak ze wzmacniaczem muszę spróbować inny.

 

 

Wcześniej miałem ten głośnik w ok 50L w bass-refleksie i grał po Lanzarem ze starej kolekcji czarno-czerwonej w mostku. Miał ok 200W i była rewelacja. Poprostu bajka. Dzwięk taki jak lubię miękki, głęboki, nie natarczywy, żaden buczący, kożczył się wtedy kiedy było trzeba. A jak potrzebowałem mocnego krótkiego uderzenia to wycinałem do 63Hz i bas w rape był mocny i krótki. Czy zmiana skrzyni na trochę mniejszą może aż tak zapsuć dźwięk?

 

[ Dodano: 2009-01-02, 23:01 ]

Jak policzyłem to mój sub jest strojony na 43-48Hz. To nie za wysoko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...